Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, Mari82 napisał:

I myślisz że za darmo Ci to dają, to jesteś w błędzie, więcej nie będę pisał dlaczego. 😉 

To nie jest za darmo tylko premia za ilość. Niestety ale mały zawsze jest stratny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Zawsze można zamówić w kilku czy chociażby we dwóch/trzech :)

32 minuty temu, master20002 napisał:

Panowie, wziąłem kilka dodatkowych hektarów w dzierżawę z myslą o zasianiu kukurydzy. Są to ugory, łaki oraz działki, które poprzedni dzierżawca uprawiał, ale zapuscił dosc solidnie. Ziemia od piasczystej po ciezką madę. Żeby nie pchać się w koszty co do nasion, bo podejrzewam że w pierwszym roku cudów nie będzie, planuje posiac odmianę Rosomak. Moze cos doradzicie? Cos dobrego i w rozsądnych pieniadzach?

Ziarno czy kiszonka?


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
1 godzinę temu, ASZv3 napisał:

 

Ziarno czy kiszonka?

Ziarno


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, jeremiasz50 napisał:

z jakiej hodowli lepsze ziarnówki na kujawskopomorskie?

KWS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

 Z kws jedynie rzepak moze jeszcze zasieje bo nie są złe ale napewno nie kukurydzę najgorzej z odmian premium wyszły. Gorzej od farmsaat, dkc i pioneer, ja też Kujawy u mnie i okolicy poprostu kws nie udaje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
29 minut temu, Mari82 napisał:

 Z kws jedynie rzepak moze jeszcze zasieje bo nie są złe ale napewno nie kukurydzę najgorzej z odmian premium wyszły. Gorzej od farmsaat, dkc i pioneer, ja też Kujawy u mnie i okolicy poprostu kws nie udaje sie

A agro-polis miałeś moze? 

Ja nie sialem ale w sąsiedniej wiosce na dobrej ziemi facet w tym roku 17t przekroczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
32 minuty temu, Szu15000 napisał:

miał ktoś ta niby rewelacje z Caussade odmianę Anovi?

Miałem fajna kukurydza tylko to nie był rok na jakieś opinie susza planowała koło 8t podobnie jak inne odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Tadi jaka gleba? potrzebuje na gleby 3a/b więc celuje w wysokie plony i po tym siew pszenicy więc FAO 260+ odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275
31 minut temu, zetorr6441 napisał:

A agro-polis miałeś moze? 

Ja nie sialem ale w sąsiedniej wiosce na dobrej ziemi facet w tym roku 17t przekroczyl

Nie nie miałem agro polis, tylko ciekawe jak by plonowały inne odmiany na tej glebie u niego bo gdyby miał porównanie było by inaczej, ale nie wierzę że nie miał warunków przy takim plonie tak jak pisałeś dobra gleba, agrotechnike Nawożenie itp no i musiał być deszcz bo u nas bez deszczu na 1-2 klasie max 11 zbierali z najlepszych odmian, a co klasa gorsza to 2-3t w dół no i odmianami też szło ale odmiana to 20-25%sukcesu. Kolega co ma deszczownie na test polał 4b wodą 2 razy i było 16t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317
34 minuty temu, Szu15000 napisał:

Tadi jaka gleba? potrzebuje na gleby 3a/b więc celuje w wysokie plony i po tym siew pszenicy więc FAO 260+ odpada

4b wydaje mi się że szybko dosycha miała 23 wilgotność w październiku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro_expert    7

Polecam farmsaat, mimo wysokiej ceny kto spróbował wraca w tym roku po więcej.

Edytowano przez Agro_expert
  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Również miałem Anovi, jednak ten rok nie był na wydawanie opinii. W każdym razie późno siana, gleba słabsza 4b, 5, opadów od początku czerwca do połowy lipca dostała 0mm! W każdym razie tej rewelacji nie zauważyłem, plon najgorszy ze wszystkich, ale pozostałe odmiany były siane wcześniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Talismana miałem w tym roku to plon średni w miarę ok jak na ten rok, ale niestety po dojrzeniu przewracała się, czego u innych odmian nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
11 godzin temu, master20002 napisał:

Ziarno

Rosomak bez szału. Był chwilowy zachwyt w bardziej wilgotnym roku. Z polskich odmian po najniższych cenach z całkiem przyzwoitym plonem polecam Kosyniera.

13 godzin temu, Szu15000 napisał:

Armand te zeszłoroczne odmiany z CS po ile "oddasz"?

Brutto z dostawą: Herkuli z 349 na 297 (zostało 12js), Rianni z 319 na 278 (zostało 4js), Anovi z 335 na 287 (zostało 9js).


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 godzin temu, master20002 napisał:

Panowie, wziąłem kilka dodatkowych hektarów w dzierżawę z myslą o zasianiu kukurydzy. Są to ugory, łaki oraz działki, które poprzedni dzierżawca uprawiał, ale zapuscił dosc solidnie. Ziemia od piasczystej po ciezką madę. Żeby nie pchać się w koszty co do nasion, bo podejrzewam że w pierwszym roku cudów nie będzie, planuje posiac odmianę Rosomak. Moze cos doradzicie? Cos dobrego i w rozsądnych pieniadzach?

Kukurydza po łąkach rośnie bardzo dobrze. Posiałem w 2015 na nowej działce 5-6 klasa. Obornika tyle co nic, nawozu ze 200 kg i plon na kiszonkę był przyzwoity mimo suszy. Działka też zapuszczona przez sąsiada, nawozu to nie widziało x lat, tyle co krowy nasr****, pH poniżej 5, nawet chwasty słabo rosły, bo trawy to mało co było. Także nie zrażaj się tym, że jak zaniedbane to słabo będzie rosło. Mi siew po łące czy pastwisku zawsze się sprawdza. Tylko pilnuj robali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
22 godziny temu, master20002 napisał:

Panowie, wziąłem kilka dodatkowych hektarów w dzierżawę z myslą o zasianiu kukurydzy. Są to ugory, łaki oraz działki, które poprzedni dzierżawca uprawiał, ale zapuscił dosc solidnie. Ziemia od piasczystej po ciezką madę. Żeby nie pchać się w koszty co do nasion, bo podejrzewam że w pierwszym roku cudów nie będzie, planuje posiac odmianę Rosomak. Moze cos doradzicie? Cos dobrego i w rozsądnych pieniadzach?

nie podejrzewałem Cie o to że komuś w dzierżawę się wepchasz i go wygryziesz. nie pochwalę takiego zachowania. Jakbyś się czuł gdyby ktoś tobie taki numer wywiną? 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Tak. Z Mesurolem z ubiegłego sezonu mam tylko Talismana aczkolwiek po wielu ogólnych "testach" nie stwierdzam negatywnego wpływu Mesurolu na kiełkowanie...

PS Anovi się sprzedało w nocy.

  • Haha 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
Pajej napisał:

nie podejrzewałem Cie o to że komuś w dzierżawę się wepchasz i go wygryziesz. nie pochwalę takiego zachowania. Jakbyś się czuł gdyby ktoś tobie taki numer wywiną?

Nikogo nie wygryzalem, facet oddał dzierżawę właścicielowi, a że to działka przez miedze to zapytałem czy wydzierzawi bo stało nieuprawiane od żniw.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co polecicie z farm saatu? Farmfire już nie mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj