Mistrzu2

Problem z zacieleniem jałówki 100% LM

Polecane posty

Mistrzu2    48

Witam mam duży problem z jałówką LM widoczną na zdjęciu. Ta czerwona. 

objawy_rui_dwoch_jalowek_l_94d3b880c0d11d37e76eb365dd75465e.jpg

Nie chce się zacielić inseminator próbował już 4 razy i nic ostatnim razem dostała nawet zastrzyk z hormonami i nic. Prawie za każdym razem było zmieniane nasienie byka, próbowano zarówno francuskim jak i polskim LM. Ruje ma wyraźne co 21 dni skacze na krowy jak pojebana. Po około 2 dniach zawsze pojawia się krew. Ten sam inseminator zapładniał u mnie inne sztuki, które wchodziły za raz. Nie mam już siły,  pieniędzy i nerwów na dzwonienie do inseminatora, u mnie zabieg inseminacji kosztuje 100 zł z zastrzykiem z hormonu. Pytałem inseminatora czy coś nie tak z jałówką nic mi nie powiedział. Niestety nie mam swojego byka 100% LM mam tylko byki po 50% LM i 75% LM czyli mieszańce. Mam próbować bykiem? 

Jałówka jest karmiona marchwią i witaminami, myślę, że energii jej nie brakuje. 

 

Może dać sobie z nią spokój i paść porządnie żeby do rzeźni oddać? 

 

Edytowano przez Mistrzu2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jałówka jest twoja czy kupna? Mogło się tak zdarzyć jeśli nabyłeś tą jałówkę, że jest z bliźniąt i wtedy duże prawdopodobieństwo, że może być bezpłodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrzu2    48

Niestety kupiona od handlarza, pytałem jego nic o tym nie wie, ale ja nie wierzę handlarzowi w żadne słowo, takie mam doświadczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ezil    0

probuj bykiem jezeli po 2 dniach jest krew to ,to ze jest z blizniakow bym wykluczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dren42    1
miałem podobny problem. jalowka nie była z bliźniaków i nie miała narządów a ryja była regularnie. chodziła z bykiem. dopiero po badaniu usg wyszło że nie ma narządów. ale jeśli weterynarz zacielal to powinien czuć czy są narządy. może niech inny weterynarz ja zbada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
5 godzin temu, Mistrzu2 napisał:

Niestety kupiona od handlarza, pytałem jego nic o tym nie wie, ale ja nie wierzę handlarzowi w żadne słowo, takie mam doświadczenia. 

z reguły jałowice (Parka tj. jałówka +byczek, podobno jak były by 2xjałóweczka wówczas jest realne iż bedą cielne 2szt.) z bliźniąt nie bedą cielne . Włąśnie mam tak z 2szt. jałówek które pochodzą z ciąż mnogich tj. byczek+jałoweczka i obie nie mają dróg rodnych ani ruja u nich nigdy nie występowała.

weź zrób usg i sprawa jasna co jest może coś ma narośniete itp.itd.- wydaje mi się ze samą reką powinną być wiadome tj. wyczuwalne bo przecież musi "złapać szyjke"

Ja na Twoim miejscu bym zbadał czy jest wszystko ok z drogami rodnymi t.j w/w. u mnie to ok. 20zł i wiesz co jest. Jak by wyszło zę jest wszystko w porządku , byka do akcji z 2x tj jakby za pierwszym razem nie załapała. A jak nie trudno. na wagę i na żywiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez avatarzaq12wsx
      Witam.
      Mam takie pytanie jakiej rasy kupić jałówki mięsne aby je chować na sprzedaż jaka cena itp. Jak je chować jakie składniki dostarczać z paszą. Dlaczego jałówki a nie byki ponieważ ja pracuje a mama już ma swoje lata a wiadomo jak to z bykami wygląda a jałówki spokojniejsze troche. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez matingus
      Nowy Rok nowe ceny cieląt.
      Dziś kupiony byczek MM 950zł...
    • Przez Mistrzu2
      Witam mam problem z zacieleniem krowy ruje występują regularnie i normalnie. Inseminator próbował już dwa razy i gówno co zrobił nadal powtarza. To co niepokojące zauważyłem to nigdy po skończonej RUI nie pojawiała się krew ani po dwóch ani po trzech dniach. U innych sztuk bez względu na to czy weszła ciąża czy nie zawsze po 2 dniach była krew a tu nic sucho. Czy w tym jest gdzieś problem? Czy próbować własnym bykiem? 
       
      Niestety na moim rynku jest niedobór inseminatorów i ten co jest "biznesmen" przyjeżdża do mnie kiedy mu wygodniej nawet po 4 godzinach od wystąpienia RUI właściwej, a nie na konkretną godzinę  zawartą w instrukcji, czyli po min 8 -10 H
      Zawsze stosowałem się według tych instrukcji 
      http://www.ams.zdrowemiasto.pl/czytaj/007.html
      http://www.ams.zdrowemiasto.pl/czytaj/002.html 
       
      Może ktoś poleci dobrego inseminatora co prawidłowo zbadałby moją krowę i ewentualnie zacielił za raz. Jestem z okolic Bielska Podlaskiego. 
       
      Dlaczego po 2 dniach po RUI u krowy nie krwi?
    • Przez CeZaRy29269
      Witam. Mam zamiar kupić 8-10 sztuk cieliczek odchować , po 1,3-1,5 roku zinsyminować poczekać aż się ocielą i sprzedać osobno cielaki a jałówki sprzedam jak będą mieć 25 mies i kupic następne i tak dalej  pytanie czy takie coś sie opłaca jako dodatkowy dochód ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj