vincenty4

Jak sprzedać działkę budowlaną 5 ha?

Polecane posty

vincenty4    0

Witam wszystkich

Mam na sprzedaż działkę 5 ha o statusie budowlanym w okolicach Wrocławia. Gdzie waszym zdaniem warto wystawiać ogłoszenia sprzedaży takiej działki? Czy warto bawić się w OLX/Otodom etc? Myślałem nad billboardem przy autostradzie, albo bezpośrednich mailach do różnych firm. Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie? Jakie kroki mogę podjąć, aby skutecznie się rozreklamować?

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FranasNH    78
Wszystko zależy od gotówki. Ja bym spróbował najpierw metodą najprostszą czyli Olx itd. Możesz ogłoszenie dać do gazety, u mnie jest pełno takich ogłoszeń. Ludzie też często przy drodze stawiają informacje, że działka na sprzedaż ale nie wiem jakie ma to branie, bo na jednej ogłoszenie stoi już siódmy rok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U nas w okolicach większych miast kurnikarze chwytają takie działki bez targowania oczywiście jak cena realna.  Ogłoś na olx, postaw tablicę przy drodze i sprzedasz. 2% dla mnie za cenne rady  :9_innocent:

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Profesjonalny pośrednik , jak znajdzie poważnego kupca , to starczy i dla Ciebie i na prowizję dla niego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    204

Za taką działkę to jak nic 4 miliony trzeba wołać a mało kto ci z ludzi prywatnych kupi to w jednym kawałku prędzej jakaś firma pod zakład ale tez jak nich nie berdzie ograniczać Plan zagospodarowania bo może być zakaz budowy hall i klapa.  
Najlepiej podzielić na działki po 30 ar i zrobić osiedle mieszkaniowe z domkami jednorodzinnymi to za taki dom w stanie surowym 150m^2 i działkę 30 ar mógł byś wołać 500 tys tak jak u nas to robią deweloperzy.   

  • Thanks 1

Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Podziel na działki ale nie 30 ar bo to głupota nikt tego nie kupuje. Tylko takie 10-12 ar idą najlepiej. Będziesz ustawiony do końca życia co jakis czas działkę sprzedasz, a z czasem działki drożeją.

Na 5 ha ciężko będzie klienta znaleźć

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350
ta ciezko .... malo to jest takich co kupia te 5 ha i zrobia tak jak pisali wyzej
  • Thanks 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Kupią po cenie działki rolnej. A jak on krzyknie tyle co za działkę budowlaną to powodzenia :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vincenty4    0

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pieniądze z działki i tak będą podzielone na w sumie 5 osób, więc chyba w grę wchodzi sprzedaż całej działki za jednym razem. Co do planów zagospodarowania to grunt położony jest w pobliżu węzła autostradowego, a w planach jest jeszcze obwodnica. Chyba zacznę od ogłoszeń na OLX i może baner przy autostradzie. A co sądzicie o takich pośrednikach? Czy znacząco zwiększają szansę na znalezienia kupca i  czy są warci swojej ceny?

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

Powiem Ci tak, teraz jest jeszcze dobra koniunktura, a jak ziemia w dobrej lokalizacji to może pod hale magazynowe ją ktoś weźmie,  firma Panatoni co chwile coś buduje, może do nich ofertę złóż. Jak będzie dobra cena i będą mieli zapotrzebowanie to może wypali ci biznes. Pośrednikom osobiście bym  podziękował,  często w umowach masz zapis ze na własną rękę sprzedać nie możesz, a nawet jeśli to musisz im prowizje odpalić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Tylko przy autostradzie to na dom zbytnio nikt nie kupi bo hałas.Pogadaj z sąsiadami działki jeśli są tam rolne pola i może też ktoś z nich chętnie kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koala86    0

Najlepiej w sieci możesz dać ogłoszenie. Najważniejsze jest w tym, abyś uwzględnił, co jeszcze się na niej znajduje, lokalizacja (orientacyjnie, co wokół itp). Spróbuj poczytać na www . Może to pomoże Ci w sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hodowca98
      Witam serdecznie, :rolleyes:
      ostatnio zainteresowałem się uprawą ogórków gruntowych.
      Mam do was kilka pytań w związku z tym:
       
      1. ile potrzeba ziemi, żeby zacząć na tym zarabiać? (mam 3 ha)
       
      2. jakie podstawowe maszyny są do tego potrzebne? (mam: t25, przyczepę, pług, brony, kultywator)
       
      3. ile kosztują nasiona w przeliczeniu na 1 ha?
       
      4. ile można zebrać ton z 1 ha?
       
      5. czy to prawda, że wystarczy przygotować ziemię i tylko potem pryskać?
       
      6. czy to jakoś trzeba rejestrować itp. ?
       
      7. no i najważniejsze gdzie to sprzedać bo nie mam zielonego pojęcia, dodam że 20 km od mojej wsi jest hurtownia warzyw i owoców morze jakoś tam?
       
      Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODP. :D
    • Przez mati92
      Witam , w tym roku zasadziłem dosyć duży areał ziemi bobem z związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy nie znacie jakieś inne miejsca sprzedaży płodów rolnych oprócz targowisk . Czy znacie jakieś firmy , sklepy , które skupują to warzywo albo ktoś na forum prywatnie . Bardzo jestem ciekawy jak wygląda ten biznes od strony sprzedaży , za wszystkie mądre rady dziękuje . Jestem z okolic Słomnik
    • Przez Zetix
      Cześć.. Ostatnio przechodzą nas z ojcem różne myśli , aby sprzedać naszego starego Bizona Z050 i kupić jakiegoś Deutza albo coś z mniejszym hederem za ok 50tyś..
      Tylko musicie mi doradzić .
      Mój Bizon jest z '72r więc już stary , ale wszystko w nim jest wymienione - dosłownie wszystko .. jedynym problemem jest Silnik oraz Heder (lekko go rdza już je , ale w tym roku odcięliśmy stare zgnite kawałki i pospawaliśmy nową blachę) Co do Silnika .. Jest to silnik z Bizona Rekorda Oczywiście z Turbo.. tylko te Turbo nie działa , jest zajechane więc nic nie pompuje i trochę oleju bierze .. ale ze sprawnością silnika jest oke , nie ma żadnych dziwnych objawów typu że jak się nagrzeje traci moc .. No jeszcze jest mankament z cieknącymi siłownikami i trochę już nie tak podnosi ale to wszystko da się przecież zrobić ... no i brak kabiny - a tato chce z kabiną maszynkę . Oczywiście kombajn jest odnowiony , pomalowany na czerwono wszystko co było do roboty z blacharki zostało naprawione
       
      Z tego co na tą chwile jest do roboty
      -Wymiany turbiny = to już planowaliśmy zrobić kiedyś - wymiana turbo 1200zł + robocizna
      -Hydraulika ( cieknące siłowniki) = To zrobimy , po żniwach chcieliśmy zawieźć wszystkie siłowniki do uszczelnienia do takiej firmy u nas
      -Brak kabiny
      -no i może jak te siłowniki nie pomogą w podnoszeniu itp to wymienić pompę ,czy tam rozdzielacze
       
      No i nasz areał wynosi 10ha .. Jak na 10ha trochę sobie pozwalamy z maszynami które są i tak za duże na taki obszar .
       
      Czy lepiej zrobić to co trzeba , kupić tą kabinę i zostawić Bizonka ? Co myślicie ... Załączam zdjęcia !! Tam jak stoją dwa bizony to są moje , a mówimy tutaj o bardziej ognistym czerwonym Bizonie Z050 bez sieczkarni
       
       

       

       

       

       

       

    • Przez mateuszm023
      Witam, planuję przeznaczyć pole klasy 4-5, ok 1 ha na działkę pod zabudowę, tzn na rozbudowę gospodarstwa. Zaznaczę od razu że pole to leży niecały kilometr od mojego gospodarstwa. Moje pytanie do użytkowników to czy ktoś już to robil? jak to wygląda, jaki koszt? czy zależy to od powierzchni? czy jest z tym dużo papierów i załatwiania spraw, jak długo to może trwać? 
    • Przez piotrc330
      Witam
      Mam następuje pytanie czy jeżeli  gmina przekształca działki na przemysłowe to można je dalej obrabiać(orać,siać itd) oraz normalnie brać dopłaty obszarowe,jeżeli ziemia nie jest rolną ? 
      Proszę o odpowiedź osoby które coś wiedzą na ten temat 
      Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj