Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysztof1987    211

a ja polecam azot jak roślina juz rośnie bo roślina potrzebuje azotu czerwiec lipiec najwięcej i trzeba siać jak ma QQ ok 70 cm - 1 m a w dawce startowej ma w polidapie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Jeśli by ktoś chciał, to mam do odsprzedania kilka worków p8589 z Pioneera w bardzo dobrej cenie, bo się okazało, że zamówiłem troszkę za dużo. :)

Edytowano przez Farmkeen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Panowie jaką Polską odmianę polecacie na słabsze ziemię, ale naworzenie bardzo wysokie w szczególności w azot


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak jest tak na ziemi pod kukurydzy zostalo zaorane ale pozniej sie okazalo ze dostalismy obornika od znajomego i rozwalilismy to na orane i zostalo to zmieszane talerzowka i teraz pytanie jak torche obornika na wierzchu lezy to mozna to zrobic agregatem i siac kukurydze oczywiscie po daniu nawozow czy trzeba to teraz na wiosne przeorac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja w zeszłym roky wyrzuciłem obornik wiosną zatalerzowałem to i po sprawie. Później tylko nawozy przed siewem i bronowanie. Nie zauważyłem jakoś dużej różnicy w plonie a kukurydza z tej działki u mnie w galerii. Chciałem trochę zaoszczędzic na czasie i paliwie i w tym roku też tak sprubuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Jak dobry siewnik do kukurydzy i obornik niezbyt słomiasty to bez problemu można uprawić zwykłym agregatem i siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ale chodzi czy ten obornik zbytnio nie bedzie przeszkadzal kukurydzy ? a i jak lezy ten obornik to juz kredy wapiennej nie mozna dac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest zasada, że nie można tego samego roku wapnować i wywozić obornika. Chodzi tu o uwstecznianie fosforu. Poczytaj o tym w google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no wlasnie wiem ale myslalem ze przez zime obornik sie rozlozyl tzn nie bedzie zle dzialal na wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Koledzy, jaką odmianę kukurydzy na ziarno polecacie? Chodzi o domianę raczej późniejszą, bo one chyba lepiej plonują niż wczesne. Pola klasy 3-5, kawałek to piach co lubi przypalić zboża, a drugi to glina.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuber    4

Kolego masz może jakieś doświadczenia  z odmianą p9027 . Doradził mi ją przedstawiciel ale wiem o niej niewiele . Zastanawiam się jak dobrać nawożenie azotem żeby chciała dojrzeć , pierwszy raz będę siał denta a na moich polach flinty powyżej 240 fao nie schodzą z wilgotnością poniżej 32 % .Dlatego chcę spróbować z dentem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tigerqq    1

zuber jeżeli masz problem z wilgotnością to weź DKC3790. P9027 miałem w tamtym roku i plonowała trochę gorzej jak DKC3623. Mam ziemie kl. 4a i 5 i całość azotu daję pod agregat 300-350 kg mocznika. Wilgotność niałem 28-29 przy plonie 12t. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuber    4

Dzięki za odpowiedź .Z  wilgotnością  nie powinno być problemu bo ziemia to glinka ze sporą zawartością próchnicy (od 8 lat nie zbieram nic oprócz ziarna ).Powiedz kiedy siałeś i kiedy kosiłeś i co było przedplonem . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tigerqq    1

przedplonem były buraki cukrowe. siałem 24-25 kwietnia a kosiłem na początku listopada. Dodam że mieszkam w kuj-pom i warunki dla kukurydzy w tamtym roku były złe a plon w miarę dobry. W tym roku sieję P9027 DKC 3623 DKC 3939 i DKC 3790

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

rosomak super odmiana nie jest podatna na okresowe suszea ziarna dała powyżej 12t/ha przy 20% wilgotności tylko nasion już nigdzie nie można kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

20% wilgotności podczas zbioru?? Nie które skupy nie kupiły by tak suchego ziarna bo im by się to nie opłacało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ja z kolegą kupiliśmy 1 % wszystkich nasion rosomaka a jakoś szczególnie dużo nie siejemy QQ a potrzebne w sumie drugie tyle wiem że na drugi rok ma byc juz sporo nasion po prostu sie nie zabezpieczyli w nasiona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

kupiłem pioniera P8134 i nigdzie nie mogę znaleśc opisu tej odmiany czy ktoś może ją uprawiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Bardzo fajna gg,  wejdż na stronę pioniera ,tam jest katalog i opis odmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj