demon17

Starą unią nie idzie już orać... Prośba o pomoc w wyborze pługa.

Polecane posty

demon17    1

Witam,

Wiosna już nie długo, a starą unią nie idzie już orać... Panowie piszę do was z prośbą o pomoc w wyborze pługa. Na początek kilka faktów: Zetor 9540 obrabia głównie ziemię klasy IV-VI (przewaga V i może 1ha - III) na 25 ha. Na dzień dzisiejszy pozostaje do dyspozycji stara unia 4x40 zagonowa. Sieję coraz więcej poplonów i unia nie daje sobie rady więc czas na jakieś zmiany. Budżet na ten cel to okolcie 10 tyś. Z kamieniami bywa to różnie... 3 ha zakamienione reszta ok. Poniżej przesyłam propozycje jakie wpadły mi w oko.

 

http://allegro.pl/plug-4-skibowy-rabewerk-i7205241040.html#thumb/5

https://www.olx.pl/oferta/plug-obrotowy-4-skibowy-rabe-werk-3-1-CID757-IDs9yrF.html

 

Kusi mocno:

https://www.otomoto.pl/oferta/rabe-rabe-werk-plug-obrotowy-4-skibowy-azurowy-zabezp-non-stop-import-niemcy-kverneland-lemken-overum-unia-kuhn-ID6zBxOz.html

ale czy jest wart tej ceny?

 

Liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam,

Jacek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni link bardzo ciekawa oferta, ażury w tej cenie i coś zadbanego z zachodniego sprzętu ciężko znaleźć, a na ogłoszeniu wygląda kusząco, jak masz lekka ziemię to możesz rozważyć, bo na pewno lekko z tym pługiem nie będzie miał ;) 

Edytowano przez KrowieBieszczady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1
22 minuty temu, KrowieBieszczady napisał:

Ten ostatni link bardzo ciekawa oferta, ażury w tej cenie i coś zadbanego z zachodniego sprzętu ciężko znaleźć, a na ogłoszeniu wygląda kusząco, jak masz lekka ziemię to możesz rozważyć, bo na pewno lekko z tym pługiem nie będzie miał ;) 

Co myślisz o pierwszych dwóch propozycjach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, demon17 napisał:

Co myślisz o pierwszych dwóch propozycjach ?

Wydaje mi się, że zetor może sobie nie radzić zbyt dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10
jeśli to musi to być obrotowy to najlżej idzie LEMKEN 4 na lekkiej ramie np110 ale i tak może być za ciężko dźwigać lub 3 skiby. a jeśli zagon to 4 kverneland na resorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek55    18
jeżeli nie planujesz kupić większego ciągnika to radze 3 obrotowa sa o wiele tańsze od 4 a prędzej kupisz cos ładnego, ten zetor moim zdaniem nie da rady z 4 a przecież mozesz kupić juz 3 z regulacja szerokości sam mam taki i bardzo dobra rzecz bo w zależności od warunków ustawiasz obciążenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    325
szukaj kvernelanda bo te rabe werki to jak bedziesz musial kupic lemiesze czy odkladnie to sa duzo droższe od kvernelanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek55    18
https://www.olx.pl/oferta/plug-obrotowy-lemken-opal-x-110-nie-kverneland-rabe-frost-unia-CID757-IDraG3D.html ten wyglada solidnie i co ważne ma możliwość podpięcia 4 skiby i regulacje szerokości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafyo    15

Znajomy z wioski też ma 9540 i obrotówke rabe 4 skiby. Jakoś idzie... tylko mocno go buja. Tak jak kolega pisał najlepiej lemken, najlżejszy będzie. Kverneland wydaje mi się że za duży, chyba że 14 cali znajdziesz (35cm na skibe), 4 skiby oczywiście mówie.  Natomiast z każdą 3 nie bedzie problemu. Pamiętaj że co z tego że założysz  4 skiby a skiba będzie na sztorc. Z 3 szybciej pojedziesz, lżej a  orka bedzie równa. Najlepiej gdybyś porzyczył gdzieś na próbe 4 i zobaczył jak ci bedzie szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Nie mam odniesienia jak idzie orka pługiem obrotowym, ale wydaje mi się że pójdzie lżej niż tym radłem z unii. Jeśli chodzi o zetorka to uciąg jest całkiem ok: blokada przedniego i tylnego mostu, całkiem zdrowe opony i woda w wszystkich 4 kołach. Z unią jeżdżę w okolicach 6,5-8km/h 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafyo    15

Oj no wiadomo że kverneland najlepszy , ja też mam. Ale do takiego zetora 4 obrotowa bedzie za ciężka.  Chyba że kolega się na 3 zdecyduje to nie ma problemu, można na największych dostępnych odkładniach kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Kup mniejszy obrotowy i tak przepaść ogromna nad zagonowym. I nie patrz w ogóle na malowane pługi. Napewno był skrzywiony /pekniety czy wygięty albo wieżyczka byka robiona lub głowica. Przerabialem temat na lemkenie x110 Trzy razy peknieta głowica, delikatny i lekki pług i to jest wada. Głowice miał grubości 8.5cm. Teraz już kilka lat mam kverneland F160 to jak orze w ogóle nie oglądam się za siebie. Idealnie równo, dałem kilka lat temu 18.5tys za czteroskibowy. I ciężko coś znaleźć sensownego. Musisz patrzeć żeby głowica nie miała luzu i nie był nigdzie spawany. Lepiej nieraz dołożyć te kilka tys niż potem uzerac się. Lemkena i kverneland mam w galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Jeśli chodzi o zagon to odpada, jest kilka pól w trójkąty i zagonem to jest masakra. Dalekie plany rozpatrują zmianę ciągnika na coś większego, ale jak na razie trzeba robić tym co się ma.  Z tego co piszecie idealnym rozwiązaniem byłby ażurowy 3+1.

w linku poniżej przekład jak zetor sobie radzi z podnoszeniem (fakt jest taki że obciążenie z przodu robi swoje, ale nie wykluczam zrobienie czegoś takiego u siebie.)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443

gość na filmiku nie ma opartego pługa na kółku tylko cały czas trzyma go na ciągniku pewnie gdyby opuścił bardziej miał by większe problemu z uciągiem no i płytko orze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Filmik miał celu pokazać że podnośnik daje radę ;) a jeśli chodzi o uciąg to widać że mokro było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

a może jakiś 3x50?

Edytowano przez gaga195

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Na pewno szukaj 3+1 ,to najlepszy wybór.

W budżecie 10 tys będzie raczej ciężko,ale próbuj ,coś do poprawy może wyhaczysz.

Ja mam Niemeyera ,dla mnie najlepszy a próbowałem i rabe i lemkena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
jakbyś zwiększył budżet to najlepszą opcją byłby lemken variopal 120 3+1 najlepiej na ażurach ale nie koniecznie. Mi w piątek przywieźli właśnie takiego ale cena dużo dużo wyższa i elementy robocze złom. Kupiony do JD 100KM

Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Ja mam polskie atlasy chyba z grudziądza ale orzą bardzo dobrze i 4 lekko traktorem 90 KM i nie spaliłem więcej jak 10 l na ha/ziemie srednie na 20-23 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZetorPower
      Witam Pany mam pytanie jest do kupienia agregat unia ares tl drive z hydropakiem ale nie mam pojęcia jak taki wał oponowy poradzi sobie w uprawie i siewie po orce centralnie po orce lub wstepnie przebronowane ciezkimi bronami na rędzinie lub glinie no i troche na normalnych glebach  rozwali to troche bryły czy opony za miekkie są?? własciciel pracował nim na lekkich glebach to mówi że malina 
    • Przez daniel20v
      Witam , potrzebuje prośby odnośnie elektryki. Mianowicie chodzi o to że u siebie w ciągniku case mam jeden szperacz i chyba zasila go fabrycznie położony kabel (myślę że 1,5 kwadrat). Teraz chciałbym aby mieć 4 halogeny ledowe a tego obecnego też wymienić na ledowego. Pomyślałem by dodać 3 kable i z włącznika wychodziły by 4 i one by "szły" do halogenów. Pytanie czy to wytrzyma , oraz czy kabel który idzie do włącznika ma odpowiedni przekrój . Halogeny myślę że były by LED 48v . Czy w sposób który chce to zrobić wypali ? 
    • Przez Arek84
      Jak w temacie, poszukuję agregatu unia kombi 3,7 m rozkładany hydrauliczne  rozważę  każdą propozycje najlepiej nie malowany w oryginale i w obrębie tarnowa, krakowa,  katowic i kielc.
    • Przez panmino
      Planuję zakup włóki o szerokości 6m. Będę używał jej wyłącznie do włókowania łąk. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Wyłącznie na masę? Niektóre włóki są droższe chociaż lżejsze od od innych - tańszych. Oczywiście zakładam, że będzie to włóka czterorzędowa.
    • Przez norbi9032
      Witam stoję przed zakupem zestawu uprawowo siewnego (Unia cerse z wałem packera + poznaniak 500/3D lub podobny zestaw z AGRO MASZ-u)
      Który zestaw był by lepszy.? Wady i zalety? I może orientuje się ktoś jak wychodzą cenowo.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj