Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Bolek96    5
45 minut temu, marek530053 napisał:

A jaka opinie masz na temat odmiany morock? Ile wydała ziarna przy jakim nawożeniu? 

Sieje tylko na kiszonkę więc co do plonu ziarna nie odpowiem w tym roku byl na 6 klasie, miejscami co miala wilgoć praktycznie caly czas to kolby byly bardzo duze tylko tyle moge powiedziec  w porownaniu do pirro co mialem obok. Sativo wytwarza bardzo duze kolby i rowne jakby cie interesował

Młody916    2

Też zamówiłem Morocka z przeznaczeniem na ziarno, ktoś siał może coś powiedzieć o tej odmianie?

Edytowano przez Młody916

Wiadomość z agroFakt.pl

patrykb2736    53
Młody916 napisał:

Też zamówiłem Morocka z przeznaczeniem na ziarno, ktoś siał może coś powiedzieć o tej odmianie?

Miałem go w 2017 na kiszonke 3,4 klasa gleby, wysokość ponad 3m gruba roślina z dużą kolbą, obok rósł Sumaris wysokość około 4m kolba dużo mniejsza I rośliny mniej masywne.

Kamil20151    15

Ja w tym roku zamówiłem Walterinio,Danubio,Hulk, w tym roku miałem subito to średnie było ale fakt susza była ale w tamtym roku miała około 3.5 m spoko kukurydza na słabsze stanowiska.

Kampinos 350

Talisman 375

Keops 373

Ceny brutto. Zakup po kilka js. Coś gdzieś taniej? 

Edytowano przez paktofonikas1987

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

ASZv3    649

U Somsiada....  ceny podstawowe brutto z dostawą do zejścia indywidualnie:

Talisman - 389 zł (z nowych dostaw na zaprawie Maxim Quattro) / 369 zł (z 2019r. z Mesurolem lub bez... bez zostały chyba dosłownie 4js).

Kampinos i Keops nie są w podstawowej ofercie ale ciut do urwania z tych cen co podałeś również.

Jeśli mam pełną skrzynkę to zapraszam do kontaktu poprzez Facebook/Messenger lub mailowo armand888@wp.pl

ASZv3    649

Tak, nie chcę powielać postów. Zajrzyj ze 2-3 strony wstecz w tym wątku :)

Jeśli mam pełną skrzynkę to zapraszam do kontaktu poprzez Facebook/Messenger lub mailowo armand888@wp.pl

jdteam5100    5

U mnie pujdą pół na pół Kws Walterinio z Lg 31.277 i coś na próbę jeszcze wziąśc🤔 Co polecacie na ziarno na V klase i kamienie czyli 99% zagrożenie suszą.

ASZv3    649

Codiese, Subito

marek530053    16
2 godziny temu, 90mateusz napisał:

Sial ktoś agro polis ?

Kolega parę stron wcześniej mi ją polecił że wyda plon wyższy od rosomaka i w przyszłym roku zasieje na próbę. 

danielhaker    2720
Dnia 6.12.2019 o 20:30, jdteam5100 napisał:

Co polecacie na ziarno na V klase i kamienie czyli 99% zagrożenie suszą.

Dnia 6.12.2019 o 21:12, ASZv3 napisał:

Codiese, Subito

Właściwie każdą można skosić zarówno na kiszonkę i na ziarno, ale wydawało mi się, że Subito to tylko na kiszonkę?

ASZv3    649

Chyba tutaj wypowiedziałem się akurat w kierunku kiszonki aczkolwiek mam kilku klientów co sieli / sieją Subito też na ziarno na najsłabszych glebach. Codiese powinno wyjść tu lepiej. Ale chętnie czekam na Wasze opinie nt typowych ziarnówek na takie gleby :)

wicia433    20
jdteam5100 napisał:

U mnie pujdą pół na pół Kws Walterinio z Lg 31.277 i coś na próbę jeszcze wziąśc🤔 Co polecacie na ziarno na V klase i kamienie czyli 99% zagrożenie suszą.

Może wypróbuj grosso kws. Co prawda miałem na kiszonkę i nie była wysoka ale w stresowych warunkach miała najlepsze kolby. Odmiana bardziej redukuje wysokość na korzyść kolby.

jarek_cel    0
1 godzinę temu, koks napisał:

@ASZv3 Hulk-a nie ma i nie będzie ?

A ile jednostek tego Hulk potrzeba, odmiana jest jak najbardziej dostepna

koks    36

No w big agro pokazuje brak na magazynie, więc pytam co tam z nią. Potrzebuję eksperymentalnie na próbę, może z 5 jednostek, nigdy nie siałem, a opinie bardzo dobre.

Przykładowo Monster w Agroloku rozszedł się już w październiku podobno.

jarek_cel    0
3 godziny temu, koks napisał:

No w big agro pokazuje brak na magazynie, więc pytam co tam z nią. Potrzebuję eksperymentalnie na próbę, może z 5 jednostek, nigdy nie siałem, a opinie bardzo dobre.

Przykładowo Monster w Agroloku rozszedł się już w październiku podobno.

Napisz na priv to coś ustalimy jeżeli będziesz zainteresowany

SAUTER    19

Jak ktoś zainteresowany Farmoritzem mam 5 worków do sprzedania .Zaprawiana w grudniu 2018 Maxim xl

SAUTER    19

Dopóki nie będe miał kombajna z przystawka to nie chce widzieć kukurydzy na moim polu.A jak susza będzie się powtarzać to tej przystawki też nie chcę widzieć

• Haha 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez Daniel1124
      Witam poszukuje rozsiewacza na ok 40ha. Szukam pojemności ok 800L-1000l. Rozważam różne marki jak z polskich to tylko unia mx np 850 lub wiekszy. Patrzałem też rozsiewacze z amazone serii np za-m 1201 lub rauch(kuhn) mds 17,1 lub 19,1. Chce mieć w nich tylko zamykania hydrauliczne bez żadnych komputerów. Który ma najlepszą powłokę lakierniczą i wady i zalety tych rozsiewaczy.Który z tych rozsiewaczy łatwiej ustawić szczególnie chodzi o szerokości robocze ponieważ mam różnej szerokości pola przewaga wąskich. Np jak mam pola o nie regularnej szerokość np jeden przejazd i zostaje pas np 3m lub 4m jeszcze do obsiania i jak to ustawić  żeby rozsiać albo jak pole jest kształtu klina. Jakby ktoś miał wycenę tych rozsiewaczy to niech napiszę bo unię to jak coś kupię nową a rauch/amazone jak będzie za drogi nowy to będę szukał używki tego typu.Ponieważ jeszcze nie dzwoniłem do przedstawicieli.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj