Zaloguj się, aby obserwować  
luki15146

kredyty na poczatek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
luki15146    13

Witam kolegow. Mam takie male zapytanie do ludzi ktorzy znaja sie troce na przepisach ARiMR. Chodzi o to ze niedlugo skoncze 18 lat i bartdzo chcialbym przejac gospodarstwo w ktorym aktualnie pomagam. Gospodarstwo zostalo przepisane na moja ciotke(siostre ojca) z jej rodzicow juz jakies ladne pare wiosen temu. Gospodarstwo jest male, liczy okolo 9ha, lecz mimo to chcialbym podjac sie jego prowadzenia. Tutaj pojawiaja sie moje pytania:czy mam sznase na jakies dofinansowania z UE? Slyszalem cos kiedys, ze jesli nie ma osiagnietej sredniej wojewodzkiej powierzchni gospodarstwa nie ma o czym marzyc. Czy musze ukonczyc kurs doszkalajacy, czy lata spedzone na wsi<zyje i zameldowany jestem tutaj od urodzenia> wystarcza? Czy kredyty ktore moglbym dostac na poczatek moglbym wykorzystac na rozwoj gospodarstwa w ziemie czy tylko na powiekszenie i modernizacje maszyn? Dodam jeszcze ze gospodarka miesci sie w woj. kujawsko-pomorskim, gdzie srednia pow. gospodarstwa wynosi cos ok. 14 ha. Z gory dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Zeby dostac jakiekolwiek doplaty lub mlodego rolnika to ziemie musisz mniec na siebie i wieksza niz srednia wojewodctwa no i oczywiscie miec skonczonego technik rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

a nie mozna dostac jakiegos kredytu lub dofinansowania dla gospodarstw ktore owej sredniej nie maja? Czytalem kiedys w gazecie ze mlody rolnik z wojewodztwa kuj-pom majacy chyba 8 ha otrzymal jakies dofinansowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

Bedziesz mogl skorzystac z modernizacji gospodarstw jak osiagniesz 4ESU ale moim zdaniem bez hodowli bedzie ciezko powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

zaglondasz czasem na strone ARIMR-aktualności, sie zmieniło, nietrzeba mieć średniej wojewudzkiej, tylko średnia krajowa ma wystarczyć, i premie dla młodego rolnika podnieśli do 75tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

a technika rolnka w ciagu 3 lat mozesz zrobic.taki jest przepis.mozesz wziac kredyt na MR ale watpie zebys mial z czego go spłacic.postaraj sie o dostanie tych 75tys to juz bedziesz mogl cos kupic..alebo znajdz kogos kto che przejsc na rente strukturalna...nie wiem czy juz wszedł ten przepis ze tylko na Młodego Rolnika moga ziemie przepisac zeby dostac takaowa rente.wtedy bedziesz miał wymagana średnią powierzchnie...


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Tomcio87 co zrobic by uzyskac te 4ESU? Hodujemy bydło mleczne, miesiecznie mamy ok. 6 tys litrow.

kpiotr na rente strukturalna to tylko jacys sasiedzi chyba, bo w rodzinie to nikt juz racze. A oni beda chcieli sprzedac ziemie, a nie przepisac komus obcemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Oj to mozesz sie z nimi dogadac ze przepisuja oficjalnie w papierach na Ciebie a nieoficjalnie musisz im zaplacic za to gosp od sasiadow


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

a jak z tym ESU? tylko trzeba miec potem pieniadze, a ziemia droga:)

a co z postem suzuki550e z srednia narodowa? to mi byloby blizej bo brakowalo by 1,5 ha:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

myśle że byś dostał te 75 tyś,jak byś tylko miał wykształcenie rolnicze, bez niego terz możeż dostać tom premie, ale we wniosku sie deklaruje że w ciągu 3 lat uzupełnisz wykształcenie, tak samo z ziemią, brakuje ci 1,5 ha, deklarujeż że w ciągu 3 lat nabędzież wymagany areał, z tym by niebyło by pewnie problemu bo byś sobie dokupił ziemi za tom premie MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

ESU mozesz juz masz bo wyliczasz to na podstawie ilosci zasiewow i ziwrzat jakie posiadasz. za jedna krowe jest ponad 3500ptk a wiec bardzo duzo.np za 1 ha pszenicy jest 1500 zalezy do ktorego regionu kraju sie kwalifikujesz bo sa 4 takie regiony i zachodzi miedzy nimi roznica.wszystko dodajesz i sume dzielisz przez 5181,24 i Ci wychodzi ESU.jak amsz 4 to jest super jak Ci brakuje to w biznespalanie musisz tak ułożyc aby wykazać ze po 5 latach je osiagniesz.biznesplan piszesz na 5 lat w 3 etapach.ale prędzej oddadzą ziemie w dzierżawe niz ktos kupi odrazu 10ha czy 15.ale pszepis jest taki ze musi to być Młody rolnik tylko i wyłącznie. chodz co do tego pewności nie mam bo nie pamietam ale chyba tak to szło.w lutowym TOPAGRAR było o tym napisane


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

ja właśnie czekam aż będą przyjmować wnioski o renty strukturalne, wtedy ojciec przepisze mi gospodarke, oczywiście mam wykształcenie rolnicze, wyliczałem sobie obecne ESU przy 20,70 ha ,i paru zwieżąt wychodzi mi ponad 4 ESU, a powinno sie jeszcze doliczyć nadwyżki bezpośrednie np, nawozy, opryski, ropa , ale jak to jest przecież co roku sieje się inne zboża o rużnych pow. to za pierwszy rok się wylicza z tych 5-ieciu, lub nie zawsze ma się taką samą liczbę zwieżąt? jeśli wiesz coś na ten temat, prosiłbym o odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj