ursus1991

silnik Deutz 6 cyl/ 95km opinie i zwiekszenie mocy

Polecane posty

ursus1991    10

Cześć

Mam do kupienia ciągnik, w którym zmieniono fabryczny silnik na sześcio cylindrowy chłodzony powietrzem deutza o mocy 95 km.  nie znam się na tych silnikach. Podejżewam ze on z lat 80. Prosiłbym o opinie na temat tych silników? Czy są w miarę oszczędne? Czy są wytrzymałe? Jaka jest kultura pracy? CZy jest dostęp do części? Czy można jakoś łatwo podnieść moc? Może wystarczy regulacja pompy wtryskowej do podniesienia mocy. 6 cyl i 95 km to jakiś zapas na pewno jest. Nie miałem wcześniej styczności z silnikami chłodzonymi powietrzem.  Z właścicielem ciągnika rozmawiałem tylko telefonicznie ze względu na odległość. Chciałem się was podpytać trochę żeby wiedzieć, czy zawracać sobie głowę tym traktorem. Proszę o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki silnik ?


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Powiem szczerze że dokładnego typu nie znam. Rozmawiałem z właścicielem przez telefon. wiem tylko że silnik pochodzi z jakieś maszyny i ma 95 km. 6 cyl i jest chłodzony powietrzem. Myślałem że te starsze silniki deutz to były  wszystkie takie same w tej mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
no ale jak chcesz podnieść moc na starym silniku? jedynie co to turbo musisz dokładać nie da ci nic że na pompie zwiekszysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Jeśli silnik z lat 80-tych to pewnie F6L912 ale najlepiej nich Ci właściciel zrobi zdjęcie tabliczki na silniku. To proste i fajne silniki. Jest cichy i mało pali. Wiadomo,że stary może w końcu potrzebować remontu ale części jest masa od tanich zamienników do drogich oryginałów. Deutz robił zawsze rodziny silników i ten też ma swoich braci od 1 do 6 cylindrów. Były też Vki ale nie wiem na 100 % czy na tych samych częściach. W każdym razie to bardzo popularne silniki  chodzi tego masa na całym świecie w ciągnikach, kombajnach i różnej maści maszynach budowlanych i agregatach. Dzięki tej popularności jest taka masa części do nich. Bez turbo możesz wyciągnąć chyba tylko 100 KM. a z turbiną chyba 130 KM. Ograniczeniem może być sprzęgło i skrzynia biegów bo nie napisałeś z jakiego ciągnika jest d*pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Silnik jest zamontowany w ciągniku fortschritt zt 323.  A te Fortschritty wytrzymują spokojnie silniki 150 km. Właściciel zmienił silnik, ponieważ oryginalna ifA ciężko paliła zimą, a ciągnik był używany do odśnieżania tylko. Wiem że w niektórych silnikach można podnieść moc o jakieś 20-25 km przez pompę wtryskową. Wiem że to polega z regułyy na regulacji dawki paliwa i konta wtrysku ale to zawsze cos. Obawiam sie że te 95 km to będzie za mało dla mnie. Sprawdzałem w internecie model silnika, który podał extrabyk i niektórzy podają ze maja one nawet 120 km bez turbo. A te silniki są przystosowane do turbo? Czy może trzeba cały środek wymieniać? Powiem szczerze, że ok 110 km to myśle że by mi starczyło. Zadzwonię dzisiaj i po proszę o zdjęcie silnika, albo chociaż podanie dokładnego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
9 godzin temu, extrabyk napisał:

Bez turbo możesz wyciągnąć chyba tylko 100 KM. a z turbiną chyba 130 KM.

6cyl 913-stka wolnossąca ma do 121koni , turbo 160 a w nowszych wersjach nawet 240 koni . Jaka cena za ten ciągnik ? :) mam taki silnik w zapasie 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Mam DEUTZ-a z silnikiem chłodzonym powietrzem pięcio cylindrowy , silnik prosty , mało pali nie przegrzewa się czego dużo ludzi się obawia, ogólnie silniki na TAK raczej obawiałbym się jakości połączenia tego silnika ze skrzynią biegów bo to dosyć trudna operacja i tu mogą pojawiać się ciągle problemy

Edytowano przez Marecki2922
  • Like 1

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Cena jest 17 tys. Ale to normalna cena na te traktory. Miałem kupić inny z oryginalnym silnikiem i blisko, ale wlaściciel kręci coś z dokumentami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592
6 godzin temu, pawel885 napisał:

6cyl 913-stka wolnossąca ma do 121koni , turbo 160 a w nowszych wersjach nawet 240 koni . Jaka cena za ten ciągnik ? :) mam taki silnik w zapasie 

913 ta jak piszesz ale ja napisałem o 912 bo jeśli ma 95 KM. z 6 cylindrów to nie będzie 913  no ale tak jak pisałem niech mu gość wyśle zdjęcie tabliczki z silnika i wszystko będzie jasne. Między 912 a 913 jest różnica w pojemności i pewnie jeszcze trochę drobnych spraw. Części do obu oczywiście ogólnie dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Ogladałem przed chwila ten ciagnik. Z tabliczki silnika odczytalem F6L 8120. Tabliczka byla troche zatarta. Ale wydaje mi sie ze dobrze odczytalem. Dodaje zdjecie silnika. Prosze o szybkie odpowiedzi. Silnik fajnie pracuje i bardzo lekko odpala. Wlasciciel mowi ze cos tam oleju bierze ale nie duzo. Ogolnie niby troszke słabszy od oryginalnej ify. Traktor nie pracowal w polu

 

20180226_165019.jpg

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

To będzie F6L 912 . Pewnie 9 odczytałeś jako 8 jeśli tabliczko podniszczona. Czegoś takiego jak 8120 nie było chyba,że silnik jest nie z ciągnika tylko z jakiegoś agregatu lub maszyny budowlanej i może mieć jakieś zmiany i przez to trochę inne oznaczenie. W ciągnikach tabliczka była z lewej strony chyba trochę nad misą olejową a tu chyba widzę ją na osłonie cylindrów...i jeśli tak jest to rzeczywiście silnik może pochodzić z jakiejś maszyny gdzie dostęp do silnika był tylko z tej strony. Tak czy inaczej jeśli Ci ciągnik pasuje oraz cena to targuj ile się da i zabieraj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Wlasnie wydaje mi sie ze tam raczej pisze 812. Silnik pochodzi z równiarki drogowej. Tabliczka jest tak jak piszesz z lewej strony nad miska. Tak na zdjeciu to jest tylko jakas ostrzegawcza. Obawiam sie ze silnik moze miec tylko 80 km. Natrafilem na takie dane w internecie. Nie wiem jak z dostepem czesci do takiego silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    235
kup traktor jeżeli dobrze palu i dobrze pracuje.To dawnej generacji silnik to jest mocny i dużo może . Mój znajomy ma ursusa 914 gdzie ma 80 km. i Deutz a nowego 85 km to ta stara 914 objeżdża go 2 razy
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Obdzwonilem troche serwisow i czesci do tych silnikow sa praktycznie nie do dostania a jak cos sie znajdzie to remont przekracza zakup wyremontowanej 913. Raczej odpuszcze. Szkods troche bo ładny traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Trzeba by popytać w firmach remontujących silniki Deutza jaka jest różnica między 912 a 812. Deutz miał dużą normalizację i być może tylko kilka detali różni oba silniki a różnice wynikają z różnych zastosowań docelowych tych silników. Dla pewności na Twoim miejscu podzwoniłbym po takich warsztatach i popytał o różnice w silniku oraz ewentualne różnice w kosztach remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Wlasnie dzwonilem i dowiadywalem sie. Nie pasuja czesci od 912. A ryginaly sa praktycznie od 10 lat niedostepne. W rowniarkach byly krecone do 95 km, ale osiaglay moment obrotowy przy nizszych obrotach. Na wyższych były juz słabsze. Taka informacje dostalem od mechanikow ktorzy ponoc zajmuja sie tylko silnikami deutz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Przynajmniej wszyscy się czegoś przy tej okazji dowiedzieliśmy. Być może ten silnik z taką charakterystyką w połączeniu z d*pą Forschita w wielu pracach byłby nawet dobrym rozwiązaniem no ale skoro mogą być problemy z częściami to lepiej sobie odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Konrad88
      Koledzy pomóżcie. Potrzebuje walek atakujacy przedni. Pacjent deutz agroplus 85. Ilość zębów 8 i 37 Nie ma może ktoś jakieś używki? 
    • Przez Rattarow
      Witam 
      Jestem posiadaczem ciągnika DEUTZ-FAHR AGROTRON MK3 135. Po naprawie płyty sterującej hydrauliką wystąpił problem (wymienione zostały uszczelki). Podczas podnoszenia tuzów występuje bardzo głośny pisk. Wyświetla się także komunikat na desce rozdzielczej "zbyt niskie zasilanie sprężonym powietrzem". Nie wiem, czego to może być przyczyna. 
      Bardzo proszę o pomoc. 
      Z góry dziękuję.
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
    • Przez OsiolKUMURUN
      Jestem po wymianie synchronizatorów w swoim zetorze i początkowo po skręceniu wszystko chodziło elegancko ale dziś natrafiłem na problem, mianowicie po przesunięciu wajchy półbiegów z najwyższego na średni silnik zaczął się dławić, zareagowałem puszczając gaz i ciągnik zgasł. Problem występuje cały czas nawet gdy nie ma załączonego biegu i dotyczy półbiegu pierwszego i drugiego. Podczas rozpoławiania wymieniłem taśmę, która wyregulowałem trzema śrubami, wymieniłem też manszet na tłoku który napina taśmę, kosza wzmacniacza nie rozbierałem, wałek przekaźnika działa. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez Kacpeer123
      Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem ciągnika deutz fahr agrotron 6.05 i chciałbym wiedzieć jakie są opinie na jego temat,  co psuje się najczęściej i jak jest z częściami. Z góry dziękuję za odpowiedź. 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj