Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Beryl    88

Ja daję mocznik na drugą. Ja też sieję żyto na V i VI kl. więc makro podaję na 4 tony, bo populacji raczej więcej się nie ukosi, hybrydy nie sieję bo mam odbiór na populacyjne do młyna, a hybrydy nie chce gość brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Staram się bzdur nie pisać, a dobrze pamiętam czego mnie uczono. Saletrzak pod korzeń albo pogłównie przed spodziewanym deszczem a saletra pogłównie też najlepiej przed deszczem. Tata kiedyś stosował saletrzak pogłównie teraz tylko saletra, sam miałem porównanie na jęczmieniu oz. działanie saletrosanu i saletry amonowej z dużą przewagą na korzyść saletry. Najpewniej też saletrzak saletrzakowi nierówny bo nawozów jest multum, a saletrzak to saletra otulona w mączce dolomitowej i to ona nieco zmienia jego właściwości.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11
Dnia 22.02.2018 o 20:28, Matey napisał:

 

Bzdury powielacie. Azot z Zaksanu czy Salmagu rozpuszcza się tak samo jak np z Pulanu. Swoje spostrzeżenia opieracie na tym, że "białej" saletry nie widać po siewie szybciej, a taki zaksan czy salmag zostaje na polu dłuzej. Tylko że to co zostaje to jest to otoczka dolomitowa, azot juz jest dawno rozpuszczony

Dokładnie tak.  Jak jest wilgoć to zadziała tak samo szybko jak czysta saletra  chyba że chcecie się kłócić o 15 minut.   A koledze Kubatedi proponuję jak najwcześniej wylać 200kg RSM 32 i jak temperatura skoczy w okolice 10 -12 stopni  pryskać na grzyba proponuję Yamato 1l  lub topisn + jakiś  prochloraz + 10kg siarczan magnezu + jakieś micro dla świętego spokoju. Nie wygląda źle jeszcze 5t da. W mojej okolicy są plantacje do kasacji ..... wygniły.... a raczej się udusiły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj