Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pasja    2

Witam! Otuż rok temu a dokładnie w czerwcu zaczeły mi nośić kury liliputki nie mieszańce , i zaczeły mi przelatywać przez ogrodzenie a za ogrodzeniem mam psa ktöry jak tylko zoczby kure kaczke itp to zagryza , więc obciołem im wszystkie lotki i po obcięciu przestały się momentalnie nośić.Miał może z was taki przypadek? Czy da się coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej lotki nie maja zbyt wiele wspolnego tu raczej przyszla pora na wypierzenie poprostu zbieg okolicznosci kury zima sie praktycznie nie niosa oczywiscie mowa o naturalnych warunkach bo fermy to pasza i zamknieta hala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja profilaktycznie przycinam "lotki" i gole zadki a kurki niosa sie praktycznie zawsze pomijajac obecna aure to troszke slabiej sie niosa ale przed mrozami niosly sie pieknie liliputki maja w swojej naturze ze niosa sie wszedzie poza gniazdami w kurniku ciotka zawsze miala dzikunki to pol podworka jajek a w kurniku echo one lubia same wic gniazda na powietrzu moze sprawdz wybieg to po krzakach i miedzy gratami (plyty/blachy/deski oparte o sciany jakies beczki) mozesz sie zdziwic co znajdziesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasja    2

Niesądze , aktualnie niewypuszczam ich na dwór bo są duże mrozy , i już rok nieniosą nigdzie , gdyby nośiły się poza stajnią to bym coś zauważył . A stres też napewno nie. Nośiły się pięknie obciołem lotki jajek niema:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasja    2

Są zamknięte lecz mają w stajni,, grzałki" i światło od 5 rano do 20. A pasze zwykłą dla kur niosek 2 razy na tydzień. A tak na codzień to przenica , prznżyto , owies , jęczmień i piasek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Napewno sa w stresie a za stresowanie grozi kara wiezienia/zgodnie z polskim prawem/u mojej sasiadki byla nawet policja i sprawdzała kurnik bo jakiś ekolog wiejski doniósł że kury są zamknięte i nie wychodzą na podwórko

Edytowano przez Anetka1
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zamkniecie to tez stres po 2 obora/stajnia/stodola nie bardzo sie nadaja na kurnik przez duza wysokosc miejsce na rozwoj bakteri i wirusow najlepiej odkazic tzw wircon kupic specjalne wapno bron boze gaszone zadbac o wentylacje wstawic okna by swiatlo dzienne bylo zarowka nie dostarczy witamin D i K dogadac sie w sklepie na odbior owoców i warzyw tzw odrzutow zadbac o odpowiedni dobor pasz ja przez 15lat hodowli doszedlem do takiej wprawy ze te aspekty rozwiazalem i nalezy unikac starego typu karmienia gotowane ziemniaki i mokry chleb w nadmiernej ilosci bo kura sie otlusci i zadbaj o odpowiedni wybieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasja    2

To pan sugeruje że już roj są w stresie i nieniosą jajek. A pan jak jest 20 stopni na minusie wypuszcza kury

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może się nudzą . Jakiś telewizor , albo stół bilardowy by im się przydał ... :ph34r: .

Stres , zimno , brak wybiegu ... świat staje na głowie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Najlepiej to się zgłośić do ekologów to przyjadą napiszą ekspertyzę zainkasują odpowiednia i będzie glejt na przyszłość gdyby sprawa trafiła na wokandę i z nim nawet w Strazburgu się wygra mimo że kury w stresie

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie kury codziennie chodza po dworze niezaleznie od pogody i maja sie dobrze od ok 50sztuk mam srednio 20 jaj dziennie nawet przy mrozach -20 po 2 ma pan zle zbilansowana pasze zero bialka tylko weglowodany czyli sa otluszczone zero ruchu w takich warunkach to brojlery na niedzielny obiad a nie nioski swiatło to substytut na krotki dzien wiec najlepiej po zmroku jak by kolega reagowal gdyby ktos pana wraz z rodzina zamknal w komoce bez okien tylko zarowka chyba dobrze wkoncu przeciez swiatlo i cieplo panstwo by mieli to czemu jaj nie niesiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, Anetka1 napisał:

Napewno sa w stresie a za stresowanie grozi kara wiezienia/zgodnie z polskim prawem/u mojej sasiadki byla nawet policja i sprawdzała kurnik bo jakiś ekolog wiejski doniósł że kury są zamknięte i nie wychodzą na podwórko

Co Ty nie powiesz, w zeszłym roku ze względu na ptasią grypę, drób musiał być zamknięty 3 miesiące i gdzie wtedy byli ekolodzy, Policja jeździła i karała za wypuszczone na wybieg kury, a tak naprawdę te środki zapobiegawcze dały tyle co teraz na ASF.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kury trzymane są na fermach w klatkach  całe ich życie i jakoś nikt nie interweniuje, a jeśli gdzieś była Policja, to prędzej za bimbrem i zajrzeli nawet do sracza a co dopiero do kurnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Zaraz  dobrze  rozumiem  kury  przestały ci  się nieść  w  czerwcu  a  Ty  teraz  pytasz  dlaczego.........to   Ciebie   dopiero  stres  pościł.    O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez chudy14145
      Witam.jak prawidlowo przechowac zebrane jajka przed sprzedaza?
      w jakiej temperaturze?
      jak dlugo mozna przechowac jajka?
      Podzielcie sie swoja wiedza i spostrzezeniami 
    • Przez Darozioom
      Witam wszystkich forumowiczów
      Główną działalnością mojego gospodarstwa jest produkcja warzyw. Moimi największymi odbiorcami są 2 Domy Pomocy społecznej położone niedaleko mojej miejscowości. Ostatnio zauważyłem też że kupują one bardzo duże ilości tuszek drobiowych, oraz jajek dla swoich podopiecznych. W mojej głowie narodził się pomysł zagospodarowania budynków na mojej posesji które kiedyś były wykorzystywane do produkcji zwierzęcej, jednak od wielu lat pełnią rolę magazynów na złom, i różne inne niepotrzebne rzeczy. Jeśli chodzi o sprzedaż warzyw to od tego sezonu zamierzam sporą część mojej produkcji obierać i pakować próżniowo dzięki czemu do odbiorcy będzie docierał gotowy produkt. W analogiczny sposób chciałbym zrobić z tuszkami kurczaków.
      Bardzo proszę forumowiczów o podpowiedź czy jako gospodarstwo mogę sprzedawać produkty do stołówek, restauracji, sklepów?
       
    • Przez TomaszR
      Witam
      Jakie sa wymagania przy kurach nioskach klasy zero i jeden.
      Czy się różnią jaka tych klas. Jedne i drugie kury mają wolny wybieg i będą jeść to samo. czy chodzi o powierznie wybiegu czy kurnika?
      W internecie  jest kilka różnych informacji.
      Mam dwa pomieszczenia po ok. 35 metrów kwadratowych. Ten sam budynek ale przedzielone ścianą.
      Trzeci budynek ok 100 metrow. Wybieg ok. 50 arów.
      Ile mogę trzymac kur? Czy powyżej 350 to już ferma i większe wymagania?
      Gdzie zgłaszać.
      Lekarz weterynarii wiadomo, ale co z Urzedem Skarbowym. czy muszę mieć kase fiskalną czy wystarczy rachunek RR.
      A pieczątki? Czy musze każde jajko znakować czy tylko klasy zero.
      Może lepiej mieć kury z wolnego wybiegu bo chyba mniejsze wymagania, a różnice niewielkie bo i tak dam im jeść to samo.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj