UrsusC-330

Dobór pompy i agregatu prądotwórczego do nawadniania truskawek

Polecane posty

UrsusC-330    0

Witam, 

Mam pytanie odnoszące się do wyboru parametrów pompy i agregatu prądotwórczego, mam około 1 ha truskawek, wykopałem studnie głębinową, głębokość studni  30 m, lustro wody jest na ok. 12m i teraz jakie parametry, moc powinna mieć pompa i agregat żeby  dały rade pchać tę wodę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

1.2 bara już odrazu ci zginie (12 metrow lustro.) a nawet więce, ci zginie gdy lustro sie obniży.

Nie wiemy czym to nawadniasz, przekroje węży, dopuszczalne ciśnienie, wydajnosc w litrach. 


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobór pompy zależy od wydajności studni, ekipa która wiercila/biła studnię nie robiła próby? trzeba było z nimi porozmawiać to by Ci podpowiedzieli jakiej wydajności pompę, a do niej potem dobrać silnik. Co do agregatu to spalinowy czy napędzany z wom ciągnika? Ale i tak jeszcze musisz się określić jak chcesz nawadniac te truskawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Zależy też jak daleko masz studnię od pola. Na taki areał wypadało by rozłożyć kroplę o jak najniżej wydajności. Pewnie raczej w falownik nie będziesz inwestował więc trzeba będzie zrobić tak żeby nadmiar wody wracał do studni. Są firmy nawodnieniowe zadzwoń i się podpytaj oni wszystko Ci dobiorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusC-330    0
23 godziny temu, grzegorz18_05 napisał:

Dobór pompy zależy od wydajności studni, ekipa która wiercila/biła studnię nie robiła próby? trzeba było z nimi porozmawiać to by Ci podpowiedzieli jakiej wydajności pompę, a do niej potem dobrać silnik. Co do agregatu to spalinowy czy napędzany z wom ciągnika? Ale i tak jeszcze musisz się określić jak chcesz nawadniac te truskawki.

Firma co kopala studnie powiedziala ze pompa 3 kw i agregat spalinowy 7.5 kw wystarczy, a w sklepie sie pytalem to na taka studnie 7.5 kw agregat nie pociagnie.

 

15 godzin temu, tomn95 napisał:

Zależy też jak daleko masz studnię od pola. Na taki areał wypadało by rozłożyć kroplę o jak najniżej wydajności. Pewnie raczej w falownik nie będziesz inwestował więc trzeba będzie zrobić tak żeby nadmiar wody wracał do studni. Są firmy nawodnieniowe zadzwoń i się podpytaj oni wszystko Ci dobiorą.

Odleglosc studni od pola jakies 150m 

Dnia 25.02.2018 o 23:07, zetores napisał:

1.2 bara już odrazu ci zginie (12 metrow lustro.) a nawet więce, ci zginie gdy lustro sie obniży.

Nie wiemy czym to nawadniasz, przekroje węży, dopuszczalne ciśnienie, wydajnosc w litrach. 

Przekroje węży 63mm

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Najlepiej by było jakbyś miał tam podciagniety prąd. Nie masz takiej możliwości? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Agregat jak to agregat nie znam się ale chyba raczej stałego napięcia nie utrzymuje (zależy jeszcze jaki pewnie) Bo żeby nie było tak że przez agregat silnik od pompy trafi szlag. U mnie panowie którzy wiercili studnie tak swoją pompę testową załatwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

A jaką masz głębokość studni? 

Mysle że dla Ciebie dobra była by omnigena spo 17. Tylko musisz podac jeszcze głębokosc studni, aby dobrać odpowiedni model

Gdyby była by za wysoka wydajnosc i było by duże cisnienie , reszte cisnienia wody  otwierasz zaworem do studni, 

Co do agregatu wystarczy zwykły bez avr, tylko nie chinczyk...  7 kw to takie akurat do samej pompy


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusC-330    0
27 minut temu, zetores napisał:

A jaką masz głębokość studni? 

Mysle że dla Ciebie dobra była by omnigena spo 17. Tylko musisz podac jeszcze głębokosc studni, aby dobrać odpowiedni model

Gdyby była by za wysoka wydajnosc i było by duże cisnienie , reszte cisnienia wody  otwierasz zaworem do studni, 

Co do agregatu wystarczy zwykły bez avr, tylko nie chinczyk...  7 kw to takie akurat do samej pompy

Głębokość studni 33m dokładnie, ten co mi kopał polecał mi AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY BERGO DIESEL 9,5kVA(7,5 kW) 400V AVR DG7500-3P, co sądzicie? i pompa 3 kW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

http://aspompy-omnigena.pl/spo-17-5-3kw-4-sumoto-400v-pompa-glebinowa-spo,3,292,414

seria tych pomp ma króciec na twój wąż

ta (typ -5)będzie akurat mieć 330l/min na pusto, i gdy mało wody w studni (33 podawanie w góre)

mysle że typ -7 to takie minimum, wszystko masz pokazane na wykresie.Img.ashx?Id=357

10 m to jeden bar, do tego odejmujesz głębokosc studni

agregat ok

Edytowano przez zetores

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7841

Panowie przecież nie będzie nawadniał całej powierzchni na raz.pompe wybierz taką by miała jak najwięcej metrów podnoszenia i wydajność.teraz ogólnie ciężko jest dobrać wydajność z podnoszeniem.sam się rozglądam za pompą to ciężko dobrać.a agregat to jakiś firmowy albo poszukać jakiegoś z wojska.nieraz można trafić w dobrych pieniądzach dobry sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Ciężko dobrać? Wszystko masz podane jak na tacy.

http://www.klaudia.wizja.net/deszczownia_opad.htm

Dla tej deszczewni typ s017 8 pompy to minimum. Aby uzyskac 10m3 na h-musi być 4.9 bara .na wejsciu a przy samej pompie na samym dnie studni 3.3 bara jeszcze więcej. Czyli pompa musi wytworzyc na dnie 8.2 bara (82 metry)

Pompe jeszcze musisz dobrac pod wydajnosc deszczowni i bedzie ok.

Powinienes miec ogólnie jakąs tabelke wydajnosci bo bez tego troche lipa.

Edytowano przez zetores

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Rosomak22
      Witam chcialbym sie poradzić ponieważ mam w posiadabiu masseya 115km i chcialbym kupić agregat talerzowy z hydropakiem trzy metrowy i pytanie jaka firma? jaki wał? jakie talerze? Hydropak jedno czy dwu siłownikowy? Ziemia u mnie jest różna ale dużo jest glin dlatego zastanawialem sie nad walem pacera co myslicie? 
    • Przez m3tysek
      Witam, orientuje się ktoś gdzie  dostanę korbowód pompy hardi typ 1301 nr z korbowodu "110 224" 
      "4-4" pierwszy od strony wałka wom, może ktoś posiada na sprzedaż lub wie kto ma  


    • Przez koyack
      Witam wszystkich serdecznie. Szukam pomocy od kogoś kto być może miał taki sam problem jak ja. Mianowicie jestem posiadaczem ładowarki teleskopowej jcb 531 70 agri z 2010r z silnikiem 74.2 kw. Pompa wtryskowa rotacyjna delphi. Ładowarka nie chce wchodzić na obroty. Dochodzi do max 1500 i nic więcej. Ale do tych obrotów chodzi normalnie czyli ma siłę równo pracuje i prawidłowo zapala. Jakiś czas temu miala tylko problem z gasnieciem ale po wyczyszczeniu zaworu od gaszenia było ok. Co może być przyczyną nie wchodzenia na obroty?? Dodam że filtr paliwa nowy. Sprawdzone wszystkie węże czy nie łapie powietrza.  Brakuje mi pomysłu co to może być a jak wiadomo wyciąganie pompy z tej maszyny nie należy do najłatwiejszych. Za wszystkie rady serdecznie dziękuję. 
    • Przez damian7331
      Witam co może być przyczyną żółknięcia liści tak jaka na zdjęciu?


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj