Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

warchest    131

u was tez tak jest problem ze sprzedaza kukurydzy ze duzo firm wstrzymuje sie ze skupem mokrej kukurydzy ? 

ThePerkins    194

Tylko dosyć drogo wychodzi , a to dzierżawa dopiero 2 rok , zapuszczona poligon, poszło wapno , ale się zobaczy

GR_Stachnik    29

SM Kurant - po suszy 10 t/ha nie chciała oddawać wody bo to typowa kiszonkowa 38% wilgotności. Ogólnie polecam na mozaikę.

Wiadomość z agroFakt.pl

GR_Stachnik    29

Na próbę tylko trochę. Resztę zakiszacza chce wykorzystać na górę wysłodek? Ale cena wysoka w tym roku 

Minister50    1

Panowie jaką odmianę polecicie na ziarno fao ok 270.Gleba mozaika z przewagą lekkiej ziemi.Dziękuje za odpowiedzi

robzombie    15

P9074 i P9241 Pioneera , sprawdzone . Na lekkich glebach w obniżonej obsadzie 70-75 tys.

sylwekbarca2    38

w takim suchym roku jak ten na glebach V, VI lepiej jest zasiać coś z krótszym FAO np 220 czy dłużyszym np 270-280 ?

robzombie    15

Tak naprawdę to zależy od rozkładu odpadów a nie od FAO. Musisz dywersyfikować FAO. 

ThePerkins    194

Mi ostatnie 2 lata pokazały, że czym dłuższe FAO tym wychodziło to lepiej.

• Like 1

Eliot    29

Wczesny siew to flint, późniejszy dent bardziej na ziarno.

warchest    131

tu wstawiam jak wczesniej pisalem badania gleby i na dzialce czyli nr probki 3 chce zasiac kukurydze , co tam zastosowac bo tak mocznika prawdopodobnie bd po 300 kg dam niech ma kukurydza to juz maks bd miała azotu 

a fosforu jak jest bardzo wysoka zawartosc to po 150 kg ha starczy czy ile trzeba dac 

a soli potasowej jak niska zawartosc to co trzeba dac po 300 kg ha czy 250 starczy ? 

stanowisko jest po kukurydzy ziarnowej i kawałek po burakach gdzie liscie zostały pociete 

badania gleby.png

robzombie    15
10 godzin temu, warchest napisał:

a lepiej siac flinty czy denty ? 

Jeśli zależy Ci na plonie to denty, no i denty nie smakują tak dzikom jak flinty

Edytowano przez robzombie

pasio    6

Co z wynikami doświadczeń, w których dobrze wychodzi przykładowo SY Talisman, który jest flintem i bije niejednego denta?

• Thanks 1

zetorr6441    136
1 godzinę temu, robzombie napisał:

Jeśli zależy Ci na plonie to denty, no i denty nie smakują tak dzikom jak flinty

Który dent w plonie ziarna znacznie przewyższa flinta? 

solek01    57

TALISMANA miał znajomy w tym roku, to plon miał super ale wilgotność ponad 30 i nie chce oddawać wody.

robzombie    15
5 godzin temu, pasio napisał:

Co z wynikami doświadczeń, w których dobrze wychodzi przykładowo SY Talisman, który jest flintem i bije niejednego denta?

5 godzin temu, zetorr6441 napisał:

Który dent w plonie ziarna znacznie przewyższa flinta? 

Prawie każdy, flint ma sens tylko na grys, ale tu cena musi pokryć różnicę w płonie, która jest znaczna. O kosztach suszenia nie będę już pisał. 

zetorr6441    136

Podaj odmiane dent ktora znacznie przewyższa w plonie flint? 

Przedstawiciel pioneera z okolicy mial na swoich polach kilka odmian i srednio 11t mial takze szalu niema. 

Z rigoletto mialem 13.400 do 15t.

Z farmPilot 15.700.

8400 w 2016 dal 12t a borago obok 12.600

Na tej samej działce talisman rok pozniej 15t

Tigon    79

u mnie w okolic kukurydzy na ziarna jest dwa razy więcej jak pszenicy  i mało kto sieje flinta, parę lat temu tez miałem jeden kawałek flinta i nie powiem nawet ładnie sypał ale raz wilgotność 5-10% większa od denta i duży % zanieczyszczeń, może taka odmiana te rdzenie kolb strasznie się kruszą i ciężko jest dobrze wyczyścić ziarno. W tym roku dkc3623 przy plonie blisko 14t wilgotność 17% prawie się wierzyć nie chce ale u nas cały październik bez deszczu słoneczny, ciepły, mało ros, siew początkiem kwietnia.

Edytowano przez Tigon
  • Thanks 1

Eliot    29

Czy susza czy normalny rok u was sypie po 14 ton??jestem w szoku,pogoda nie robi na was wrażenia....

Tigon    79

susza była rok temu i dotyczyła zbóż jarych i późnych ozimin, qq sobie daje radę, w tym roku na Podkarpaciu/Małopolsce maj był bardzo mokry czerwiec też źle nie było.

Edytowano przez Tigon

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez Daniel1124
      Witam poszukuje rozsiewacza na ok 40ha. Szukam pojemności ok 800L-1000l. Rozważam różne marki jak z polskich to tylko unia mx np 850 lub wiekszy. Patrzałem też rozsiewacze z amazone serii np za-m 1201 lub rauch(kuhn) mds 17,1 lub 19,1. Chce mieć w nich tylko zamykania hydrauliczne bez żadnych komputerów. Który ma najlepszą powłokę lakierniczą i wady i zalety tych rozsiewaczy.Który z tych rozsiewaczy łatwiej ustawić szczególnie chodzi o szerokości robocze ponieważ mam różnej szerokości pola przewaga wąskich. Np jak mam pola o nie regularnej szerokość np jeden przejazd i zostaje pas np 3m lub 4m jeszcze do obsiania i jak to ustawić  żeby rozsiać albo jak pole jest kształtu klina. Jakby ktoś miał wycenę tych rozsiewaczy to niech napiszę bo unię to jak coś kupię nową a rauch/amazone jak będzie za drogi nowy to będę szukał używki tego typu.Ponieważ jeszcze nie dzwoniłem do przedstawicieli.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez STP
      Witam. Potrzebuje porad odnosnie wyboru prasy. Na forum jest wiele watkow o prasach lecz posty w tych watkach sa bardzo rozlegle. Wiec tak, potrzebuje nową, polską prasę, ktora mialaby zwijac od 1000 do 1500 balotow rocznie, glownie slomy. Narazie wydaje mi sie, ze najlepszym wyborem bedzie unia famarol DF 1.8VD albo sipma 1223 faster, ale ojciec wkolko mnie przekonuje do zmiennokomorowej sipmy primy,  Moze ktos z uzytkownikow cos doradzi odnosnie tych innych pras.
      Potrzebuje prasy z rotorem, nozami, najlepiej z zamkami mechanicznymi tylnej klapy, najlepiej stalokomorowej z dobrym zgniotem, no i zeby nie byla z plasteliny i sie nie rozleciala po 3 sezonach.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj