lew-aleks

sprzedaż na wbc trzody

Polecane posty

lew-aleks    0

ostrzegam o dziwnej metodzie skupu przez zakłady mięsne łuków partia tucznika którą odstawiłem sklasyfikowano o 20% gorzej niż sokołów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

Fajnie że się zorientowałeś. Łuków tak od wielu lat robi, kto bardziej ogarnięty nie sprzedaje do nich. Potrafią parę partii policzyć dobrze, później na jednej opierdzielą za resztę i tak w kółko. Omijać ich z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew-aleks    0

szkoda ze nie znalazłem żadnych wpisów na temat opisu zakładów i ich metod proponuje popisać na ten temat dla nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

każda ubojnia ma inne rozliczanie i na czym innym oszukuje. Teraz moje świnie po najsłabszych maciorach pojechały na kutno i miłe zaskoczenie bo 56,8% a na sokołowie po tych maciorach mięsność zawsze 52-53% ale na kutnie 5% zgubiły a na sokołowie gubią u mnie ostatnio nie więcej jak 2,5%.

 

Mnie zastanawia w jaki sposób można sprawdzić firmę paszową czy nie oszukują na parametrach, bo jestem pewny że kantują. Firma dolfos czy de heus która ma praktycznie zerowe aminokwasy potrzebuje 15% soi i firma lnb która ma aminokwasy wywalone ponad 2 razy tyle co dolfos i de heus też musi iść 15 % soi. Co ciekawe blattin propig też 15% soi przy wysokim poziomie aminokwasów a jak żywieniowiec mi to przeliczył to mi wyszło że meioniny z cystyną jest 0%!!! w ich premiksie bo jeśli jemu wyszło przy 3% premiksie propig który zawiera 3,5% metioniny i 15% soi poziom 0,56 to pytam się jakim cudem????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

Możesz sprawdzić firmę spokojnie badając podstawowe parametry paszy, premiksu, koncentratu ze szczególnością najdroższych witamin czy innych rzeczy których podejrzewasz, oczywiście każdą partię badać się nie opłaca, więc lepiej wybierać pewniejsze firmy( o ile takie są )

W TopAgrar było porównanie fajnie zrobione ostatnio i widać ile podstawowych rzeczy nie było zgodnie z deklaracją, Gdyby zbadać witaminy czy mikro to byłyby lepsze cyrki po wzrostach takiej A o 2000 % czy E 600 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

a zakładając że nie będą zgadzały się parametry to można liczyć na jakieś odszkodowanie, czy tylko droga sądowa? Bo jestem pewien że oszukują na aminokwasach LNB i Blattin. Ile kosztuje takie badanie np. jednego z aminokwasów? Jak to może być nie zgodnie z deklaracją, przecież firmy mają certyfikaty jakości i muszą ich przestrzegać. Który to był numer Top agrar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Kolego lnb to cargil ,przy badaniach wyjdą ci parametry minimalne podane na etykiecie ,przerabiałem to osobiście,diabeł tkwi w wartości biologicznej aminokwasów,witamin mikro,makro elementów,lnb oficjalnie przyznaje że w produktach z niskiej i średniej półki są walone zamienniki które trzymią parametry ale wartość biologiczna[stopień przyswajania przez organizm] pozostawia wiele do życzenia,wszystkie premixy,koncentraty wiodących firm mający porządny skład są sprzedawane w podobnej cenie ,różnica sięga +- 2 zł na worku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103
Porządnych firm? Tzn których? Ja stosowalem do tej pory dolfos ale od nowego roku po podwyżkach cen premiksów zauważyłem spadek ich jakości. Szukam czegoś nowego, może Biofeedu spróbuje.

Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Według mnie premix 2,5-3% żeby trzymał parametry i odpowiednią wartość biologiczną powinno się znależć w granicach 160-170 zł za 25kg obojętnie jakiej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

ws71, a używasz dalej z lnb tego global mięsny? ile on kosztuje obecnie i czy zauważyłeś różnicę na jakości po podwyżce cen witamin? ile dodajesz soi do niego i przy jakich parametrach zbóż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Stosuję nadal ,cena po rabatach 2,5-3%-166,00;4%-164,15 za 20kg dla warchlaków,soja 46% -16%; dla wagi 40-70kg 3%,soja46%-14,5%;pow 70kg 2,5%,soja 46%-12,5.Zboże jęczmień od 30% do 20 %,kuku sucha od 30-20%,pszenżyto od 20-45% i to idzie na sztywno bez względu na zawartość białka w zbożach,w ostatniej odstawie trafiło się kilka tuczników z mięsnością 62-64,9 i nie było żadnych problemów z chowem ,na pewno nie warto dawać świnią przy max mięsności pojedyńczych sztuk 57% gra nie warta zachodu przekonałem się na własnej skórze,aczkolwiek nie wiem czy nie orżneli standartowych produktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

to strasznie wysoko białkujesz lecz zapewne Twoja genetyka tyle wymaga i jest to opłacalne przy takich mięsnościach. Lecz ubojnia sokołów mi płaci tylko 2% więcej do klasy S a kutno powyżej 58% dopłaca 12gr więc w moim przypadku nie ma sensu na siłę walczyć o mięsność bo nie są jakieś rewelacyjne premie za S klasę. No ale to cena też jakoś nie wzrosła zbyt dużo po tych mega podwyżkach witamin bo pamiętam jak pisałeś że ten premiks na tucz miałeś w granicach (o ile mnie pamięć nie myli) 155-160zł? a jeśli tak to musieli obciąć parametry. Josera bez problemów uczciwie powiedziała że schodzi z parametrów witamin żeby utrzymać cenę bo jak podniosą ceny to na bank stracą klientów a twierdzili że mają z czego schodzić, lecz tuczyłem na joserze i odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Cenę lnb zaczęło podnosić w listopadzie od143 zł,obecna cena to 173zł , to jest dużo u nas nikt nie schodzi poniżej 15% soi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez HubertNH
      co im dawac jezeli chcemy aby miesko z nich bylo ekologiczne
    • Przez AKS
      witam czy moze ktos napisac cos o karmieniu swin lucerną ,jak sie to daje swina ,surowe, pociete I wszystko co wiecie w tym temacie .mi sie cos obilo o uszy ale nic niewiem o tym
    • Przez hafki
      Witam,
       
      Sąsiad od lat ma niedaleko mojej posesji chlewnię. Dotychczas odór był odczuwalny sporadycznie, ale niedawno powstał drugi budynek, usytuowany jeszcze bliżej. Odór jest odczuwalny praktycznie 24h/dobę. Czy istnieje jakieś technologiczne rozwiązanie, które mógłbym zasugerować sąsiadowi?
    • Przez BykuxD
      Witam. Mam plan około 20 stycznia kupić 15/25 prosiąt i trzymać je na tak zwane (tuczniki) i sprzedać je w sierpniu. Chciałbym się dowiedzieć cy to się opłaci ??
    • Przez Famer21
      Zna ktoś jakiś poradnik, książke o chodowli trzody chlewnej? Dziadek ma urodziny i dziewczyna chce coś ciekawego mu kupić, ale on nic nie potrzebuje wszystko co chce to ma i brak jej pomysłów, a że on całe życie rolnictwo, chodowla świń, kury to coś mu kupić czym sie zainteresuje. Tylko nie chodzi i mi jakiś amatorski dla początkujących, a bardziej zaawansowany, tak żeby miał tam coś ciekawego do przeczytania coś czegoś jeszcze nie wie, a wie wszystko prawie z doświadczenia lat.
      Chyba, że ktoś ma lepszy pomysł na prezent dla 80 letniego dziadka, który kocha rolnictwo ? Traktora mu nie kupimy ma swojego ursuska 1224 i do innego nie wsiądze byle olej i ropa ma
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj