Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kizo    7

Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.

  • Like 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ja też mam poddane ponownej ocenie w lutym 2008. Zaraz sprawdzę z kiedy są.

EDIT

Moje są zaprawiane w marcu 2006


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@Kizo Ja mam 3232 też z 2006 roku , dlaczego pytasz boisz sie o jakość ????? pisze powtórnie sprawdzana w 2008r

 

@deer jakie siejesz odmiany z Limagrain ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Rok temu miałem mały problem z Aribus zeszło ok 70% a inne odmiany na tym samym polu siane tego samego dnia ponad 90%. To patrzę że w tym roku LG bazuje na "Ponownie oceniono..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Rok temu miałem mały problem z Aribus zeszło ok 70% a inne odmiany na tym samym polu siane tego samego dnia ponad 90%. To patrzę że w tym roku LG bazuje na "Ponownie oceniono..."

 

Ja  dość często sieje  na 2 rok jak mi zostanie  nasion  i nie widzę  gorszych wschodów  

 

mam  jeszcze 2265 i asped  i te chyba są  swiże  a z tamtego roku mi został CYRKON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
@Kizo Ja mam 3232 też z 2006 roku , dlaczego pytasz boisz sie o jakość ????? pisze powtórnie sprawdzana w 2008r

 

@deer jakie siejesz odmiany z Limagrain ??

 

Z Lg to 3215 i 3225, kiedyś 3226.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Miał ktoś może jakieś problemy z kukurydzą z firmy Limagrain tzn LG ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

my mieliśmy 22.44 ocenianą ponownie :f


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Jak wschody? To nie jest tak łatwo wytłumaczyć bo na jednym polu wzeszło pięknie a na drugim jakieś 80 % :)

A u Ciebie?


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

już 3 rok nie kupuje nic z LG.... podstawowym warunkiem zakupu nasion najwyższej jakości za wg ich adekwatne ceny jest to że producenci muszą zagwarantować ich najwyższą jakość, czyli to że będą to nasiona świeże. Niestety LG nie spełnia tego warunku. Bo nawet jeśli mówią że tak jest to tylko po to by je sprzedać.

Jak zwykle Polska jest krajem 3-ego gatunku. Najwyższa jakość do krajów zachodnich a na wschód reszta co zostanie.

 

A potem jak nie problem z wschodami to z jakimiś dziwnymi chorobami bądź innymi bliżej niezidentyfikowanymi powodami dla których ta sama kukurydza pomiędzy sobą różni sie czasami diametralnie. Ostatnio już nawet potrafią mieszać starą z nową (otwieram paczke a tu normalnie dwukolorowe nasiona). Oczywiście to wszystko jak zwykle odbija sie na plonie a w dalszej kolejności na wyniku finansowym.

 

Nie po to płaci sie spore kwoty za materiał kwalifikowany, żeby dostawać takie "coś".

 

To tak jak iść do salonu żeby kupić nowy samochód a dostać 3 letni oczywiście z jakimś przebiegiem (np 40% swoich możliwości) żeby było sprawiedliwe porównanie. Bo ziarno z biegiem czasu traci coraz więcej swojej zdolności kiełkowania. I jeszcze ktos bedzie twierdził że ten samochód jest taki sam jak nowy.

 

Sianie kilku paczek z zeszłego roku jak coś zostało na własne ryzyko, to nie to samo jak sianie kilkuset czy kilu tysięcy niepewnych paczek.

 

W tym roku tak zakombinował Ract i u niektórych i jak zwykle u mnie wschody były kiepskie, po prostu sami pracują na swoją opinie. Takie numery robi sie tylko raz. To już jest pazerstwo jak sie chce zarobić na niepełnowartościowym materiale tyle samo co na nowym. A już bezczelnością jest nieinformowanie i kłamanie w żywe oczy o takim fakcie.

 

Jak już chcą sprzedawać takie coś. To niech piszą na paczce że są to nasiona stare i zdolność kiełkowania jest ograniczona. Wtedy każdy będzie brał świadomie na własne ryzyko takie nasiona. Tylko nie bardzo chce mi sie wierzyć że ktos sie skusi je kupić za taką samą cenę jak te świeże...

 

ale i tak najwiekszy problem tkwi w tym, że dla producentów nasion nie trudno jest przepakować do nowych paczek z nowymi etykietami te same nasiona tak żeby to ukryć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0

A miał ktos oszukane worki? Bo u mnie np. jeden worek jest o pół większy od drógiego :angry: oczywiscie jest w nich za mało...też juz nie bierzemy LG na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Na razie nie będę za dużo pisał bo sprawa jest w toku jednak faktem jest że wschody są słabsze robiłem doświadczenia na tacce z 3 odmianami i ta 3215 wypadła słabo na 50 nasion 8 nie wzeszło, powtórzyłem doświadczenie z nasionami z drugiego worka i identyczny wynik więc jak by nie patrzeć raczej nie spełnia ona wymogów kwalifikowanego materiału siewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

U nas w tamtym roku było tak samo ale z nasionami innej firmy... Nasz sąsiad siał kukurydze może godzinę przed nami i po wschodach patrzy a tu co druga wzeszła!!!! No i nic on dzwoni to tej firmy i mówi co się stało a oni na to że im na swoich poletkach doświadczalnych wzeszło bardzo dobrze :/ No i niestety sąsiad musiał przesiewać ręcznie :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Ja siałem przez 2 lata kukurydze LG Anjou 290/ Gracja i byłem z niej zadowolony. Jakość super, wschody też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuber    4

Mam zamiar posiać luigi z firmy caussade ale nigdzie niemogę znależć informacji od rolników którzy ją siali .Odmiana dopiero 2 lub 3 lata w sprzedaży .Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto siał luigi albo inne odmiany tej firmy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipooo    0

Ja planuje posiac na kiszonke SUBITO...a na ziarno AMBROSINI z KWS i 32.58 z LG.... Ma ktoś jakieś doświadczenia co do tych odmian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Mam zamiar posiać luigi z firmy caussade ale nigdzie niemogę znależć informacji od rolników którzy ją siali .Odmiana dopiero 2 lub 3 lata w sprzedaży .Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto siał luigi albo inne odmiany tej firmy .

Ja miałem w tym roku luigi. Plon ok15 ton suchej z hektara, dodatkowo miny sąsiadów bezcenne :). W tym roku też będę siał luigi i dodatkowo jeszcze jedną odmiane również z coussade ale jeszcze nie wiem którą. ale luigi mogę szczerze polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Ja mam zamiar posiac kws odmiana ricardinio,miałem ją w tym roku i plon był ładny.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuber    4

PawelWlkp wielkie dzięki za odpowiedz, mógłbyś powiędzieć kiedy ją siałeś i kiedy zbierałeś oraz jak wyszła z wilgotnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

PawelWlkp wielkie dzięki za odpowiedz, mógłbyś powiędzieć kiedy ją siałeś i kiedy zbierałeś oraz jak wyszła z wilgotnością.

Siałem chyba 26 kwietnia. Zbiór koło 20 pażdziernika. Wilgotność 28% po deszczu dzień prędzej. Bardzo wyszklone ziarno które prawie wcale nie nasiąka wodą z opadów i mgieł. Kolba średniej wielkości, ale za to cała w ziarnie, nawet czubek na okragło z obsadzonym ziarnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj