Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
FranasNH    78

Witam, jestem tegorocznym maturzystą i chcę iść na studia o kierunku rolniczym. Myślałem nad Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. 

Mam pytanie do Was, czy ciężko jest się tam dostać? Wiecie może ile trzeba mieć % na maturze? 

Potrzebuje także Waszych opinii czy iść na ten kierunek nie mając własnych hektarów oraz opinie na temat tej uczelni 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Najlepsza uczelnia rolnicza w Polsce, mówi samo za siebie.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231
jestem na 2 roku na UPP, szczerze to z jezeli zdasz maturd to na 100% Cie przyjma bo nie ma chetnych niestety :) jak masz pytania to pisz :)
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Jeżeli chcesz czegoś ciekawego się dowiedzieć i to wykorzystać w swoim gospodarstwie to dobry pomysł. Jeżeli chcesz gdzieś później szukać pracy to daj spokój z tym kierunkiem. Z dostaniem nie ma problemu. Na uczelniach brak studentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

ja bylem na utp(stary atr) w bdg na rolnictwie to opinia byla ze w Poznaniu jest latwiej- tak slyszalem. a jesli chodzi o edukacje to poziom  porownywalny. wszelka chemia na utp to byla udreka, naprawde ciezko bylo zdac. po rolnictwie nie trzeba pracowac w gospodarstwie, a prace sie znajdzie( dobra prace)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FranasNH    78

Jakie prace można wykonywać po studiach rolniczych? W którym roku wybiera się "specjalizacje" i jakie przykładowo są do wyboru? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Na stronie uczelni masz informacje.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231
na UPP do wyboru jest agronomia, ochrona roslin i nasiennictwo. Specjalizacje wybiera sie na 3 roku.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Specjalizacja zależy od katedry w jakieh prace się piszę wiec u mnie byla katedra agronomi,ląkarstwa,genetyki i chemi rolnej.

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Mój brat skończył UP. Na kierunku inżynieria środowiska inaczej mówiąc na gównie się zna :P aktualnie zdał w końcu uprawnienia projektowe i latem firmę projektową otwiera. Zajmuje się kanalizacjami, szambami, oczyszczalniami ścieków, deszczówką itp. Na tym etapie może projektować nawet domki jednorodzinne do jakiejś tam powierzchni. 

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FranasNH    78
Dnia 28.02.2018 o 22:54, Kredens1337 napisał:

A ty koleżko na czym sie znasz? :P

Ja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413
Napisano (edytowany)

UP chyba SGGW w tyle zostawiło, z tego co słyszałem :)

Dostać się to jedno, utrzymać to drugie, pieniądze uczelnia za cb weźmie, a później koszą równo... 

Teraz przypadkiem uczelnie nie będą wprowadzać egz na studia? 

Edytowano przez patryk546

Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

UP Poznań obecnie jest najlepszą uczelnią rolniczą w kraju, niestety czesne skubańce będą podnosić dla zaocznych


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413
Napisano (edytowany)

Jeszcze niech egz wprowadzą to elita będzie.. 

Wgl uczelnie z Poznania mają bogate układy z firmami, jeśli chodzi o (praktyki, staże), głównie z Niemcami. 

Edytowano przez patryk546

Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Powiem szczerzę, oczywiście nie chcę nikogo obrazić. Czasami jak pomyślę jakie osoby studiują to ten tytuł zawodowy  jest dla mnie śmieszny, w technikum to już całkowita porażka bo przepychanie z klasy do klasy. Jeżeli ktoś ma tytuł technika,inżyniera itp. to powinien mieć odpowiednią wiedzę, nie każdy jest geniuszem ale są szkoły zawodowe a po technikum nie każdy musi iść na studia. Nie bez powodu mówi się że kiedyś matura oznaczała więcej niż dziś studia.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk546    413
Napisano (edytowany)

Luz, już chyba za rok czy za 2 maja zmiany robić w maturze a i na studiach, będzie trudniej.. 

Jak u nas mówią starsi, polikwidowali szkoły przyzakładowe i teraz patologia w zawodówkach (choć niektórzy bardziej surowo określają te klasy ,nie obrażając).. 

Edytowano przez patryk546

Moje wszystkie foty są chronione prawem autorskim!!!
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii i profilu.
...Bo liczy się tylko wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
No nie wiem czy tak kolorowo z pracą po studiach rolniczych. Znajomi kończyli i nie mogli jej później znaleźć. Jedynie w dużych miastach typu Poznań. A poza nimi to jedynie praca przedstawiciela handlowego do której ogólnie studiów nie potrzeba. Pomyśl o jakimś innym kierunku. Przyrodniczy jest numerem 2 jeżeli chodzi o poziom. Pomyśl może jakieś politechnice albo ekonomicznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

UP Poznan 1miejsce, SGGW Warszawa 2 miejsce, UP Wrocław 3 miejsce. Ogólnie jak wyślą wszystkich profesorów po 65roku życia na przymusowa emeryture to nie wiadomo co zostanie..


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127

Kuzyn skończył rolnictwo na UP, pracy po kierunku za bardzo dostać nie może. Jeśli masz na tyle duże gospodarstwo, że po studiach na nim zostaniesz to śmiało idź na ten kierunek (najlepiej dziennie:P) z pewnością poszerzy Twoje horyzonty i pozwoli spojrzeć na wiele spraw z innej strony. Ja mocno rozważałem pójście na poznański przyrodniczy, lecz przypadek kuzyna oraz stanowczo za małe gospodarstwo, przekonały mnie do pójścia na politechnikę - póki co jest ok :) 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Dnia 26.02.2018 o 14:37, ENDRIUROL napisał:

typowe instytucje rolnicze np. ARiMR

Tam większosć potrzebują specjalistów rachunkowości skarbowości a po studiach rolniczych tez ale niewielu. Zarobki niskie i ciężko się wbić. Dużo starszych osób siedzi jak to w urzędach i praca jest rozdawna bardziej po znajomosci. Ja też miałem problem jaką uczelnie wybrać, ale wybrałem UEP w Poznaniu i nie żałuję za miesiąc kończę i polecam tę uczelnie. z praca niema problemu, niektórzy znajomi teraz studiując dziennie już pracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FranasNH    78

Tylko, że ja nie chcę pracować w branży niezwiązanej z rolnictwem, a gospodarstwa niestety nie posiadam. A po inżynierii rolniczej co można robić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Candy   
Gość Candy

Studiował ktoś z Was może na Wydziale Rolniczo - Ekonomicznym w Krakowie ? 

Edytowano przez Candy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2018 o 10:42, misio3p napisał:

Kuzyn skończył rolnictwo na UP, pracy po kierunku za bardzo dostać nie może. Jeśli masz na tyle duże gospodarstwo, że po studiach na nim zostaniesz to śmiało idź na ten kierunek (najlepiej dziennie:P) z pewnością poszerzy Twoje horyzonty i pozwoli spojrzeć na wiele spraw z innej strony. Ja mocno rozważałem pójście na poznański przyrodniczy, lecz przypadek kuzyna oraz stanowczo za małe gospodarstwo, przekonały mnie do pójścia na politechnikę - póki co jest ok :) 

i jak skonczyłeś co robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Luba
      Witam wszystkich bardzo serdecznie,
       
      Wraz z grupą przyjaciół tworzymy portal dla rolników. Głównym celem przedsięwzięcia jest stworzenie oprogramowania które wyeliminowałoby papierową dokumentację prowadzoną w gospodarstwie.
       
      Sam jestem rolnikiem i doskonale zdaję sobie sprawę, że temat jest bardzo rozległy, dlatego chciałbym Was prosić o propozycje funkcjonalności które wg Was powinny się w takim portalu znaleźć. Głównie chodzi o rzeczy związane z dokumentacją (rejestrami, ewidencją, książkami), którą trzeba prowadzić albo nie trzeba ale i tak się prowadzi dla siebie. Jeżeli macie jakieś inne sugestie to oczywiście też będą mile widziane.
       
      Pozdrawiam,
      Luba
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie, Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez PatrycjaJ
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety potrzebnej do pracy licencjackiej.
      Link: https://ankiety.interaktywnie.com/ankieta/5ad49fcd51f2a/
      Z góry dziękuje za poświęcony czas
    • Przez Rolnik11441
      Witam mam pytanie czy ktos mial taki problem w zetor forterra 11441 ze nie bylo wogole ciśnienia oleju?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj