fendt900

Jaki używany ciągnik 100km do oprysków i siania kukurydzy?

Polecane posty

fendt900    0

Chcę kupić używany ciągnik o mocy 80-110 km do oprysków kukurydzy i siania kukurydzy( siewnik jaki posiadam to Kverneland accord optima 6 rzędowy, a opryskiwacz to pilmet 2500 l.)Który będzie najodpowiedniejszy( nie może być szeroki- posiadałem international 955 i był odpowiedni ).Napiszcie swoje sugestie. I podajcie link do konkretnego ogłoszenia. Czekam na wasze odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt900    0

Ciągnik ma być do 60000 zł nie starszy jak 15 lat, najlepiej jak najmłodszy i najmniej awaryjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja bym wybrał coś w bdb stanie, a dlatego ze mam to polece ;)http://www.allegro.pl/item1005352012_john_deere_6400_105km_1996r_4x4.html JD jeden z najwytrzymalszych sprzętów :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Może Fenda http://moto.allegro.pl/listing/search.php?string=fendt+307&from_showcat=1&category=78208 ja ci bym polecił 307 są dwa do wyboru, w niezłym stanie, opłacało by się kupić jest nie za duży,nie za szeroki,taki w sam raz. Też jest fajny i nie duży Landini Powerfarm 95 http://moto.allegro.pl/item999911153_landini_95_2007r_el_rewers_polbiegi_idealny.html bardzo fajny traktorek w zimie go oglądałem. Mi się bardzo spodobał.

A może taki New Holland bardzo fajny traktorek http://moto.allegro.pl/item994013715_new_holland_5635.htmljest zwrotny.

A taki John Deere by ci pasował http://moto.allegro.pl/item996031791_john_deere_2140_85km_1985r.html jest chyba idealny do twoich potrzeb, choć stary.

Jak by ci tamte nie odpowiadały to może MF http://moto.allegro.pl/item1003341851_massey_ferguson_3070_4x4_zetor_case_john_mtz.html albo taki http://moto.allegro.pl/item993305664_massey_ferguson_mf_3080_3085_1992_93.html.

 

Pare ci ciągników podałem za drogich. Sory ;)!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieja910    0

Ja bym się zastanowił nad MF 3080, godny polecenia sprzęt ;) Wystarczająca moc, niezbyt duży traktor, w sam raz do takich zadań. Poza tym komfortowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ten MF ma już swoje lata więc bardziej zastanawiałbym się nad 6140-6170 w tym przedziale movy, czym większy tym lepszy, a MF dużo nie pali jest ogólnie tańszy od JD czy fendta ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego MF-a z linka to "fendt900" na pewno nie kupi na zdjęciach widać że rdza go zjadła, za te pieniądze byłby MF z serii 6100 wybór należy do ciebie każdy co inne będzie radził kupuj tego który młodszy i w lepszym stanie ;)


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt900    0

Raczej go nie kupie, john deere-a też nie kupie ponieważ spalił mi się kombajn john deere-a 1550 wts i nie chce widzieć teraz maszyny spod znaku jelenia na podwórku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5
Rendas    11

Dobre było by też RENAULT 110-54, Cergas 350 i Ares 630 ale równie dobrze może coś od deutz fahr lub nawet Ursusa i to w De Lux .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt900    0
tomu    5

No to parę hektarów kukurydzy siejesz, a jakie jeszcze masz ciągniki oprócz Fastrac'a, może nie musisz kupować następnego i to używanego. Nie lepiej było by Ci dołożyć kasy i kupić nowy ciągnik albo popracować rok albo 2 tymi które masz, bo jak kupisz używkę za te 2 czy 3 lata będziesz musiał ją zmienić i dodatkowo nie wiesz na co trafisz, a nowy to zawsze nowy. Teraz wszystkie ciągniki sprowadzone mają po 5000 do 8000 mth, nawet te młodsze niż 10 lat, a w rzeczywistości trzeba im jeszcze na początku dopisać jedynkę albo te 5tys mth więcej, bo na zachodzie te maszyny na siebie pracują. Sam niedawno spotkałem się z Renówką rok 2001, gdy dzwoniłem sprzedawca mówił że ma 5500mth pojechaliśmy oglądać a tam 11000mth i co ciekawe ostatnio się dowiedziałem od znajomego, który był kiedy ją z lawety zdejmowali, że miała 17000mth.

Wybór należy do ciebie ;)


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

No wiesz za nówke trzeba dac minimum 150tys a używany za 60 to duża różnica, choc by Ci siadło nie wiem co to i tak wyjdzie dużo taniej. Jak można nie odróżnic ciągnika 17tys mtg od 5tys mtg? ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt900    0

No to parę hektarów kukurydzy siejesz, a jakie jeszcze masz ciągniki oprócz Fastrac'a, może nie musisz kupować następnego i to używanego. Nie lepiej było by Ci dołożyć kasy i kupić nowy ciągnik albo popracować rok albo 2 tymi które masz, bo jak kupisz używkę za te 2 czy 3 lata będziesz musiał ją zmienić i dodatkowo nie wiesz na co trafisz, a nowy to zawsze nowy. Teraz wszystkie ciągniki sprowadzone mają po 5000 do 8000 mth, nawet te młodsze niż 10 lat, a w rzeczywistości trzeba im jeszcze na początku dopisać jedynkę albo te 5tys mth więcej, bo na zachodzie te maszyny na siebie pracują. Sam niedawno spotkałem się z Renówką rok 2001, gdy dzwoniłem sprzedawca mówił że ma 5500mth pojechaliśmy oglądać a tam 11000mth i co ciekawe ostatnio się dowiedziałem od znajomego, który był kiedy ją z lawety zdejmowali, że miała 17000mth.

Wybór należy do ciebie ;)

Mam jeszcze case mx 170 i international 955( w naprawie, facet chce 10 tys. + jeszcze mogą dojść ewentualnie nie przewidziane części i nie daje gwarancji, więc chyba sprzedam go na cześci, bo to 10 tysiaków to on sam nie warty tyle ) Nowego ciągnika już nie kupie, w tym roku robię duże inwestycje i brak środków na nowy ciągnik, a ten fastrac to był wzięty zamiast case puma 115.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

@Dawid777, to powiedz mi jaki przebieg ma ta Renówka

http://www.allegro.pl/item997401139_renault_temis_630z_2001_rok_fendt_john_deere.html

i czy ten Fendt wygląda na 18000 mth http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B176604

więc nie opowiadaj głupot o odróżnianiu przebiegów, bo nie da się na podstawie stanu ciągnika tego wywnioskować.

 

@fendt900, ok rozumiem, a skoro masz już doświadczenie z ciągnikami Case to może kup coś z serii 5130(100KM), 5140(115KM) czy 5150(125KM), sam miałem kupować coś z tej serii ale trafiła się renówka, dodam że znajomy ma 5120(90KM) posiada go już ze 3 lata jeszcze nic do niego nie dokładał, a ciągnik ma sporo ponad 10tys mth i bardzo go chwali. Jeden z userów AF chyba @pleblo85 miał 5150 rok chyba 96 z przebiegiem koło 12tys mth i pisał że ciągnik się świetnie i bezawaryjnie sprawuje.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj