Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

zetorr6441    365
1 godzinę temu, sylwek23111 napisał:

Zgadzam się co do codizuka, że szału nie ma.

Zależy do czego porównywać, i pod jakim kątem. takiego Piasta bije na głowę na każdej ziemi.

Aczkolwiek kentos jest lepszą odmianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Co polecacie na kiszonke z zagranicznych odmian na gleby 4-6klasa na pow 50 ha? z 4 -5 odmian planuje w tym roku pioneer 8244 zawiodl. 9074 tez, dkc 3474 tez bez szalu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
2 godziny temu, zetorr6441 napisał:

Zależy do czego porównywać, i pod jakim kątem. takiego Piasta bije na głowę na każdej ziemi.

Aczkolwiek kentos jest lepszą odmianą.

Co polecasz na słabe gleby i mozaiki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
50 minut temu, Piotrass napisał:

Co polecacie na kiszonke z zagranicznych odmian na gleby 4-6klasa na pow 50 ha? z 4 -5 odmian planuje w tym roku pioneer 8244 zawiodl. 9074 tez, dkc 3474 tez bez szalu. 

Na te slabsze gleby typu 5,6 polecam Ci Codizouk cena u mnie 380 zł 50 tys ziaren, na gkeby lepsze typu 4 i wyżej polecam często tu już zachwalany HULK cena 520 zł 80 000 tys ziaren   i to są dwie odmiany które siejemy i nigdy nie zawiodły. Ale jak to mówią każdy ma swoje zdanie 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76
2 godziny temu, zetorr6441 napisał:

Zależy do czego porównywać, i pod jakim kątem. takiego Piasta bije na głowę na każdej ziemi.

Aczkolwiek kentos jest lepszą odmianą.

Miałem w tym roku opisane obok siebie hulk kentos i codizouk i powiem że jak popatrzylem na te odmiany tuz przed koszeniem to na następny rok nie ma u mnie nawet worka kentos tylko dwie pozostałe odmiany zostały. Kentos 1/4 połamane w połowie kolejne 1/4 grzyb na kolbach A to co zostało to miało kolby o połowę mniejsze niż hulk i codiziouk.      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
Dnia 15.12.2021 o 09:30, maciej napisał:

Mi rosomak na całym areale wyszedł średnia 11,4 t przy 24,5 % A gdzie zamawiałeś i po ile płaciłes?

płaciłem 2l temu za Inventive 570zł brutto w ub.r. podobnie a w tym ponad 600 grubo kosztuje a zamawiałem w punktcie który bierze od Agrii

Dnia 9.12.2021 o 14:45, maciej napisał:

Gdzie zamawiacie Pioneera? Są różnice w cenach czy wszędzie to samo

u tzw komisanta - przedstawiciela Pioneera, ceny są jednakowe w calej PL, przynajmniej powinny byc


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
3 godziny temu, Piotrass napisał:

Co polecacie na kiszonke z zagranicznych odmian na gleby 4-6klasa na pow 50 ha? z 4 -5 odmian planuje w tym roku pioneer 8244 zawiodl. 9074 tez, dkc 3474 tez bez szalu. 

Parę lat temu P9074 był zalecany na ciężkie zimne gleby jak się nie myle. Na lekkich dobrze spisują się odmiany AQUAmax np P9241. Obsadę pewnie trzeba by zmniejszyć do 77 tys na ha, a jak jeszcze większy piach to i do 70 tys. No i zależy skąd jesteś, bo np wysoko plonujące odmiany w centralnej Polsce, plonują bez szału w południowej Polsce(np Lidea: ES Faraday). Praktycznie nie mam kukurydzy na 5 klasie więc nie dońca powinieniem się wypowaiadać na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcieszka    0

Witam zastanawiam się nad wyborem odmiany kukurydzy na kiszonkę.W tamtym roku rósł legion ,kurant i danubio z tych trzech odmian najlepiej wypadło danubio gruba łodyga kolba jak na nasze ziemie też przyzwoita .Kurant wysokością i kolbą nie odbiegał od danubio ,lecz miał 2 x cieńsza łodygę.W następnym roku areału przeznaczonego pod qq będzie ok 11ha.Planuje posiać na 2 ha po trawie klasa 6 Codizouk,1.5 ha też po trawie Kws kentos klasa 5 parę arów łapie 4 ,7.5 ha pola na której kukurydza rośnie od 15 lat .Na nim zasiać na 2 ha  Hulka tu jest klasa 5,na 2 ha Baobi klasa 6 i na 3.5 ha Danubio klasa 6 i 6z.
Jak te odmiany radzą sobie na słabych glebach?
Może polecacie  jakaś inną?
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Danubio to raczej na lepsze gleby. Baobi toleruje słabsze i codizouk dedykowany na piachy. A inne na słabe gleby to może coś z saten union(subito, sucron, suprime?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
Dnia 21.12.2021 o 16:29, wojcieszka napisał:

Witam zastanawiam się nad wyborem odmiany kukurydzy na kiszonkę.W tamtym roku rósł legion ,kurant i danubio z tych trzech odmian najlepiej wypadło danubio gruba łodyga kolba jak na nasze ziemie też przyzwoita .Kurant wysokością i kolbą nie odbiegał od danubio ,lecz miał 2 x cieńsza łodygę.W następnym roku areału przeznaczonego pod qq będzie ok 11ha.Planuje posiać na 2 ha po trawie klasa 6 Codizouk,1.5 ha też po trawie Kws kentos klasa 5 parę arów łapie 4 ,7.5 ha pola na której kukurydza rośnie od 15 lat .Na nim zasiać na 2 ha  Hulka tu jest klasa 5,na 2 ha Baobi klasa 6 i na 3.5 ha Danubio klasa 6 i 6z.
Jak te odmiany radzą sobie na słabych glebach?
Może polecacie  jakaś inną?
 

południowa WLKP. to na 5 i większości 6 klasie u mnie i w okolicy wzorowo sprawdza Danubio na ziarno jak i na kiszonke. Pańswowe gosp. miało wioske obok dośw. to danubio na 5 klasie na CCM dało 16.48t z ha przy wilg. 35%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Pani z agrolock strasznie z polskich chwaliła bogorie, ktoś uprawiał? Mają wyłączność na nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898

Oni wszystko chwała na co mają wyłączność. Kiedyś pamiętam bym szal na skylwolker czy jakoś tak. I jak szybko zrobil się szal tak szybko ucichło 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludwik1983    4

Ja z agroloku np. zamówiłem monster miałem w tym sezonie i byłem z niej zadowolony natomiast na ziarno kws keliktus oddala 13t i mi się na mozaice sprawdziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
Pitraszek napisał:

Pani z agrolock strasznie z polskich chwaliła bogorie, ktoś uprawiał? Mają wyłączność na nią

Jak mają wyłączność to miała przykazane ja wciskać na siłę. Do mnie dzwoniła wczoraj i na siłę nawozy wciskała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Oj ma gadane, nic nie kupuję a i tak dzwoni z raz w miesiącu. Wziąłem sprawdzone danubio i hulk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143
9 godzin temu, Luki2000 napisał:

Odmiany ES Inventive, MAS 23.M, SY Talisman, 4-5 klasa, którą z nich byście wybrali?

Polecam ci na te klasy Arbori CS. Na kwaśnej 5klasie na potrafiła sypać nawet 14 520kg z hektara, w tym roku u mnie będzie obsiane połowę areału, a druga połowa będzie 23.M i DKC 3969, bo kolega miał ją na poletkach i podobno wyszła fajnie na słabych ziemiach. Kalkulował już ktoś po nowych kosztach nawozów opłacalność kukurydzy?

Edytowano przez Audi213
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Strach liczyć 🙈

Napisz do kulaka z jutuba to Ci wyliczy 5k czystego zysku 😋 

Mas 23m wysoka rośnie? Na kiche się nada w razie by kolba nie wypaliła po górach? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Robiłem podobne wyliczenie do niego, tyle że z moimi opryskami/odżywkami i powiem ci że o dziwo podobne efekty, tyle że ja zakładam niższą cenę pszenicy i już mniej tego wychodzi. Jutro sobie przeliczę kukurydzę bo planowałem spróbować soję w tym roku, a że ona wymaga małych nakładów to wszystkie lekkie pola chyba będą sojowe, czyli odpadnie 1/4 pod kukurydzę, a ciężkie, bardziej zasobne 1-3 klasy będą pod kukurydzą to będzie z czego koszty ciąć. Myślałem też o słoneczniku ale tam już nie mam żadnego pojęcia co ile czego się daje.

Edytowano przez Audi213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj