Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Bercik92    2201
Dnia 3.12.2018 o 20:09, bobienko napisał:

Matka wie że ćpiesz? k**wa więcej folii niż kukurydzy 😂a ta qq 2,5 M ma chociaż? Ta pryzma ma tylko z 6m szerokości.i w tym roku ile miałeś z ha tych forshnitów? Bo w tamtym pisałeś że 15. Już nawet mi nie odposuj bo już ręce opadają

Przynajmniej będzie szybko wychodziła i nie będzie tak szybko się psuła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abc1922    1

Kurcze muszę też jechać zobaczyć swoją bo w niedzielę też już na wierzchu była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

macie jaja tak wcześnie siać :)  jutro ruszam, na zośkę jeszcze nie wyjdzie może i gitara

- 4 na 6 metrach było u mnie o 4.00 rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20
3 minuty temu, marcinffff napisał:

macie jaja tak wcześnie siać :)  jutro ruszam, na zośkę jeszcze nie wyjdzie może i gitara

- 4 na 6 metrach było u mnie o 4.00 rano

W moim regione kto posiał w tamtym roku wczesniej wygrał w tym jeszcze nie wiadomo ale pogody nie przewidzisz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

12 maja siałem rok temu, piękna była ,na  lipcowy deszcz  idealnie się załapała i poszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20
2 minuty temu, marcinffff napisał:

12 maja siałem rok temu, piękna była ,na  lipcowy deszcz  idealnie się załapała i poszła

Może w twoim regionie :D Ja tam nie płacze jeszcze bo u mnie przymrozków nie nadają... w tamtym roku u mnie wczesniejsci wygrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

wszyscy jedziemy na tym samym wózku, oby  na zośkę nie poprawiło...

ile nasion /ha siejecie ? planuje 90 tys

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

U mnie już po majówce udało się posiać :) a fao 140 to zdecydowanie nie na sierpień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hebiii2300    5

Też macie problem z nierównymi wschodami kukurydzy ? Brak deszczu robi swoje, na każdej działce w mniejszej ilości bądź większej nie równy wschody. Brak kiełków , a obok kuku już 3 listki .... Na szczęście dziś pada i dość obficie, powiat ostrowski pogranicze z województwem podlaskim. Kuku pod ciągłą obserwacja . A jak u was sprawy się mają ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Kukurydza spoko, gorzej zboża jare. No ale w końcu dziś popadało też na Mazurach aczkolwiek biednie jak na te potrzeby...


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Ja mam problem bo qq bo przymrozkach miejscami plamki żółtej ma już 3 liście i nie wiem czy pryskać lumax + nikosukfuron , na dodatek zimno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Hulk, siew 18.04 jutro jak sie wyrobię to ruszam elumisem bo na nowych dzierzawach głuchy owies rosnie jak szalony 

IMG_20190513_184103.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209
9 godzin temu, Hebiii2300 napisał:

Też macie problem z nierównymi wschodami kukurydzy ? Brak deszczu robi swoje, na każdej działce w mniejszej ilości bądź większej nie równy wschody. Brak kiełków , a obok kuku już 3 listki .... Na szczęście dziś pada i dość obficie, powiat ostrowski pogranicze z województwem podlaskim. Kuku pod ciągłą obserwacja . A jak u was sprawy się mają ? 

Mam w tym roku na nowych dzierżawach gdzie jest cały przekrój gleb. W dodatku są to piachy i gleby ilaste i takich nigdy nie uprawiałem.

Na piachach wschody prawie idealne, natomiast na iłach to strasznie ciężko wszystko wschodzi, nierówno. Zastanawiam się jakie odmiany najlepiej siać na takich glebach, posiałem denta ale tak sobie myślę że może jednak flinty byłby lepsze na takie gleby?

Ktoś coś doradzi na przyszłość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188
Napisano (edytowany)

u mnie tez na piachu dostala sie glebiej to juz 3 liscie ma a na glinach pod powierzchnia jest dopiero wschodzi nieciekawie to wyglada duzo nasion takich uspionych jest i poskrecanych siewek za zimno jest na te rosline w tym roku susz tez zrobila swoje nawet gleby nie mozna było doprawic przed siewem bo grudy albo pył sie zrobil siałem 19-20,04 za wczesnie jak na ten rok

Edytowano przez slawekz1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209
10 godzin temu, zetorr6441 napisał:

Kiedy siales i na jaka glebokosc? 

 

20 kwietnia siana, głębokość nie wiem dokładnie ale około 4 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

strzeliłem, bo siał usługodawca, zmierzę przy okazji i napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj