Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

vojtas14    1
Dnia 30.11.2021 o 13:49, krzycho3333 napisał:

Możecie próbować 8834 zastąpić b2857b identyczny plon i wilgotność w coboru a stówkę tańsza od p8834.

gdzie to można kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Witam, jako ze nie siałem nigdy kukurydzy mam do Was kilka pytań. Pole ma 3ha i chciałbym przetestować 3 odmiany, nie przeszkadza że będą obok siebie 3? Siewnika chyba nie trzeba przestawiać bo sieje się w sztukach? Kukurydza na ziarno, gleby raczej słabe, odmiany które wybrałem (jeszcze nie zamowilem) to SM VISTULA 230zl 50 tyś szt, Rosomak 409 zl za 80 tyś szt, Tonacja 231zl za 50 tyś szt. Pytanie czy warto czymś zaprawiać? np korit na ptaki to koszt 30zl netto. A może polecicie coś niedrogiego na 5klase ziemi w dobrej kulturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Można zasiać 3 różne odmiany, ale porównanie nię będzie do końca miarodajne, bo jednak będą się różniły wysokością, albo pokrojem, ale zawsze coś. Weź chociaż jedną jednostkę zachodniej kukurydzy np SY Impulse, albo P9241 jak jeszcze są dostępne. Jak na początku siałem kukurydzę to też kupowałem najtańszą, i się dziwiłem dlaczego innym mają takie ładne, a ja nie. Np jak miałem SM Nimbę pól pola i pół Baobi, to Baobi dała co najmniej 2 razy więcej masy i 2 razy więcej ziarna niż Nimba.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojtas14    1

Ktoś wie gdzie można kupić tą B2857B zamiast 8834 co kolega wspominał jakiś czas temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
Dnia 31.01.2022 o 08:58, wicia433 napisał:

jak na ziarno z saatena to mogę polecić glutexo, miałem na kiche i kolby bardzo dobre, na lepszej ziemi potencjał petarda. inne z saatena przeważnie średnio u mnie.na poletkach sumumba tak sobie wyglądała na północy Wlkp

Gdzie dokładnie były te poletka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho3333    37

Można było w Lechpolu i na olx było ogłoszenie wpisz w google i masz czy jest dostępna obecnie nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

u Wojtasika, w Zakrzewie kawałek za gminą. ma zawsze po kilka odmian saatena, saatbau, mas seeds i w tym roku odrobina igp była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209
Napisano (edytowany)

LG 30.215, LG 31.245 , SY PAMPLONA ktoś miał? jakieś opinie?

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetmar    56

Miałem lg 30.215 w 2017 ma super wigor początkowy i plon też był rewalacyjny na tamten rok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojtas14    1
8 godzin temu, krzycho3333 napisał:

Można było w Lechpolu i na olx było ogłoszenie wpisz w google i masz czy jest dostępna obecnie nie mam pojęcia.

Dzięki wielkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Argo1    0

Witam panowie jaką odmianę kukurydzy proponowali byście mi na klasę 4 miejscami gliniastą. Ziemia w kulturze 60 ton obornika dane jesienią na ha. Mam trzy działki i chciałbym przetestować 3 odmiany .jedna działka nieco gorsza padorkowata i w tamtym roku była na niej kukurydza pozostałe po zbożu i równe.

W tamtym roku miałem ułana dużo masy ale cienka łodyga i kolba .

Eduardo po życie ładna kolba gruba ale trochę za mało masy.

Chciałbym zasiać odmiany które dały by mi z 60 ton masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3203
Napisano (edytowany)

Jest dużo fajnych odmian ja bym ci polecił kws kentos, dużo masy super staygreen i wmiare duże kolby

Ale jak chcesz mieć bardzo dużo towaru a ilość ziarna niema znaczenia to agroyoko

@ahten Pioniery przyjeżdżają w następnym, tygodniu dostaniesz telefon.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie wapno granulowane polecacie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
Dnia 4.02.2022 o 11:04, Argo1 napisał:

Witam panowie jaką odmianę kukurydzy proponowali byście mi na klasę 4 miejscami gliniastą. Ziemia w kulturze 60 ton obornika dane jesienią na ha. Mam trzy działki i chciałbym przetestować 3 odmiany .jedna działka nieco gorsza padorkowata i w tamtym roku była na niej kukurydza pozostałe po zbożu i równe.

W tamtym roku miałem ułana dużo masy ale cienka łodyga i kolba .

Eduardo po życie ładna kolba gruba ale trochę za mało masy.

Chciałbym zasiać odmiany które dały by mi z 60 ton masy.

Od siebie polecam KWS BEATUS stara odmiana ale pewniak. Pojawiła się w podobnym czasie na rynku co TURAN i dużo wcześniej przed WALTERINIO. Obu tych odmian w portfolio KWS już nie ma a BEATUS pozostał co uważam mówi samo za siebie. Bardzo fajnie spisuje się też AGRO VITALO mega duże rośliny fajna kolba ale jest bardzo podatny na głownię w niesprzyjających latach. Z Farmsaata mogę polecić FARMIRAGE i FARMORITZ. FARMIRAGE duże rośliny i ładne ulistnienie natomiast FARMORITZ rośliny średniej wielkości ale mega kolba, super na ziarno. U siebie miałem te odmiany w tym roku plus KWS ABSOLUTISIMO (albo jakoś tak) z której tak średnio byłem zadowolony. Skrobia z kiszonki wyszła mi 37% pomimo wczesnego koszenia 17.09.2021

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

220v to ma Wia Lan nie wiem czy dostępny jeszcze jest to jest typowa ziarnówka .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetmar    56
Dnia 5.02.2022 o 14:28, kokoman0 napisał:

Od siebie polecam KWS BEATUS stara odmiana ale pewniak. Pojawiła się w podobnym czasie na rynku co TURAN i dużo wcześniej przed WALTERINIO. Obu tych odmian w portfolio KWS już nie ma a BEATUS pozostał co uważam mówi samo za siebie. Bardzo fajnie spisuje się też AGRO VITALO mega duże rośliny fajna kolba ale jest bardzo podatny na głownię w niesprzyjających latach. Z Farmsaata mogę polecić FARMIRAGE i FARMORITZ. FARMIRAGE duże rośliny i ładne ulistnienie natomiast FARMORITZ rośliny średniej wielkości ale mega kolba, super na ziarno. U siebie miałem te odmiany w tym roku plus KWS ABSOLUTISIMO (albo jakoś tak) z której tak średnio byłem zadowolony. Skrobia z kiszonki wyszła mi 37% pomimo wczesnego koszenia 17.09.2021

Farmoritz to ma mega ale osadke...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13
38 minut temu, lassie napisał:

220v to ma Wia Lan nie wiem czy dostępny jeszcze jest to jest typowa ziarnówka .

 

Jutro do nich będę dzwonił i sie dowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
3 godziny temu, Zetmar napisał:

Farmoritz to ma mega ale osadke...

I Kolbe ,kolejny rok ponad 15t na mokro.

Agro1 ale masy to z niej 60t to napewno nie będzie.

Takich plonów możesz spodziewać się napewno po kws kentos i adaptico.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielek161    189

Amfora z Syngenty jakie macie opinie? Co za odmiany polecacie z firmy Ragt?


Szukam dobrych odmian ziarnowych, które również nadadzą sie na kiszonke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetmar    56
18 minut temu, zetorr6441 napisał:

I Kolbe ,kolejny rok ponad 15t na mokro.

Agro1 ale masy to z niej 60t to napewno nie będzie.

Takich plonów możesz spodziewać się napewno po kws kentos i adaptico.

Miałem rózne odmiany z farmssatu i u mnie ich odmiany się nie sprawdziły szczególnie na tle innych hodowli miały większą wilgotność o 3%-4%,i plon bez rewelacji podziękowałem przedstawicielowi za współpracę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hassi37    21
Dnia 4.02.2022 o 11:04, Argo1 napisał:

Witam panowie jaką odmianę kukurydzy proponowali byście mi na klasę 4 miejscami gliniastą. Ziemia w kulturze 60 ton obornika dane jesienią na ha. Mam trzy działki i chciałbym przetestować 3 odmiany .jedna działka nieco gorsza padorkowata i w tamtym roku była na niej kukurydza pozostałe po zbożu i równe.

W tamtym roku miałem ułana dużo masy ale cienka łodyga i kolba .

Eduardo po życie ładna kolba gruba ale trochę za mało masy.

Chciałbym zasiać odmiany które dały by mi z 60 ton masy.

Proponuje Piast z Smolic tylko późny  i Hulk z maisadoura I Tipico z satbauu .Piast super dużo  masy  tipico Hulk też fajnie  porosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7530Filip    2

Witam otrzymałem z sklepu internetowego nasiona zbierane w 2020 roku czy to jest normalne ? Mogę reklamować ? Może powinni przedstawić jakieś tegoroczne badania potwierdzające jakość nasion ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj