Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kubatedi    2

Cześć co polecicie na wiosenne wzmocnienie tego oto żyta jak widać ma żółte liście ( zdj z 22 lutego ) Jest to klasa V  ziemi i chciałbym mieć plon około 4-4,5t , Nawóz jaki  zastosuje to 200 kg  salmagu na h  ale co polecacie na to żyto jaki  dobry fungicyd oraz chciałbym  abyście polecili jakieś skuteczne  nawożenie  dolistne i z jakiej  firmy :)

Dziękuję za każda mądrą  odpowiedź :)DSC_0006.thumb.JPG.1e998ed26c5665d315d3cd841277b22d.JPGDSC_0007.thumb.JPG.32008a4194a0860fa28dcd41a6a57462.JPGDSC_0008.thumb.JPG.6f7987592bdf710b3280c0c7994e3b8a.JPGDSC_0006.thumb.JPG.1e998ed26c5665d315d3cd841277b22d.JPGDSC_0006.thumb.JPG.1e998ed26c5665d315d3cd841277b22d.JPGDSC_0006.thumb.JPG.1e998ed26c5665d315d3cd841277b22d.JPG

DSC_0009.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beryl    88
Ja też jedną działkę mam taką tego żyta, będę sypal siarczan magnezu. Za mało azotu jak na 4 tony. Zeszłego roku dało mi 3,5 t/ha Ale maj i czerwiec bez deszczu. W tym roku mam 5ha zasiane... zobaczymy co będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Posyp kieserytem i zamiast salmagu daj saletre a na druga dawkę też saletre. Jezeli chodzi o mikro to ja stosuje produkty Adob plus mocznik i siarczanmagnezu.

Jakie masz wg pH?

Edytowano przez Bartek933

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adampaczk23    5

Dokładnie saletra o wiele lepiej i szybciej działa salmag drogi i niema po nim wielkiego efektu jak już to saletrosan albo sulfan z yarey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Miałem diament przez 2 lata. Dawałem przedstawienie polifoske wiosna kizeryt i Saletra i mocznik, skracalem bo miało piękne dlugie kłosy ale jak przyszlo co do plonu to kiepsko- 3,5 t/ha. Ja tej odmiany juz nie sieje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

żyto nie zawsze się udaje jak by się chciało bo jeśli pogoda nie dopisze podczas pylenia to robią się puste kłosy jeśli trafisz dobry rok to bedzie sypać bez specjalnych nakładów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

azot w takiej samej formie pół azotanowej i pół amonowej  wiec dlaczego gorszy od saletry i dlaczego wolniej działa/pytam ponieważ w przeliczeniu nie jest droższy/dziś kupiony po 864 brutto na podwórku

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Bo saletra szybciej sie rozpuszcza i ot cała logika.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adampaczk23    5

No i saletra ma więcej azotu jakieś 7 % stosowałem w ubiegłym sezonie salmag na próbę ale nie jestem zadowolony z efektu więc w tym roku na pierwszą dawkę idzie saletrosan ok 250 kg na ha a na drugą saletra no i na 3 raczej też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Saletrzak z yary podobno szybciej sie rozpuszcza niż inne saletrzaki.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

1 dawka saletry 200kg na ha 

2 dawka 100kg mocznika (w strzelaniu w źdźbło) 

 


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13

też mam diamenta na 8ha tylko ziemia pod iv klasę podchodzi i nawożona dobrze obornikem na jesieni była to myślę dać 150kg  saletry na 1ha potem dolistnie odżywka. Ciekawe czy 4t wyjdzie z 1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40
3 minuty temu, ursusek1614 napisał:

też mam diamenta na 8ha tylko ziemia pod iv klasę podchodzi i nawożona dobrze obornikem na jesieni była to myślę dać 150kg  saletry na 1ha potem dolistnie odżywka. Ciekawe czy 4t wyjdzie z 1ha

Takie nawożenie na 3t  żyta i na pewno nie będzie super jakości


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Kilka lat wcześniej miałem tę odmianę wydało 5 ton z jednego ha , nawożenie to jesienią 10000 litrów szamba na wiosnę dwa razy po 100 kg saletry no i skracanie , nasiona kwalifikat 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

U nas każde żyto teraz tak wyglada niezależnie od odmiany i stanowiska - efekt zimna i braku sniegu, ale raczj nic mu nie bedzie, bo żyto wytrzymałe jest. Ociepli się dostanie N i się zazieleni.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893
3 godziny temu, Bartek933 napisał:

Saletra szybciej działa

 

2 godziny temu, Adampaczk23 napisał:

Dokładnie saletra o wiele lepiej i szybciej działa salmag drogi i niema po nim wielkiego efektu jak już to saletrosan albo sulfan z yarey

Bzdury powielacie. Azot z Zaksanu czy Salmagu rozpuszcza się tak samo jak np z Pulanu. Swoje spostrzeżenia opieracie na tym, że "białej" saletry nie widać po siewie szybciej, a taki zaksan czy salmag zostaje na polu dłuzej. Tylko że to co zostaje to jest to otoczka dolomitowa, azot juz jest dawno rozpuszczony


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adampaczk23    5
1 minutę temu, Matey napisał:

 

Bzdury powielacie. Azot z Zaksanu czy Salmagu rozpuszcza się tak samo jak np z Pulanu. Swoje spostrzeżenia opieracie na tym, że "białej" saletry nie widać po siewie szybciej, a taki zaksan czy salmag zostaje na polu dłuzej. Tylko że to co zostaje to jest to otoczka dolomitowa, azot juz jest dawno rozpuszczony

Ja po prostu mówię ze swojego doświadczenia dawałem salmag i saletrę po salmagu nie było widać efektu tak jakby wcale nic nie dał a po saletrze od razu zboże zaczęło iść i robiło się ciemne dlatego salmagowi dziękuje za współpracę Jeszcze żaksan może wytestuję bo nigdy jej nie siałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Wiosna nie trwa jednego dnia saletrzaki trzeba posiać odpowiednio wcześnie i efekt też jest.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

W tym wypadku jest wskazana saletra, która ,, da kopa ''  i po 2 tyg żyto nie do poznania. 


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beryl    88

Ja tam na żyto dużych nakładów nie robię, bo przyjdzie susza i na piaskach będzie słabo. Przedsiewnie: 200 kg Yara, Wiosna: Saletra 150 kg, mocznik 100 kg, fungi i jakaś odżywka przy okazji. To wszystko, bo ostatniego roku miałem duże nakłady a pogoda rozdała karty .... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

u nas jest to samo więc dobrze Cię rozumie. Na piachu czym więcej azotu tym gorzej jak braknie wody. Jak popada to jest te max 4t/ha a z hybrydy 5,5t. Powtarzam na piachu czyli VI klasie.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Ja daję saletrę na pierwszą dawkę,a co dać na drugą?trzeciej nie robię,VI klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj