rolnikhghf

Sytuacja na polach 2018

Polecane posty

rolnikhghf    0

Jak wygląda sytuacja na waszych polach ,czy duża cześć waszych upraw została zniszczona przez obfite opady i mrozy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
u nas lepiej jęczmień przeżył niż rzepak ale i tak straty nie duże w obsadzie kilkanaście procent, co do opadów załatwiły nas tak że 15ha musiałem odpuścić i nawet nie dałem rade zaorać a ziemia ciężka na wiosne ruszamy z kopaniem rowów i będziemy ciągnąć drenarki może kiedy koniec kwietnia początek maja wjade z jęczmieniem tam, reszta piasków jak orałem na zime to chociaż duża była ilość opadów to jeszcze potrafiła się sucha gleba. wyorać a to przez suszę wiosenno-letnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dezmond_
      U mnie jak narazie jest pod tym względem dość słabo możecie niewiezyć ale przez całe ubiegłoroczne żniwa widziałem tylko jednego gospodarza który prasował duże kostki Ja nadal mam prase rolująca John Deere 582 (już dość zużytą) i zamierzam kupić prase do duzych kostek bo moim zdaniem są lepsze od bel ale jeszcze chyba nie w tym roku...
      A jak u was czy duże kostki wypieraja bele czy raczej prasy rolująca niepodzielnie żądzą ?
    • Przez dareq
      Wszyscy wiemy, że odpowiednie warunki do wysiewu buraków cukrowych występują w różnych rejonach od początku marca do połowy kwietnia. W tamty roku buraki były u mnie zasiane już w połowie marca a teraz ? Nie idzie nawet
      w polu nic zrobić bo za dwardo a jak zacznie się robić miekko to duzymi ciągnikami nie wjedzie... Patrząc na prognozy długoterminowe nie jestem nastwaiony optymistycznie i naprawde mam spore obawy kiedy ja to zasieje... Temperatura gleby odpowiednia do siewu powinna wynosić od około 8 do 10 stopni albow więcej a jak jest teraz...? Do uprawy burka potrzebna jest wilgotna ale nie mokra i błotnista gleba a zapowiada się że taka będzie ;(
       
      A jaka jest sytuacja u was czy też macie poważne obawy ?
    • Przez agrofoto
      AgroFoto.pl i Bank BGŻ zapraszają na prezentację internetową (webinarium).
      Już w poniedziałek 24 czerwca o godz. 20.00, będziemy dyskutować o aktualnej sytuacji na rynku i perspektywach upraw owoców miękkich i jabłek. Dowiesz się m.in.: Jakie są ceny skupu? Z czym należy liczyć się zakładając uprawę owoców? Jakie są przewidywania dla tego rynku? Jakie są światowe trendy? Jakie czynniki wpływają na wzrost i spadek opłacalności produkcji?
      Nie może cię zabraknąć podczas interaktywnego spotkania z analitykiem rynków rolnych Banku BGŻ.
    • Przez jarucki
      Witam,
      chciałem Was zapytac jak wygląda u Was sytuacja, na plantacjach, po wiosennych przymrozkach/mrozach.
      kolejna sprawa, czy szara pleśń juz zawitała w wasze uprawy?
      doszły mnie słuchy, ze w niektórych rejonach polski, mróz przerzedził owoce w plantacjach, a teraz nadrabia szara pleśń
    • Przez Mirson
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do uprawy pasowej czajkowski lecz nie jestem pewny czy na moich polach nasiona będą umieszczane w uprawionych pasach. Posiadam agregat uprawowo siewny Unia idea i podczas siewu na zboczach różnica miedzy przodem a tyłem wynosi ok 50cm  dodam że siewnik ten ma długość ok 6m .
      Jeśli ktoś ma doświadczenie z uprawą tym siewnikiem na stromych terenach to proszę o odpowiedź i z góry dziękuję 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj