Elrond

ASF na 600 warchlakach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Sezon łowiecki na dziki

Katolyk    16

Płot musi być.Nawet jeśli teoretycznie zostaną wybite/wyzdychają wszystkie dziki u nas to w dalszym ciągu będą przychodzić od kacapów ze wschodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wtedy tak . Tylko zanim wybiją , to pewno z płotu już mało zostanie .:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46
21 minut temu, zetorki12 napisał:

 Każdy normalny , to powinien naciskać na nasze władze żeby zaczęli MASOWY ODSTRZAŁ DZIKÓW ! Żadne płoty ani maty tu nic nie dadzą . Niszczyć trzeba chorobę , a nie tylko walczyć z objawami .

Naciskanie nic nie da. Trzeba brać sprawy w swoje ręce. Tyle, że u nas nie ameryka i dostęp do broni nie ten. Nie jest to chop siup pięć minut zostać myśliwym, 10 tysi trza wycisnąć stopniowo i pozdawać egzaminy i oni mają swoje racje co by do loch nie strzelać. I ekolodzy bijo na alarm dość, że się pod lufy nie pchają. Na to nieliczcie, że dzik będzie wyeliminowany. Mają powstać duże nowoczesne chlewnie i wszyscy mamy na te antybiotyki z lidla się przerzucić. No ja mam zaplecze i możliwość się na łowiectwo przestawić. Wiadomo dziczyzna. Z bólem serca do jesieni kasuje sus scrofa chcąc uniknąć przykrych spraw z IW. Kijem Wisły nie zawrócimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Dobitnie pokazuje tu przykład Czech,depopulacja na całym obszarze kraju tylko wchodzi w grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1902    26

na białorusi też już prawie dzik wybity wiec ten płot to im jest potrzebny nie nam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katolyk    16

10 tysi na myślistwo trochę skąpo jakby nie patrzeć 15k trza wydać i nie stopniowo tylko na raz.Rok czasu stażu kurs egzamin czekanie na pozwolenie i wtedy się zaczynają wielkie zakupy flinta karabin optyka/lornetka amunicja wpisowe do koła szafa na broń ciuchy buty i inne gadżety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

Czechów to można dać naszym za wzór. I tam grosza nie skąpiom. A tu to ja nie wiem czy jeszcze nie będziesz musiał prosić weta żeby przyjechał Cie skontrolować i wypisał glejt zakazu bo bio nie spełniasz. O limitach sztuk w Arimr tyczących sie stref to nie wspomnę a gdzie reszta kraju i kasa na święte nigdy jak z dopłatami w tym roku w naszym rejonie.

28 minut temu, Katolyk napisał:

10 tysi na myślistwo trochę skąpo jakby nie patrzeć 15k trza wydać i nie stopniowo tylko na raz.Rok czasu stażu kurs egzamin czekanie na pozwolenie i wtedy się zaczynają wielkie zakupy flinta karabin optyka/lornetka amunicja wpisowe do koła szafa na broń ciuchy buty i inne gadżety 

No napewno nie jest to sport dla każdego ale nie są to powalające kwoty. Niektórzy to na waciki tyle wydają. No jeszcze jakbyś MB klasy G doliczył to... No mnie tam ferozu jeszcze nigdy nie zawiodło na resorach od żuka.... A starzu nie trza jak sie ma wyższe z lasem związane. U mnie to technika rolnicza i leśna kierunek. Za stary jestem żeby w nagonce latać i asf nie ma co w lesie szukać puki świniaki w chliwie.

Edytowano przez grey6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
7 minut temu, Katolyk napisał:

10 tysi na myślistwo trochę skąpo jakby nie patrzeć 15k trza wydać i nie stopniowo tylko na raz.Rok czasu stażu kurs egzamin czekanie na pozwolenie i wtedy się zaczynają wielkie zakupy flinta karabin optyka/lornetka amunicja wpisowe do koła szafa na broń ciuchy buty i inne gadżety 

Ogólnie drogi sport, interesowałem się tym ale jakoś mi przeszło, może i dobrze.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katolyk    16

Feroza fajna furka ja mam 2 paktory więc wszedzie dojade a autko w teren się z czasem dokupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, 1902 napisał:

na białorusi też już prawie dzik wybity wiec ten płot to im jest potrzebny nie nam

Ponadto był artykuł ,w którym było napisane, ze władze Białorusi nie podają przypadków asf i twierdzą  że u nich coś takiego jak asf nie występuje. Tylko nasze tepaki robią z igły widły. Podają przypadki ,poszerzają strefy jak by to był powód do dumy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

Ja to już bym musiał dowód rejestracyjny wymieniać w tym dajhajcu gdybym jeździł na przeglądu. W reichu miał to myśliwy. Tylna tapicera to dwa dni sie w automacie kręciła żeby jucha zeszła a z fotela dwa lata sie sypała przenica. Trzymam to tylko w razie wojny bo zimy mało śnieżne i do przyczepki kabany po błocie wywieźdź bo galaxy to ledwo sam siebie zbiera  3 km gruntówki. Jak bym z podwórza na asfalt wyjeżdżał to nie potrzebna by mi był terenowy no chyba w razie wojny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katolyk    16

To nie jest powód do dumy ale też nie jest rozwiązaniem zamieść problem pod dywan i cicho sza tak jak to się robi w krajach byłego ZSRR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

do mnie po jajka przyjeżdża paru myśliwych prawnik,architekci dwóch geodetów i kilku lekarzy jak powiedziałem żeby odstrzelili mi dwie sarny które wpierdalają matce z ogródka wszystko to powiedzieli mi że " w te polne to ciężko trafić" albo " mi to się nie chce" każdy z nich jest w kole łowieckim dla znajomych albo żeby się na polowaniu wódki napić i oni mają łazić i na dziki polować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46
1 minutę temu, szczypka napisał:

do mnie po jajka przyjeżdża paru myśliwych prawnik,architekci dwóch geodetów i kilku lekarzy jak powiedziałem żeby odstrzelili mi dwie sarny które wpierdalają matce z ogródka wszystko to powiedzieli mi że " w te polne to ciężko trafić" albo " mi to się nie chce" każdy z nich jest w kole łowieckim dla znajomych albo żeby się na polowaniu wódki napić i oni mają łazić i na dziki polować? 

No to chyba trza policje użyć?

A wieta jak to sędziowie, prokuratorzy i policaje sie na polowanie wybrali idą o zakład kto większego zwierza upoluje. No po godzinie na umówionym miejscu sędziowie z jeleniem są prokuratorzy z dzikiem. No nie ma policjantów. Zniecierpliwieni idą szkać i co widzą na polanie dwóch stróżów prawa trzyma zająca a jeden go napierdala pałką po głowie. Czemu go bijecie pytają? Bo sie nie chce przyznać, że jest niedźwiedziem....

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, Katolyk napisał:

Zgadza się ale płot także musi być postawiony bez tego ani rusz 

Płot to dla dzika żadna przeszkoda ,mur najlepiej postawić jak zrobią płot to koszt utrzymania będzie taki jak autostrady Kulczyka a pomór będzie hasał dalej po kraju

:D

Bo do koła się wstępuje po to by się spotkać i pochlać a nie żeby polować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Ja z innej beczki.... jestem z opolskiego, dostaliśmy zalecenia odnośnie izolowania się od dzikiej zwierzyny.Jednego nie rozumiem - jak obecność byka czy cielaka ma wpływać na trzodę? Czemu wieprze maja być w osobnych budynkach? Jest przecież masa gospodarstw gdzie w jednym budynku trzyma się razem te zwierzęta. Druga sprawa to plot - przcież jak zdechnie dzik na ASF i nikt go nie znajdzie to znajdą go lisy,kruki a dla tych płota nie ma. Wedlug mnie te ich zalecenia są o "dupe rozbić"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
jak trzymasz byki razem ze swiniami w jednym budynku to przykladowo jak te bydlo jest wypuszczane na łakę, czasami to jest nawet 2 km od domu i tam Ci nasra dzik a krowa w to wdepnie to przyniesie Ci do chlewa, druga sprawa dziki ryja łaki to w sianokiszonce moze byc wirus itd. ryzyko wniesienia wirusa w przypadku trzymania wszystkiego do kupy jest sporo wieksze niz jakbys trzymal swinki w osobmym budynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Akurat moje na pastwisko nie chodzą(ale to nie takie ważne), bo świniaki też karmi się kukurydzą czy innym zbożem w której mogą sobie buszować dziki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No widzisz sam sobie odpowiedziałeś B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katolyk    16

Nawet jeśli nie chodzą na łąkę to nie mogą stać razem bo przecież będziesz niósł sianko dla bydło i niechcący odrobinka spadnie do trzody i mamy ASF bo przecież na łące z której masz siano mogły być zarażone dzikusy xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemo1    3

Idąc dalej dziki mogą też chodzić pomiędzy zbożami i zasmarkać kilka źdźbeł. I robiąc pasze dla trzody też możesz ASF nanieść. Nic tylko sprowadzać zboże z zachodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    727

Ojj kolego wyręczyłeś wlasnie Unię w wymyslaniu coraz to nowych utrudnień i tym jak zachód ma zarobić na biedzie wschodu. Dwie pieczenie na jednym ogniu...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidko99    0

A jak postawię już ten płot a w odległości 1-2 km znajdą dzika z niespodzianką to co wtedy mojego stada nie zutylizują? Bo przecież mam płot i stosuje się do bioasekuracji ;-) ;-)

Edytowano przez Dawidko99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katolyk    16

Dopóki znajdują tylko padłe dziki to zagrożenie jest ale ok.Meksyk się zaczyna jak padnie jakaś sztuka u rolasa.Także jeśli będziesz spełniać warunki bioasekuracji i nie naniesiesz tego syfu sam do siebie to choćby codziennie w pobliżu Twojego gospodarstwa znajdywali padłe dziki to Twojemu stadu nic nie zrobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiuc2
      Witam
       
      Sprzedam kombajn Sampo Rosenlew 600. 
      Maszyna stoi do obejrzenia w miejscowości Krajanka (powiat wieruszowski, łódzkie).
      Zdjecia do obejrzania - http://olx.pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html#373001d4ca
      Kombajn w ciągłym użyciu, sprawny, dużo części oryginalnych. 
      Jestem osobą prywatną, rolnikiem, maszyna pracowała u mnie na 18 ha. 
      Zapraszam do obejrzenia oraz do kontaktu telefonicznego - 502378126.
      Cena 28 000 brutto do negocjacji. 
    • Przez Dominik98
      Posiadam kombajn Bautz 600 z 1963r. Problem jest taki że obróciło mi panewkę na wale i pękł mi tłok. Czy wiecie skąd wziąść części i w jaki sposób go wyremontować, lub jaki inny silnik by pasował.?
    • Przez Tomkon91
      Witam, zakładam nowy wątek związany bezpośrednio ze "świeżą aktualizacją" planu bioasekuracji na terenach zagrożonych ASF. Proszę o Wasze opinie, zapytania, sugestie etc. Pozwólcie że pierwszy zadam pytanie - co myślicie o "podwójnym płocie" budynków w systemie otwartym, i jak w ogóle ustawa widzi termin "wolny system" (jakieś konkretne wytyczne)?  
    • Przez Elrond
      Witam, farmer podał informację o znalezieniu w stawie 3 martwych dzików w gminie Czarnków na Wielkopolsce, próby poszły do badania.
    • Przez extrabyk
      Oto kolejny przykład jak świat polityki i biznesu potrafi zarobić na czyimś nieszczęściu. Tu akurat zabłysnęli politycy PISu ale prawda jest taka,że takie "kwiatki" rosną podczas panowania każdej opcji politycznej i w każdym kraju z tą różnicą, że w większości krajów sprawa ucicha i prawie nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności a jest kilka takich państw gdzie za takie coś jest "czapa"...no cóż co kraj to obyczaj
      Co do samej sytuacji to ciekaw jestem Waszych opinii...dyskusja ma szansę być ciekawa i burzliwa
      https://wiadomosci.wp.pl/wyszla-na-jaw-tajemnica-jurgiela-i-swinskiego-lobby-tak-wygladaja-konserwy-z-asf-6269066281588353a
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj