Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

sylwek23111    330
10 godzin temu, Rzepakowiec napisał:

też mam drutowce na jakiś 50 arach na 3 hektarowej działce. tylko jak tu je zwalczyć ? niby jest ta zaprawa force ale czy ona coś daje tak naprawdę ?

Ktoś już pisał że zaprawa nie do końca się sprawdza. Ja to bym spróbował opryskać jakimś dursbanem i szybko uprawił, ale nie praktykowałem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
14 godzin temu, proxy8441 napisał:

jaka cena i skład? on jest sypki krystaliczny?

@majster321 z dostępnych to Korit a z niedostępnych Mesurol

Na olx jest ceną się zmienia cały czas. 33%N. A jaki jest to na YouTube masz filmiki z wysiewu i jest film mocznik uff konsystencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127
sylwek23111 napisał:

10 godzin temu, Rzepakowiec napisał Ktoś już pisał że zaprawa nie do końca się sprawdza. Ja to bym spróbował opryskać jakimś dursbanem i szybko uprawił, ale nie praktykowałem tego.

a skąd ten durbsan wziasc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603
1 minutę temu, mx_racer napisał:

a skąd ten durbsan wziasc?

Popytaj w okolicy, sporo z WB go przywożą ;) 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilus1025    14

120zł/litr wychodzi tego specyfiku. zaprawienie Koritem trochę taniej wyjdzie w przeliczeniu na hektar. A czy nasiona ktoś próbował zaprawiać dursbanem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
7 minut temu, kamilus1025 napisał:

120zł/litr wychodzi tego specyfiku. zaprawienie Koritem trochę taniej wyjdzie w przeliczeniu na hektar. A czy nasiona ktoś próbował zaprawiać dursbanem?

Jakiego specyfiku?

Dnia 21.01.2022 o 14:47, Rzepakowiec napisał:

też mam drutowce na jakiś 50 arach na 3 hektarowej działce. tylko jak tu je zwalczyć ? niby jest ta zaprawa force ale czy ona coś daje tak naprawdę ?

A gdzie można kupić to zaprawę force? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
Dnia 21.01.2022 o 09:26, krzychu121 napisał:

U mnie aż tak dużo go nie ma na szczęście ale bez żadnej zaprawy jakieś 20-25% zjadł. Z zaprawa jakby 10-15 % zjadł to już nie było by źle i warto było by dołożyć te parę zł. 2 ha mam takiej działki 

u mnie nie było różnicy gdzie był Force i gdzie nie było, nie wiem czemu

Dnia 21.01.2022 o 14:47, Rzepakowiec napisał:

też mam drutowce na jakiś 50 arach na 3 hektarowej działce. tylko jak tu je zwalczyć ? niby jest ta zaprawa force ale czy ona coś daje tak naprawdę ?

u mnie brak skuteczności, jak grasował tak grasował od zasiewu

2 godziny temu, radekz200 napisał:

Jakiego specyfiku?

A gdzie można kupić to zaprawę force? 

Forcem zaprawiają firmy nasienne, w każdej masz wybór Force, Korit bądż standard cos fungicydowego

Dnia 21.01.2022 o 17:59, audia424 napisał:

Co myślicie o tym rozwiązaniu ??

na kiszonkę po życie? KWS Salamandra, SM Wawel np


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
Dnia 21.01.2022 o 08:26, solek01 napisał:

Mieli plany 2021 wyrobione i nie byli zainteresowani sprzedażą, teraz nowy rok nowe plany to i dzwonią.

Swoją drogą dziwnie zachowują się przedstawiciele, w grudniu kuzyn dzwonił do przedstawiciela WIALANU 

aby powiedział co ma z odmian o typie ziarna i FAO jaka nas interesuje i cisza, chyba trzeba jaśnie pana prosić czy jak.

 

Mam o nich podobną opinię. W zeszłym roku zamówiłem kuku na kilkadziesiąt ha i chciałem jeszcze ofertę na śor, nawet napisałem co dokładnie chcę to miał oddzwonić i do tej pory się nie odezwał w tej sprawie.

Dnia 21.01.2022 o 11:28, majster321 napisał:

Witam   jaka jest dobra zaprawa na ptaki w kukurydzy    

mesurol;) trzeba szukać, może znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Panowie w tym roku będę siał qq po pszenicy która miała być ozima, siana w terminie, a do teraz nie wiem czy z ziemi wyszło 100 szt bez rozkrzewień. Poszło pod nią 200kg poli 6 i tu pytanie nawożenie pod qq ucinać jakby pod qq było już to 200kg poli 6? Ziemia 3a ciężka, więc wymywanie nie powinno mieć miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

W zależności od zasobności gleby, według uznania, ja bym uciął pszenica składników nie wykorzystała a w glebie pozostały, 

@ThePerkins Zamówione na 2 ha, 4a , będziemy mieć porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Czy jest tu ktoś, kto w listopadzie 2021 zamówił nasiona kukurydzy DKC z palety ogólnodostępnej w firmie Agrosimex,  a w połowie grudnia Agrosimex powiedział , że nie dostarczy tych odmian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Co lepsze ES Invwentive czy Saatbau Danubio a może coś z polskich na ziarno gleba 6 klasa w dobrej kulturze z opcją podlania co doradzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Nie wiem w jakie plony celujesz ale u mnie na 6 bez podlewania 2 lata z rzędu Arbori CS łapie 10 ton mokrej

Edytowano przez Audi213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
4 minuty temu, Audi213 napisał:

Nie wiem w jakie plony celujesz ale u mnie na 6 bez podlewania 2 lata z rzędu Arbori CS łapie 10 ton mokrej

Tutaj nie da sie reacjonalnie porownac, u mnie qq na 5-6 klasie w tym roku rekord... 5 ton mokrej, takiej suszy nie pamietam, jaka byla czerwiec-lipiec.

Dla porownania sasiad w linii prostej 6-7 km dalej mial ma 5-6 klasie 6 ton pszenzyta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Ale jak się pyta kolegą co polecacie na daną klasę to jak mam nie porównywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

na takiej glebie dla mnie 10 ton byłoby bardzo zadowalające, ja z Wlkp więc u nas praktycznie co roku niedobór wody, miałem ES inventive 2 lata temu co prawda na 4 klasie ale wyszedł lepiej niż SY talisman który był na tym samym polu zasiany. i niewiem jak by wyszła ta odmiana na piachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
ahten napisał:

4 minuty temu, Audi213 napisał:

Nie wiem w jakie plony celujesz ale u mnie na 6 bez podlewania 2 lata z rzędu Arbori CS łapie 10 ton mokrej

Tutaj nie da sie reacjonalnie porownac, u mnie qq na 5-6 klasie w tym roku rekord... 5 ton mokrej, takiej suszy nie pamietam, jaka byla czerwiec-lipiec.

Dla porownania sasiad w linii prostej 6-7 km dalej mial ma 5-6 klasie 6 ton pszenzyta...

ja pamiętam jak na 6 kl ukosilem 3 rozrzutniki słomy kukurydzianej ziarka tam może bylo z pół tony

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Moim życiowym rekordem jest 400 kg kukurydzy z 25 arów w 2017 na 6 klasie. Ps aż wstyd coś takiego napisać na af;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Nie wstyd, ja jestem świadom że gdyby przyszło mi 3 tygodnie bez deszczu na tej 6 to zamiast okolic 10 też bym może tone zebrał. Niestety na takich klasach to jest loteria, czy się uda czy nie. Klasa 1-3 u mnie to jest luksus i tam można liczyć na jakąś stabilność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

opady to podstawa. W 2021 na jednym gosp na średnio 5 klasie wyszło mi 7 na sucho, a na drugiej 20 km po prostej dalej na średnio 3/4 klasie ponad 12 suchej. nawożenie to tylko 50 kg mocznika więcej na lepszej ziemi, a pk to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj