Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pasja    2

Ręce opadają, jakie śmieszne. Jak nieumiecie pomuc to po co piszecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo moze byc milion powodow a moze byc jakis jeden za malo danych trzeba eksperymentowac z kazdym aspektem pokolei a jak dalej nic nie bedzie skutkowac to zapro na obiadek skutkuje odrazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

przyjdzie wiosna kurki pospacerują po podwórku polubią się z psem i będzie dobrze jak je piesek polubi

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasja    2

Nawet pospacerować niezdązą. Taki pies , nieraz prubowałem odzycaić go ale na nic. To jest pies typowo myśliwski, ale nieposłużny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to zmien psa albo wyzszy plot plus siatka rybacka od gory to nic nie wleci ani nie wyleci powieksz odpowiednio wybieg 

a teraz na serio wez pod uwage aspekty 

- obora nie nadaje sie na kurnik bo jak bydlo bylo to przez lata nagromadzil sie azot z obornika o moczu zwierzat i teraz wychodzi ze scian jako sól

- sklad mieszanki paszowej masz same zboza weglowodanowe zero bialkowych jak podstawowy czyli kukurydza unikac gotowych pasz fermowych gdyz siadaja na watrobe i prawidlowa gospodarke hormonalna oraz ograniczyc lub usunac calkowicie z zywienia gotowanymi ziemniakami czy mokrym chlebem otluszcza i zakwasza 

- brak witamin i włókna roslinnego jakie maja w sezonie wiosna-jesien powinienes dawac cos w stylu warzyw owocow najlepiej kapusta ogorki i dyniowate

- brak swiatla slonecznego i zly cykl doswietlania zainwestuj w zarowki led z czujnikiem ruchu swiec od zmierzchu do switu a nie w dzien kiedy powinny zazywac kompieli slonecznych i piaskowych bo gromadza sie pasozyty

- zdezynfekuj pomieszczenie np http://www.hodowlany.pl/i129_VIRKON_S__uniwersalny_preparat_dezynfekcyjny_200_g.html i specjalne wapno do hodowli kur 

polecam uwazna obserwacje gdyz kurki w celu uzupelnienia mineralow zjadaja jajka odrazu po zniesieniu i mysle ze profilaktyczne odrobaczenie nie zaszkodzi np levamolem ale polecam poradzic sie weterynarza a najlepiej aby przebadal kilka sztuk

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Jakie kury lepiej kupić po 22 zł za ok 3 tyg bd niosły jajka , czy po 27 zł już ok 3 tyg niosą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kup za 24,50zł takie które będą się niosły od jutra .9_99_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz zadne kury sie nie niosa dobrze bo za zimno kupisz te co na fermie w cieplym sie niosa a puscisz na zagrode po tyg spadek niesnosci lepiej te po 22 zaaklimatyzuja sie akurat i jajeczka beda na fermie faszeruja pasza a pol roku po zmianie paszy padaja na watroby najlepiej od jajka miec swoje moje kury maja nawet 5 lat i zdrowe a te co dokupywalem to roku nie dozyly watroby padly max 2 lata mialy a niesnosc z kazdym dniem byla gorsza wiec wyleczylem sie z kupnych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Dzięki za radę ale z legami też tak średnio nieraz się 2-3 wylegna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam swoj inkubator koguta daje osobno z 5 kurami i tak kazda rase osobno to legi sa na poziomie ok 80/90% ale zgrywam z terminem siadania kwok to spod kwoki mam ok 10/12 pisklat na 15 podkladow z inkubatora dokladam pod kazda kwoke ok 20 sztuk poprostu na kazda kwoczke przeznaczam ok 40 jaj to stadka za kwoka to ponad 30 pisklat przez ok 2tyg sa w osobnej klatce (zalezy od terminu pory roku latem tydzien osobno) a potem chodza z doroslymi wiec nie prawda ze wylegaja sie pojedyncze sztuki chyba ze ty masz na 100kur jednego koguta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

1.trzeba mieć oborę

2.trzeba nie mieć krów

3.trzeba zbić grzędę

4.warto mieć koszyk do którego będziesz zbierał jajka

5.jeszcze bardziej warto mieć jakieś zboże żeby miały kury co jeść-na samym powietrzu mogą długo nie pociągnąć

6.musisz kupić kury, jak chcesz mieć 10 to najlepiej tyle ile chcesz plus jedna, dwie na zapas🤣

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1987    3

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Zamierzam założyć dopiero hodowle i dlatego pytam bo nie mam praktyki. A jak wygląda rejestracja kur? Czy muszę każda sztukę zarejestrować czy od jakiejś ilości? Jaka pasze polecacie? 

Jakie ziarno polecasz i nie śmiej się bo ja poważnie mówię o tej hodowli😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
22 minuty temu, Uziu92 napisał:

jeszcze dobry Kogut by się przydał 🐓

Akurat kogut nie jest potrzebny kurom do znoszenia jajek, no chyba ze chcesz miec kurczaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Każdą sztukę trzeba zarejestrować , ale wszystkie druki w agencji się skończyły wraz ze starym rokiem . Dlatego trzeba na razie  wypełniać na formularzu dla świń . Wszystkie kury trzeba każdego ranka wymacać , nie zważając na ich krzyki  . Palec musi być w temperaturze pokojowej , i nie wolno wydłubywać nim  jajka . Jajko ma skorupkę koloru białego , jeśli jest czerwonawa , to jajko jest już przeterminowane i może służyć tylko jako wiecowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Dobra skończcie to pie*****ie o rejestracji i tym podobne. 

1. Pomieszczenie 

2. Grzędy.

3. Gniazda.

4. Pasza.

5. Karmniki dla drobiu.

6.Poidła dla drobiu.

No i najważniejsze w tym wszystkim KURY + KOGUT. 

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1987    3
2 minuty temu, PRIMO napisał:

Dobra skończcie to pie*****ie o rejestracji i tym podobne. 

1. Pomieszczenie 

2. Grzędy.

3. Gniazda.

4. Pasza.

5. Karmniki dla drobiu.

6.Poidła dla drobiu.

No i najważniejsze w tym wszystkim KURY + KOGUT. 

 

 

W końcu ktoś rozsądny na tym forum😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Po co kogut ? . W każdym jajku potem są czerwone zalążki , ohyda . Gdzie PRIMO widziałeś koguta na fermach jajowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Kto! Ja rozsądny? 😂

@Dominik1987 pytałeś to odpowiedziałem co i jak. 

@łorawiok a gdzie tu mowa o fermie? 

Kolega chce raptem parę kur dla siebie a kogut powinien być w przeciwnym razie kury dostają głupawki .

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1987    3

Dominika żona pisze a mąż ma gospodarstwo 😀

Dnia 4.03.2018 o 07:09, Pasja napisał:

Ręce opadają, jakie śmieszne. Jak nieumiecie pomuc to po co piszecie?

Dokładnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Żona Dominika szuka koguta na forum ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
10 minut temu, łorawiok napisał:

Po co kogut ? . W każdym jajku potem są czerwone zalążki 

Ty chyba nigdy nie miałeś do czynienia z kurami nioskami a w jajku nie ma żadnych zalążków jak jajka są podbierane raz albo dwa dzienne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Nawet jeśli , to uważam koguta za zbytek .Lepiej trzymać dodatkowa kurę , toć to czysty zysk , całe 20 gr dziennie , jak będą dobrze nieść . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez chudy14145
      Witam.jak prawidlowo przechowac zebrane jajka przed sprzedaza?
      w jakiej temperaturze?
      jak dlugo mozna przechowac jajka?
      Podzielcie sie swoja wiedza i spostrzezeniami 
    • Przez Darozioom
      Witam wszystkich forumowiczów
      Główną działalnością mojego gospodarstwa jest produkcja warzyw. Moimi największymi odbiorcami są 2 Domy Pomocy społecznej położone niedaleko mojej miejscowości. Ostatnio zauważyłem też że kupują one bardzo duże ilości tuszek drobiowych, oraz jajek dla swoich podopiecznych. W mojej głowie narodził się pomysł zagospodarowania budynków na mojej posesji które kiedyś były wykorzystywane do produkcji zwierzęcej, jednak od wielu lat pełnią rolę magazynów na złom, i różne inne niepotrzebne rzeczy. Jeśli chodzi o sprzedaż warzyw to od tego sezonu zamierzam sporą część mojej produkcji obierać i pakować próżniowo dzięki czemu do odbiorcy będzie docierał gotowy produkt. W analogiczny sposób chciałbym zrobić z tuszkami kurczaków.
      Bardzo proszę forumowiczów o podpowiedź czy jako gospodarstwo mogę sprzedawać produkty do stołówek, restauracji, sklepów?
       
    • Przez TomaszR
      Witam
      Jakie sa wymagania przy kurach nioskach klasy zero i jeden.
      Czy się różnią jaka tych klas. Jedne i drugie kury mają wolny wybieg i będą jeść to samo. czy chodzi o powierznie wybiegu czy kurnika?
      W internecie  jest kilka różnych informacji.
      Mam dwa pomieszczenia po ok. 35 metrów kwadratowych. Ten sam budynek ale przedzielone ścianą.
      Trzeci budynek ok 100 metrow. Wybieg ok. 50 arów.
      Ile mogę trzymac kur? Czy powyżej 350 to już ferma i większe wymagania?
      Gdzie zgłaszać.
      Lekarz weterynarii wiadomo, ale co z Urzedem Skarbowym. czy muszę mieć kase fiskalną czy wystarczy rachunek RR.
      A pieczątki? Czy musze każde jajko znakować czy tylko klasy zero.
      Może lepiej mieć kury z wolnego wybiegu bo chyba mniejsze wymagania, a różnice niewielkie bo i tak dam im jeść to samo.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj