demon17

Starą unią nie idzie już orać... Prośba o pomoc w wyborze pługa.

Polecane posty

pawelmf    238
ja ostatnio kupiłem Gregoire-Besson 4 obrotowy mam MF 95km klasa ziemi llla-lVb lekkie w uprawie z tego względu go wziołem bo kolega ursusem 914 83km go ciąga ma ciężko ale chodzi więc pomyślałem to mój 95 km powinien chodzić spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Całkowicie się z wami zgadzam, nie mam pojęcia ile taki pług potrzebuje KM, dlatego też szukam rozwiązania 3+1 i wstawiam propozycje które rzuciły mi się w oko do waszej opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

GB nie jest chyba bardzo masywny co?Jak tamten robi 80KM to Ty spokojnie będziesz robił.

 

Wracając do tematu musisz szukać jak najlżejszego pługa,nie kolosa jak ten co pokazałeś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Głównym problemem jest, że stoję miedzy młotem a kowadłem... z jednej strony zetorek który byłby maksymalnie przy takim pługu wykorzystany i jest to przerost formy nad treścią... natomiast z drugiej strony pojawiają się plany na grubszą modernizację gospodarstwa i zmianę ciągnika na coś większego i w tedy ten pług miał sens. W tym frost'cie można zmieniać szerokość orki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Muszę jeszcze trochę was pomęczyć...

 

Wersja 3+1 z zmienną szerokością orki (30-50) oraz zabezpieczeniem non stop. Na czas użytkowania przez zetorka odkręciłbym ostatni korpus i ustawił pług na 50.
Natomiast po zmianie ciągnika można dokręcić korpus.

https://www.olx.pl/oferta/plug-gregoire-besson-4-zabezpieczenia-non-stop-CID757-IDoAnC8.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

A on nie był coś spawany przy wieży? 

Przyjrzyj się, poproś o lepsze zdjęcia. 

GB chwalą ale ja się nie wypowiem, nie znam tego pluga. 

PS. Ma bardzo daleko pierwszą skibe od ciągnika. 

Edytowano przez MarcinKa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
kupiłem taki pług do mojego MF 95km https://m.olx.pl/oferta/plug-4-skiby-gregoire-besson-nie-kverneland-overum-kuhn-CID757

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Oglądałem na żywo tego GB z linku który wstawiłem. Faktycznie miał spawane mocowanie na silownik. W pozostałych miejscach oryginał i wszytko ładnie pracowało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZetorPower
      Witam Pany mam pytanie jest do kupienia agregat unia ares tl drive z hydropakiem ale nie mam pojęcia jak taki wał oponowy poradzi sobie w uprawie i siewie po orce centralnie po orce lub wstepnie przebronowane ciezkimi bronami na rędzinie lub glinie no i troche na normalnych glebach  rozwali to troche bryły czy opony za miekkie są?? własciciel pracował nim na lekkich glebach to mówi że malina 
    • Przez daniel20v
      Witam , potrzebuje prośby odnośnie elektryki. Mianowicie chodzi o to że u siebie w ciągniku case mam jeden szperacz i chyba zasila go fabrycznie położony kabel (myślę że 1,5 kwadrat). Teraz chciałbym aby mieć 4 halogeny ledowe a tego obecnego też wymienić na ledowego. Pomyślałem by dodać 3 kable i z włącznika wychodziły by 4 i one by "szły" do halogenów. Pytanie czy to wytrzyma , oraz czy kabel który idzie do włącznika ma odpowiedni przekrój . Halogeny myślę że były by LED 48v . Czy w sposób który chce to zrobić wypali ? 
    • Przez Arek84
      Jak w temacie, poszukuję agregatu unia kombi 3,7 m rozkładany hydrauliczne  rozważę  każdą propozycje najlepiej nie malowany w oryginale i w obrębie tarnowa, krakowa,  katowic i kielc.
    • Przez panmino
      Planuję zakup włóki o szerokości 6m. Będę używał jej wyłącznie do włókowania łąk. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Wyłącznie na masę? Niektóre włóki są droższe chociaż lżejsze od od innych - tańszych. Oczywiście zakładam, że będzie to włóka czterorzędowa.
    • Przez norbi9032
      Witam stoję przed zakupem zestawu uprawowo siewnego (Unia cerse z wałem packera + poznaniak 500/3D lub podobny zestaw z AGRO MASZ-u)
      Który zestaw był by lepszy.? Wady i zalety? I może orientuje się ktoś jak wychodzą cenowo.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj