Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Eliot    109

Jakie u Was odmiany najlepiej radzą sobie z suszą,?w tym roku mam rosomaka Ale jakoś nie wyróżnia się na tle innych odmian,ma może ktoś odmianę welas?

Edytowano przez Eliot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
a u mnie rosomak odróżnia się lepiej radzi sobie od ulana drimu i popisu. ta ostatnia na czrnoziemie jest ogromna 3.7m i gruba. rosomak choć nie najwiekszy to kolbe ma ok

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian1982    139
dzisiaj poszedł w kopiec kws walterinio mega kukurydza z ładną kolbą jak na ten rok kierowca z sieczkarni mówił ze jeszcze takiej kuku nie jechali a już jakiś czas jadą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Mam dylemat ... skosilem dziś kuku na kiszonke z 1 ha było 5 przyczep jedna joskina 16 t skorupa dwie metaltechy dbl 12 z zakładkami i 2 forszaje t088 z zakładkami... ubijalem z 4 godziny no i zaczął się problem takiego typu ze nadeszła burza zaczelo ostro wiac i grzmiec i nie zdążyłem nakryć pryzmy folia a padał deszcz chwilowo duży później juz taki spokojny tak było z 2 h i teraz pytanie czy nie zaszkodzi to pryzmie ten deszcz dodam że kukurydza suchawa była wlalismy wcześniej przed każdą przyczepa 100 l wody z zakiszaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackasss    59

Pamiętam, że kilka lat temu też była taka sytuacja u nas, tylko nie zdążyliśmy jej nawet dobrze ubić to po deszczu było strach wjeżdżać na pryzmę bo taka była mokra i śliska, ale kiszonka była lux.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xabarx    15
Co myślicie o wysiewie gorczycy po kukurydzy? zbiór qq 21sierpień, siew gorczycy 23 sierpień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Dziś skoszony kws kwinns liczyłem na lepszy wynik w porównaniu z Lokatą kwins 10.7t/ha wilgotność 26,a lokata 11,5t wilgotność 25% obydwie odmiany na tej samej glebie,nie dawno tu czytałem że polskie o tym samym fao mniej oddają.ragt jedynie w tamtym roku był lepszy z wczesnych fao,lg nie pamiętam nazwy też d*pa,glejt w tym roku też słabo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

U mnie Delitop też gotowy do koszenia ma ok 30% z plusem małym na próbie .Jeden jedyny raz zasiałem Rosomaka i ostatni .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

Przyłączam się do pytania - może byś uzasadnił swoje krytyczne zdanie?

Ja Rosomaka chwalę. Rok temu sypał jak dziki. W tym jeszcze go nie kosiłem, ale kolby ma ładne. Nawet na ekstremalnym piachu przy wysokości 150 cm też coś uleci. Poza tym zdrowy, nie połamany.

Zgoliłem już za to SY Nordicstar - FAO 180. Jestem w szoku, plon na poziomie 12,5 t/ha przy 20,5%. Daje to ponad 11,5 t/ha suchego ziarna.  Wybrałem ją tylko dlatego, żeby na spokojnie zasiać na tym polu pszenicę, a tu taka niespodzianka. Gleba od II do IVb, siana 4 maja.

Nie golonego mam też Codigipa, wygląda na prawdę dobrze, ale waga pokaże co jest warta ta odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

U mnie już po żniwach. Rosomak na piachach (połowa pola VIz, druga połowa V z IV) - średni plon 9,2 t/ha. Nie ma co narzekać. Ale kolega powiedział, że ostatni rok zasiał tą odmianę, bo wyszła u niego lipa z porównaniu z jakimś dentem Pioneera. Ja też chyba wypróbuję w przyszłym sezonie Sudora z Saaten Union na tych piaszyskach. I może jakiegoś Pioneera albo Dekalba .

Super sypał SY Nordicstar. FAO 180, a wcale nie był gorszy od Tiberio czy Codigipa.

Średni plon w tym roku 11,5 t/ha przy średniej wilgotności 22%, co daję ponad 10 t/ha suchego ziarna. Jest dobrze. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ja w tym roku siałem DKC 250 średnio wczesna nawozy to mocznik 250kg rosiewaczem i 350kg polifoski 6 w siewnik następnie pryskałem majstrem po schodach i po dwóch tygodniach odżywka dwuskładnikowa i w wczoraj zakączylem żniwa średnia z 10ha to 13,5t/ha przy wilgotności 19%-20.5,%siane Podkarpacie 

Edytowano przez michael00546

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Dnia 24.09.2018 o 15:25, torpedo napisał:

Przyłączam się do pytania - może byś uzasadnił swoje krytyczne zdanie?

Ja Rosomaka chwalę. Rok temu sypał jak dziki. W tym jeszcze go nie kosiłem, ale kolby ma ładne. Nawet na ekstremalnym piachu przy wysokości 150 cm też coś uleci. Poza tym zdrowy, nie połamany.

Zgoliłem już za to SY Nordicstar - FAO 180. Jestem w szoku, plon na poziomie 12,5 t/ha przy 20,5%. Daje to ponad 11,5 t/ha suchego ziarna.  Wybrałem ją tylko dlatego, żeby na spokojnie zasiać na tym polu pszenicę, a tu taka niespodzianka. Gleba od II do IVb, siana 4 maja.

Nie golonego mam też Codigipa, wygląda na prawdę dobrze, ale waga pokaże co jest warta ta odmiana.

Rosomak prawie wcale nie miał ziarna w kolbach  .Mam zdjęcie w galerii do wglądu .Skosiłem Delitopa i dał 10 ton z ha 19/21% wilgotność .Na górkach był jeszcze trochę zielonkawy i to spowodowało większą wilgotność .Ziarno drobne ze względu na suszę ,ale naprawdę dużo i ciężkie .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

Na jakiej glebie miałeś tego Talismana? Syngenta zaleca go na stanowiska dobre i bardzo dobre, a u mnie za rok pod kukurydzę idą mozaiki i piachy. Miałeś chociaż kawałek na piasku? Chętnie bym go zasiał, bo z Nordicstara jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na kazdym rodzaju gleby go mialem. Nawet po jeczmieniu ozimym ktory przesiewalem w polowie maja w zywy piach popisal sie nie zle jak na warunki ktore mial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

wydaje mi się że ten rok pokaże na jakie qq warto stawiać w danym regionie, ja niestety znowu będę zmuszony posiać na VI z, jaką odmianę polecicie na kiszonkę i ziarno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Ja bym się zapytał o kukurydze Volodia z Agrii czy ktoś na ziarno to siał, ma dość duże FAO bo aż 280?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136
10 godzin temu, sylwekbarca2 napisał:

wydaje mi się że ten rok pokaże na jakie qq warto stawiać w danym regionie, ja niestety znowu będę zmuszony posiać na VI z, jaką odmianę polecicie na kiszonkę i ziarno?

Siales odmiany pioneera te późniejsze aquamax? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jenrix    5

miałem w tym roku kukurydzę Volodia z Agrii, skoszona 10 pażdziernika, plon 13,5-14t/ha wilgotność w granicach 20%. w przyszłym roku też znajdzie miejsce u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj