Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mds212    2133
Dnia 14.11.2022 o 20:55, roni9411 napisał:

Panowie ktoś siał kidemosa w łódzkim na glebie klasy 2, raczej mocny ił? ponoć średnio nadaje się na takie gleby? albo poleci ktoś coś z kws. fao tak 260. 

Ja w tym roku mialem na 3 klasie. Plon okolo 14,5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82
Dnia 14.11.2022 o 20:55, roni9411 napisał:

Panowie ktoś siał kidemosa w łódzkim na glebie klasy 2, raczej mocny ił? ponoć średnio nadaje się na takie gleby? albo poleci ktoś coś z kws. fao tak 260. 

Miałem rok temu kilka odmian na jednym polu, na mozajce z przewagą ciężkiej gliny. I Kidemos byl jedną z lepiej plonujacych odmian. 

IMG_20211021_170042.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2022 o 14:47, malorolny121 napisał:

To są jednostki 50 czy 80 tyś .

Oczywiście że 50.

Dnia 13.11.2022 o 11:09, Pajej napisał:

Wujaszek miał 306P i dała o 2,5 tony więcej niż moja. Pisałem o tym na forum, ale tam było jeszcze kilka zmiennych 

Podaj nr

727 400 177 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
Dnia 14.11.2022 o 17:50, jaco512 napisał:

Warto brać Subito na kiszonkę,nasiona z tego sezonu, po cenie z wiosny?

Polecam tą odmianę, podobnie jak agroyoko, czy danubjo , ładne kolby i na 5-6 klasie 3,5 metra wysokości 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

Panowie ta reklama pionner z agrofoto co się wyświetla i te ceny nasion to aktualne.

są dużo tańsze.

A u  mnie był przedstawiciel I drożej.

 

 

CCI17112022_00000.jpg

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    21

Tak to jest aktualny cennik. Do 15 kwietnia płatność masz 10% mniej czyli najdroższe wychodzą 800 zł. Ja w tym roku zamawiałem u przedstawiciela tylko to są ceny z podstawową zaprawa. 

 

 

 

Edytowano przez Damian_B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566
Dnia 14.11.2022 o 15:36, sylwek23111 napisał:

A te mixy na kiszonkę to się sieje co rządek inne nasiona, czy w jednym worku są wymieszane? Pszenicę mam w tym roku zasianą w mixie: Kilimandżaro-Artist-Linux. Z kukurydzą może zrbie jakieś eksperymenty, ale pasuje jakoś zweryfikować czyli mieć możliwość zważyć.

Miałem w tym roku maximaize z syngenty na kiszonkę. To mix trzech odmian. Jeśli chodzi o opady to szału nie było. Operator kosiarki mówił że w tym roku jeszcze takiej nie kosił. Daje 25 krowom czubate wiadro 20 l rano wieczór i nie nadążam na to posypać witamin, drożdzy, bufora tak szybko znika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103
Siedzacybyk napisał:

czy ten kws amavit da radę na 4a, czy faktycznie potrzebuje czarnoziemów?

W tamtym roku miałem na 5 klasie i dała 9 ton, a w tym roku na tym samym polu tragedia, nie wiem czy 3 tony były!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

u znajomych i u mnie najlepiej wyszedł kidemos i 8834. Pioneera nie chce, piszą że ma słabe wschody. chciałbym coś z kws, ale ciut krótsze fao, dlatego ten amavit mnie zaciekawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
Siedzacybyk napisał:

u znajomych i u mnie najlepiej wyszedł kidemos i 8834. Pioneera nie chce, piszą że ma słabe wschody. chciałbym coś z kws, ale ciut krótsze fao, dlatego ten amavit mnie zaciekawił.

8834 to Pioneer 😂😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ale inny Pioneer bo się nie nazywa Pioneer tylko 8834 i wypadł dobrze :) nie pije coli, ale uwielbiam coca-cola

  • Haha 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
Dnia 14.11.2022 o 17:50, jaco512 napisał:

Warto brać Subito na kiszonkę,nasiona z tego sezonu, po cenie z wiosny?

Jest jeszcze w sprzedaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Wziąłem od nich kilka worków Subito  na słabsze działki. Zazwyczaj jednostka zostaje po siewie na przyszły sezon i nie widzę różnicy we wschodach. Ale na dobre działki zamówiłem Codizouk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Ma ktoś już cennik  elmar-pro bo do mnie to dochodzi przeważnie w marcu byłbym wdzięczny za podrzucenie lub udostępnienie 

Edytowano przez Matmen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413
4 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

8834 to Pioneer 😂😂

Nie wynika z tego postu, że 8834 to nie pioneer. Jeśli jest to temat o odmianach, a więc profesjonalna rozmowa, to nazwa 8834 wszystkim jest znana, nie m potrzeby dodawania nazwy firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj