Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

kr9292    950

kolego @kr9292 z jakiego jestes rejonu?;-)

ja mialem poletka w tym roku z Farmsaat-u i naprawde kukurydza mnie miło zaskoczyła,wspaniale radzi sobie z susza i fajny ma wigor wiosna ;-) plonowo również miło zaskakuje;-)

Jestem z podlaskiego, powiat bielsk podlaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Siałem w tym roku qq bardzo fajna i jakoś dobrze się spisała na suszy w porównaniu do innych, polecam


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornel    3

Ja na ziarno tylko pionner pr38n86 juz od kilku lat, a testowalem juz wiele kukurydzy z kws i pionnera. W tym roku z 15 ha srednia mi wyszla dokladnie 11200 przy wilgotnosci 25%. Juz zamowione 16 workow na nowy sezon

 

spróbuj Farmsaat a gwarantuje zmienisz zdanie ;-)

 

@kr9292

zamawiaj smialo,naprawde warto;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Recepta jest tylko jedna - Koło Łowieckie. Trzeba zarówno wymagać od nich jak i współpracować. Wtedy i szkody niewielkie i myśliwi nie płaczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sami_swoi    0

 czy można siać na 5 , 6 klase  kukurydze ułan ?

czy ktoś siał kukurydze ułan ?

co sądzicie o zmieszaniu ułana z leginem?

Edytowano przez sami_swoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

miałem raz ułana i już nigdy wiecej cienki wysoki patyk a kolbeczki szkoda gadać polecam rosomaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

miałem raz ułana i już nigdy wiecej cienki wysoki patyk a kolbeczki szkoda gadać polecam rosomaka

 

rosomak waga kolby 220g, a F58 320g ale to też zależy od nawożenia bo przy takich samych dawkach nie będzie dużo więcej. Smolice chwalą się rosomakiem że dużo ziarna ale to tylko "Polska firma"

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Legion w porównaniu do Ułana nie rośnie w kosmos jak biogaz, u mnie miał na słabszym stanowisku 260cm na lepszym sporo ponad 3m, patyk bardzooooo gruby, duże zdrowe liście i to sporo liści w porównaiu z ułanem ze od polowy susz jak Subito, kolba duża dobrze zaziarniona,
Na gleby 4-6klasy polecam Opokę, Legion, Kosyniera, Dynamite, i MAS27, ładnie rodziły w suszy,

Miałem w tym roku doswiadczenie u siebie 18 odmian zachodnich i 6 polskich i śmiem stwierdzic że nie ma sensu ładowania dwukrotnie kasy na zachodnie, dla mnie to bezsens, firmy sie chwalą ale nie wiem czym, np. Aqua max jak padało rosła najszybciej przyszło 3 tyg bez deszczu kukurydza już była gotowa gdy inne jeszcze walczyły,
Drugi przykład zboża w tym roku tylko połowa odmian dała deklarowany plon, reszta strasznie podatna na choroby mimo zabiegów od grzyba odżywek itp itd.

Wracam do początków sieje to co u nas rośnie, nie we francji czy niemczech o innych warunkach klimatycznych, a te wyniki drukowane przez ODR to o kant d*py rozbic jak np u nas w Szepietowie, im pszenica sypneła 8t w a1, tylko jak oglądałem poletka to do mojej daleko sr*c było i u mnie dała 7.6t ta sama odmiana, także pozostawie to bez komentarzy i druga sprawa gleba u nich a gleba u nas


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

chlopaki wybaczcie ale polskie odmiany to u nas sieja tylko mysliwi w lesie dla zwierzyny, na poludnu od prawie 30 lat siejemy kukurydze i to na wielka skale i polskiej to juz dawno nikt nie uzywa, czasami jakis chlopek-roztropek kupi jakas polska - jest dobra bo tania i "zaoszczedzi" pare zlotych


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim ;) ja co do ułana nie mam doswiadczenia niestety sieje San pionierowskie odmiany w tym roku na probe wziąłem tez Belami francuska wiec bedzie  belami i san po zycie na silos ale kupilem tez na ryzyko czeska Pyroxenia C1 z fao130 , dawniej sialem już San, Redute , Prosne , i kilka innych polskich odmian i zgodze sie z Kobra89 że jest bez sensu  wydawac dwa  razy taka kase na zachodnie odmiany skoro polskie sa rownie dobre kwestia dobrania odmiany do swoich warunkow gleby i terminu siewu...  Francuska Belami biore na ha na probe zalezy mi na kiszonce Wiec San pokazal w tym roku ze mimo poznego siewu nie dal sie latwo nawet  na sklonie pola...      

  Wypowiedzcie sie jesli ktos siał Pyroksenie juz u siebie , wziąłem z ciekawosci na próbe, może do pażdziernika wyda zalezy jaki bedzie rok ;)  Pozdrawiam i życze wysokich plonow QQ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Ja zasiałem ułana na próbę i zaskoczyl mnie. W taką susze wyrósł na ponad 3m i miał w miare zaziarnione kolby.

Gdyby nie on to paszy zapewne by brakło,ale dobrze oddał i jakis tam zapas jest.Takze za 160zł kukurydze jak najbardziej polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Na bardzo słabe gleby dobra odmiana, dosyć dobrze trzymała się w tym roku w suszę. 

Edytowano przez lamboEVO100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Dobra odmiana, porównywalna a niemiecką subito (w ułanie kolby zawsze lepsze podczas dwuletnich testów). Bardzo wysoka, bogato ulistniona, nadaje się na V i VI klasę. Czas na łyżkę dziegciu: nie wiem czy to wina FAO 270 czy czegoś innego ale 25 sierpnia na słabej glebie w większości nie miała już zielonych liści a niestety ziarno było w fazie dojrzałości mlecznej czyli wartość kiszonki żadna.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Czyli jak subito, jedno i to samo miałem obie posiane koło siebie niczym nie odbiegały, wysoki patyk wysoko osadzona kolba liscie momentalnie spadają, tylko biogaz.
Ja jednak pozostałbym na jego miejscu przy Kresowiaku i Legionie, roślny średniej wysokości ale za to liście potężne, patyk bardzo gruby, kolba średnio osadzona mocno się trzyma i duże kolby, według wyników doświadczen CBOR 2014r dały największy plon świeżej masy i wartościowej paszy.
Nie chce się z nikim sprzeczac czy polskie czy zachodnie, jak ktoś zaraz z Żuław wyskoczy że to syf wiadomo jakie tam są gleby a jakie w innych rejonach i tylko tym trzeba się kierowac, tak jak zachodnie odmiany wszyscy przedstawiciele jak przyjezdzali to tam doświadczenia prowadzone są na 2-3klasie, i potem tworzony jest dobór odmian wystarczy pomyślec.
Ja już w zachodnie przestaje ładowac kase i zachodnie zdechły w suszy i polskie w tym samym momencie nie przekonuje mnie to już wiecej, cały czas juz 3 lata walcze z AQUA Maxem i 3 lata wychodzi ze jest to najgorsza genetyka zdycha jako pierwsza, inne system korzeniowy mają potężny a ta ściele sie może 10cm max pod ziemią.......


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dobra odmiana, porównywalna a niemiecką subito (w ułanie kolby zawsze lepsze podczas dwuletnich testów). Bardzo wysoka, bogato ulistniona, nadaje się na V i VI klasę. Czas na łyżkę dziegciu: nie wiem czy to wina FAO 270 czy czegoś innego ale 25 sierpnia na słabej glebie w większości nie miała już zielonych liści a niestety ziarno było w fazie dojrzałości mlecznej czyli wartość kiszonki żadna.

 

Wg mnie FAO ułana podana przez producenta jest przesadzona, gdzieś w granicach 250-260 byłoby odpowiednie. Zazwyczaj dojrzewa równomiernie z subito.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj