modlischka

Jak uzyskać status rolnika+hodowla psów, hipoterapia, czyli jak pogodzić marzenia z rzeczywistością?

Polecane posty

dysydent    3132

...skoro już tu jestem ... było pytanie z tych typu - pomysł na rolnictwo w zestawieniu z hodowlą psów (rasowych?) i tutaj trzeba poszukać czy taki profil leży w definicji rolnictwa w ogóle. Jest/była definicja "działy specjalne" w rolnictwie np. warzywa pod osłonami pieczarkarnie itp. psy w budach też niejako "pod osłonami" xD i coś tego typu celować a reszta to kwestia inwencji i pomysłów a kopania przez przepisy niemiara.

Nie wiem czy jeszcze działają ODR-y (ośrodki doradztwa rolniczego) jeśli tak tam też mogą doradzić a i formalności poprowadzą (oczywiście za opłatą niekoniecznie formalną) jeśli ODR-ów w danej postaci nie ma lub się "przeprofilowali" to lukę na pewno coś innego wypełniło bo większość rolników w programach pomocowych z UE musi korzystać z pomocy doradców profesjonalnych.

tutaj napisałem w kontekście poszukiwania podstaw do jakichkolwiek dotacji. "Kupił, nie kupił - potargować można"

Gwoli ścisłości jeszcze ,przepisanie pola na Ciebie w tym przypadku to za mało, trzeba jeszcze wypowiedzieć dzierżawcy umowę dzierżawy lub nie przedłużać , zależnie jak tam się dogadacie.

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
@ Staszek w tym naborze 2018r właśnie to zmieniają tak jak ktoś wyżej pisal

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
dziewczyna szukala doradztwa a Wy hu..mu.. itd. napisz do Aktisa do DYSYDENTA zawsze pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132

nie zawsze bo nie mam pojęcia o lotach kosmicznych wraz z większością całej reszty.

dobranoc

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modlischka    0
21 godzin temu, wojtal24 napisał:

Tata zapisuję Ci 1 ha ziemi tylko hektar przeliczeniowy rzucasz pracę i ubezpieczasz się w KRUS na umowę zlecenie nie możesz teraz dorobić bo umowa zlecenie jest ozusowana i automatem wypadniesz z Krus. Nie wiem dlaczego zależy Ci na tym ubezpieczeniu w KRUS ale wiesz rzucisz pracę a z czegoś trzeba żyć za nim hodowla przyniesie dochody do tego jeszcze trzeba zainwestować w nią

No właśnie muszę to wszystko jeszcze dokładnie przemyśleć. Generalnie nie mogłabym połączyć pracy na etacie z hodowlą psów rasowych, ciężko jedno z drugim pogodzić, chyba, że praca zdalna z domu. Dlatego myślałam,aby zająć się tylko psami, ale ich hodowanie podlega pod dział specjalny produkcji rolnej, który podlega opodatkowaniu dochodowemu (US), ale nie podlega ubezpieczeniu. Pomyślałam o krusie, ale do objęcia ubezpieczeniem KRUS uprawnia m.in: hodowla drobiu (powyżej 500 szt.), i strusi (20 szt.), i lisów, nutrii, królików, a nawet pszczół itd, ale o psach czy kotach rasowych nie ma mowy. Kiedyś hodując psy automatycznie było się rolnikiem podlegającym pod krus, ale kilkanaście lat temu zaszły zmiany w przepisach i już tak nie jest. Dlatego pomyślałam o tym, żeby zostać objęta ubezpieczeniem KRUS ale z faktu posiadania ziemi, a psy hodować swoją drogą. (chodzi o ubezpieczenie emerytalno-rentowe itd.)

Oczywiście to nie mogłoby wyglądać tak,że rzucam pracę i już, bo trzeba psy zakupić, one muszą dorosnąć, trzeba zrobić im uprawnienia, rozmnażać można dopiero po ukończeniu przez sukę 1,5 roku, a przez ten czas z czegoś trzeba żyć. Także to wszystko jeszcze do przemyślenia. Na razie tak po prostu robię rekonesans, rozważam różne opcje.

Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji i wypowiedzi :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez lemysz1
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat. Kursy te mają niby zastąpić szkoły dla dorosłych w tym także na kierunkach rolniczych.
       
      Jak ma się wykształcenie zdobyte poprzez taki kurs a wymagania do otrzymania środków z unijnej kasy.
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez piotreq9
      Witam, mam problem. Mieszkam na małej wiosce i mój sąsiad ma 8t pszenicy na ha ( albo przynajmniej tak mówi), mi nie chce się w to wierzyć ale chciałbym zobaczyć wasze opinie. Jest to województwo lubelskie czyli sami wiecie że gleby nie są najlepszej jakości. Słyszałem historie że jego dziadek zna starorzytne recepty układania obornika,( chodzi o to że w dołkach układa się go mniej a na pagórkach więcej, ze względu na spływ powierzchniowy wody). Ja osobiście mam 4,6t/ha. Wiem że nie jest to dużo ale chciałbym zapytać czy 8 ton jest możliwe do osiągnięcia na te tereny.
       
      Najwazniejsze dla mnie jest żebyście powiedzieli mi czy to jest możlliwe a jeśli tak, to w jaki sposób mogę to osiągnąć!
       
      Pozdrawiam
    • Przez SzymonWdoowski
      Dzień dobry / Cześć  tak jak w temacie mam mały problem z wyborem zgrabiarki. Samasz przekładnia olejowa ale ciężka do tego praktycznie żadnego egzemplarza w śąsiednich gospodarstwach. Z kolei Pronar przekładnia smarowana tawotem niższa waga w porównaniu z samaszem, sporo egzemplarzy w okolicy i chwalący je gospodarze . Te właśnie argumenty chodzą mi po głowie. Niestety nie wiem jak to jest w praktyce odnośnie samasza. Zwracam sie do was drodzy koledzy o pomoc, podpowiedz w wyborze. 
      PS. Maszyna ma pracować z Fendem 305 LSA 68KM
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj