stachles

Pronar 1523A

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
look1990    0

Nie rozumiem waszej logiki. Jak można względem belasusa dopłacić aż tyle do pronara? Mój wujek najpierw wziął pronara 1221a i jak się zaczął sypać, to się wkurzył i powiedział, że więcej nie weźmie traktorów z tej firmy. Nie minęły 4 lata i wziął Belarusa 1025TSA - o wiele lepszy oprócz wycieków nic się nie dzieje, a wpronarze co chwilę coś:wymienił już pompę hydrauliczną, olejową, tryby w tylnym moście po kilka razy. Nieprawdą jest, że pronar wszystkie części bierze z Białorusi. Gdzieś czytałem, że mają odlewnię w Polsce , a poza tym dlaczego pronar się sypie, a belarus nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8
ja w moim pronaze 1523A miałem podobny przypadek jak Grzesio31, pod czas jazdy po drodze wypadła mi szyba z prawych drzwi tylko ze miałem miej szczescia...za szybe dałem niecałe 800zł

Ta szyba to chyba wada fabryczna, sąsiad już 2 razy ją wymieniał, a jesienią pękła mu tylna szyba. Ostatnio myślałem na temat tych pękających szyb i moim zdaniem te kabiny nie nadają się do silników MTZ-a ponieważ tworzą za duże drgania i szyby pękają, ale to tylko moje zdanie.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31
MTZ

Minskij Traktornyj Zawod

kolego a Minsk to gdzie sie znajduje, przeciez to jest stolica BIalorusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wama7552    0

Dlaczego byś radził belarusa 150km, czy masz takiego? jeżeli tak to napisz jak Ci się sprawuje i czy miałeś dylemat czy wybrać pronara. Bo ja też się zastanawiam którego wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

kolega ma 150km Pronara na początku narzekał, trochę się psuł ale pierdółki a serwis nie mógł se z nimi poradzić, dopiero jak przyjechali z Pranara to zrobili[chodziło o klime] .To raz przód mu się nie rozpadł na polu trzeba było poskręcać.teraz szuka JD.Powiedział że drugi raz by go nie kupił ale od dwóch lak praktycznie bez awaryjny a ma z 70ha .W tamtym roku nawet siał nim zboże bo fajnie się jedzie ciepło i silny w stosunku do jego 1014 czy 1012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xze    0

Kup belarusa ponieważ jest lepszy :D

 

ja mam 820 i chody jak żyleta jak bym mia kupic 150 km ciągnik to tylko belarusa :(

 

Ja bym niepatrz :( yłbym Pronara tylko obrazu Belarusa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

czytam te wpisy -wiekszość bzdury na zasadzie słyszałem gdzieś - u kogoś.nic wam nie doradze powiem tylko ,że użytkuje proara 1221 130KM od 2002 roku z numerem fabrycznym 00001 -praktycznie jeszcze rusek z naklejkami pronara. bez usterk -odpukać , apetyt na paliwo bardzo umiarkowany , nie wybredny ;opał lub kolejowa ropka. wady oczywiśćie ma ;cieknie po rozdzielaczu , brak synchronizatora reduktora ,nie mylic z biegami, i za mała wydajność pompy hydraulicznej 56l/min . nie wiem , czy pozniej coś zmienili bo wyszły juz dwie nowe generacje ,ale rachunek ekonomiczny mowi wszystko. pewnie przyjemnie jest bujać sie w np aresie 72xz bo takim miałem okazje ale cena ...alternatywa to zakup wysokiego ryzyka , czyli używany zachodni -koszty użytkowania...

powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A jaka jest różnica pomiędzy 1221 a 1523? Tylko silnik jest inny, czy cała reszta jest mocniejsza(konstrukcja)?Czy można mieć w którymś z nich rewers tak jak w 592 - http://allegro.pl/mtz-belarus-592-rewers-okazja-i1215077172.html ?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

A jaka jest różnica pomiędzy 1221 a 1523? Tylko silnik jest inny, czy cała reszta jest mocniejsza(konstrukcja)?Czy można mieć w którymś z nich rewers tak jak w 592 - http://allegro.pl/mtz-belarus-592-rewers-okazja-i1215077172.html ?

 

ztego co wiem to nie zmienili silnika tylko wysokosc momentu obrotowego i dawke to uzyskali 150KM . zmienil sie wygląd maski , kabiny , różnic tech szukaj na stronie PRONARu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Mocniejszy jest jeszcze podnośnik, bo ma udźwig 8t, a 1221 5,5t, a reszta wygląda tak samo, więc nie warto za 24km dopłacać 32tys, bo 1221 w takiej nie najgorszej wersji jest już (belarus) za 108tys zł netto, a 1523 za 144tys zł netto.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Pronara 1221A 130km. Żadnych problemów

mam go już 6 lat 1200mgh. narazie brak wycieków.

Jedyne usterki to pęknięcia przewodów hydrauliki, ale po pracy 24godz non-stop można mu wybaczyć xD

Jego moc jest zadzwiająca. np przy pracy z talezówką zapotrzebowanie mocy od 130 do 180km ja doczepiłem jeszcze brony i lata a ziemie mam ciężkie.

pług z którym pracuje to kverneland 5X45cm i też chodzi ;p. Ludzie tylko dużo krzyczą chociąż widzieli te ciągniki tylko z daleka. To naprawde dobra marka.

Polecam!!!

 

mam te ursus 155km ale jest słąbszy niż pronar 130km a przytym złom jakich mało. Jak i zetor też ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Tak to mocny , solidny i stosunkowo nie drogi traktor . jest jednak jeden powazny problem , o którym mało kto wie . to praca z wałkiem odbioru mocy . agregat upr.siewny , prasa i gnojara to jego cienka strona . trzeba wymieniac tasmy cierne na szersze , które lepiej ciągną bo inaczej wałek potrafi sie zatrzymywac . niestety z czasem prowadzi to do rozsypania łożysk igiełkowych . to jgo najwieksza bolączka . prawdopodobnie jest to naped przeniesiony żywcem z modelu 82. tego czy w kolejnych generacjach 1221 cos zminili nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

dobrze że z moim 952 na wałku pracuje jedynie opryskiwacz :(


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil12441    0

Zastanawiam się jaki ciągnik kupić . Myślałem nad pronarem 1523A ale jak poczytałem na forum to jest złom .

A to moje pytanie czy opłaca się go wogóle kupować , a jak nie to jaki ciągnik wybrać ok. 150 KM ?

Jak byście mogli to napiszcie na meila stachles.rafal@vp.pl .

Z GÓRY DZIĘKI :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj