Polecane posty

Rolnikkv    1

Witam. Potrzebuje porady gdyż planuje zakup nowego ciągnika o mocy ok 110KM. Zastanawia się nad Zetor Forterra 110 CL oraz New Holland t5 105. Ma to być ciągnik główny w gospodarstwie 30ha.

Proszę o opinie użytkowników co polecacie a co jest ich słabą stroną 

Edytowano przez Rolnikkv
Błąd
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444
jest już kilka takich tematów poszukaj na forum może Ci pomogą w wyborze

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikkv    1

\Tematy są podobne ale dość stare i nie widziałem nic aktualnego.

A jeśli chodzi o cene to Forterra 110 CL i NH T5 110 wyglądają podobnie Tańsza mogła by być Proxima Plus 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam15203    18
a jakie wyposażenie w nh i zetor masz proponowane to wtedy ci cos bede mogl powiedziec. i w jakich pracach bedzie wykorzystywany maszyny jakie chcesz podczepic do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikkv    1

Zetor to full opcja bo kabina lux i 3 pary wyjść hydrauliki 

NH to przekładnia dual comande rewersor elektrohydraulicznu 2pary wyjść hydrauliki i ogólnie chyba poza hydrauliką to lepsze 

Pracować ma z 3m agregatem uprawowo siewnym (hydropak) pług obecnie 3 obrotowa ale możliwe że 4 obrotowa prasa przyczepy itd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    467
jak ty chcesz ciagac agregat uprawowo siewny z hydropakiem to szukaj czegos >120KM. u nas przy 40ha głowna jest forterra 125 a przydaloby sie cos 6 cyl ok 140km takze dobrze to przemysl....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, kuba24051 napisał:

jak ty chcesz ciagac agregat uprawowo siewny z hydropakiem to szukaj czegos >120KM. u nas przy 40ha głowna jest forterra 125 a przydaloby sie cos 6 cyl ok 140km takze dobrze to przemysl....

Ja się zastanawiam co wy ludzie robicie 140km ciągnikiem na 30 ha? Chyba, że chodzi o to żeby mieć większy sprzęt od sąsiada...

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio22    936

NH T5060 106km spokojnie ciąga zestaw uprawowo siewny, jest u mnie w galerii :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikkv    1

140KM na 30 ha to już przesada max 115KM ale ale te 107 mi wystarczy a z agregatem da rade na spokojnie znajomy pracuje Nh Td5 105 i daje rade tylko troche lekki jest 

3 minuty temu, krzysio22 napisał:

NH T5060 106km spokojnie ciąga zestaw uprawowo siewny, jest u mnie w galerii :)

A jak oceniasz NH? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio22    936

Dobrze, na gwarancji wymieniany był krzyżak w kole bo pękł i teraz coś się z hamulcami dzieje, a tak chodzi bez zarzutów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635
22 minuty temu, KrowieBieszczady napisał:

Ja się zastanawiam co wy ludzie robicie 140km ciągnikiem na 30 ha? Chyba, że chodzi o to żeby mieć większy sprzęt od sąsiada...

Różne ludzie warunki do uprawy mają.Góry,skłony,ciężką ziemie.Ciągnik trzeba dobrac do swoich wymagań.Co nie zmienia faktu że nowy 140 km na 30 ha bym nie kupił ale używany już tak.Robota ma być zrobiona szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    467
jesli ja mialbym zahaczyc plug albo agregat do ciagnika 105KM to wolalbym je rękoma ciągać niz przez tą katorge przechodzić juz nie mowie ze ten ciagnik ci dlugo nie potrzyma przy takim obciazeniu a napewno nie hydraulika.... ciagnik 105KM jest dobry do bron albo walu ale nie do ciezkiej roboty....
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Już 80konny ciagnik   z odpowiednimi narzędziami nadaję się do ciężkiej pracy, bo nawet 300konny ciagnik można przeciazac.

Edytowano przez Bartek933

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kuba24051 napisał:

jesli ja mialbym zahaczyc plug albo agregat do ciagnika 105KM to wolalbym je rękoma ciągać niz przez tą katorge przechodzić juz nie mowie ze ten ciagnik ci dlugo nie potrzyma przy takim obciazeniu a napewno nie hydraulika.... ciagnik 105KM jest dobry do bron albo walu ale nie do ciezkiej roboty....

Idąc tym tokiem rozumowania to masz pole orne to musisz kupić 6 cylindrowy ciągnik, bo inaczej nie da rady. Jak kupujesz jakiś badziew to twoja sprawa, ale porządny ciągnik choćby miał 80km to będzie śmigał w polu. I możesz ciągnąć rekami, tylko potem nie narzekaj jakie niskie ceny na skupie zbóż czy żywca i nie masz za co spłacić ciągnika, bo właśnie w większości te wszystkie płaczki przeinwestowały. Ale są też plusy takich półgówków, zawsze to można taniej znaleźć fajne ciągniki po takich Januszach na stronach komorniczych :) 

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

T5.120 jest większy, cięższy i bardziej komfortowy niż Forterra 120-130 HSX. Forterra tylko wygląda na duża. NH ma lepszą hydraulike i można założyć miękka oś. Ą cena to ok 230 tyś ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Porównywałes masy i wymiary?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Szczegółowo ;)

Najmocniejsza strona zetora jest... finansowanie fabryczne ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Też muszę zerknąć, zetor stracil swoje główne zalety czyli prostote i zdecydowanie niższą cene niż konkurencja.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Dużo ludzi negatywnie wypowiada się o podnośniki który lubi się zawieszać. U mnie kolejnym argumentem była odleglosc i opinia o dilerach ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam grono, Chcę podnieść moc w moim Zetor Forterra HSX 110 mr.2013. Obecnie ma 107 km i bardzo dobrze sobie radzi, ale teraz potrzebuje podwyższyć moc do 137 km. Moje pytanie to: Jakie firmy polecacie do tego typu operacji? Ile płaciliście za podwyższanie mocy w Forterce lub Proximie? Jakie są efekty? i czy jesteście zadowoleni? Dodam że mój Zetorek ma mechaniczną pompe paliwa a nie Comon Rail. Pozdrawiam

    • Przez Harnas16
      Witam, mam problem z halogenami. Mam podłączone z tyłu dwa halogeny Led na błotniku i cały czas mrugaja. Gdy się jedzie lub gdy się włączy kierunek to mrugaja cały czas. Masa jest skręcona na dwie nakrętki przy błotniku. Jakieś rady? Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam wszystkich, 
      Mam dziwny problem z Zetorem 5211, mianowicie z okolic tylnego mostu lub zwolnic dobiega głośne trzeszczenie. Dodam, że nie jest to zjawisko stałe ale zaczyna się po jakichś 20 minutach cięższej pracy w polu. Jest to właśnie o tyle dziwne, że jak na podwórku próbowaliśmy kręcić kołami na lewarku albo jeździć po placu zeby dokładniej zlokalizować problem to wtedy jest cisza i niby wszystko gra. A jak talerzowalem w polu albo woziłem wapno Piastem to trzeszczało. Dodam, że dźwięk ten występuje tylko podczas jazdy do przodu. Raz jak zatrzeszczało to szarpnęło traktorem podczas jazdy i znowu cisza. Nie wiemy po prostu gdzie szukać przyczyny problemu i co naprawić. Nagrałem tylko ten dźwięk, może pomoże w diagnozie. Ale nie udało mi sie dokładnie namierzyć skąd dobiega. 
      https://youtu.be/53-Z6vYs658
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj