Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
proxy8441    245
1 godzinę temu, Mecha napisał:

Jakie odmiany siejecie na Śląsku? Interesuje mnie FAO ok 300, jest to duże ryzyko w tym regionie?

w tym roku zasiane mam od 240 do 290 zobaczymy, dobrze że przymrozek nie przyszedł już we wrześniu 😮

kolega kosił wczoraj flinta LG sianego koło 7.05 na piachu to 40%

  • Like 1

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
1 godzinę temu, Mecha napisał:

Jakie odmiany siejecie na Śląsku? Interesuje mnie FAO ok 300, jest to duże ryzyko w tym regionie?

Od kilku lat próbuje różne odmiany o różnym FAO. I powiem Ci tak. Z tych co miałem, dobrze wychodzą: Anovi Cs FAO 230( plonuje nie wiele mniej jak późne, a sucha), 9241( ostatnie lata w plonie nr1.) i stara dobra N86. Raz miałem też DKC 3787 i 3623, to bardzo fajnie wyszły.W tym roku mam 8834 i 9363 na próbę, zobaczymy... Sprzedaż mokrej, czy suszenie? Ogólnie jak chcesz coś po niej zasiać jesienią, to Anovi. Jak po qq- qq, to coś późniejszego, ale myślę że FAO 270 max.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945
56 minut temu, ThePerkins napisał:

U mnie na kiche to hulk zostaje i pewnie będzie 70-80% areału, i coś tam trzeba będzie spróbować jeszcze 

Hulk na suche ziarno jaka wydajność? U mnie mokra qq 620zł. brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    106

W tym roku zostawiłem na ziarno danubio i karlaxx około 1.5 h,miałem dużo już w kopcu to zostało na ziarno .Po tarowaniu wyszło 21 ton 30%,danubio miało średnio 28%,karlaxx 31% 

Na kiszonkę polecam kissmi ,żółto i masy dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
13 godzin temu, pasio napisał:

Od kilku lat próbuje różne odmiany o różnym FAO. I powiem Ci tak. Z tych co miałem, dobrze wychodzą: Anovi Cs FAO 230( plonuje nie wiele mniej jak późne, a sucha), 9241( ostatnie lata w plonie nr1.) i stara dobra N86. Raz miałem też DKC 3787 i 3623, to bardzo fajnie wyszły.W tym roku mam 8834 i 9363 na próbę, zobaczymy... Sprzedaż mokrej, czy suszenie? Ogólnie jak chcesz coś po niej zasiać jesienią, to Anovi. Jak po qq- qq, to coś późniejszego, ale myślę że FAO 270 max.

Dlaczego uważasz że 270 max? Z jakiego regionu jesteś? Ile u ciebie sypie zazwyczaj qq?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Powiat gliwicki. jak na mokro sprzedajesz, to taka ma na najlepszy stosunek wilgotności do ceny. Jak suszysz, to możesz i 300 FAO siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

taak 300 FAO bo mam suszarnię, a koszty suszenia to mi kto pokryje ? Farorz Gliwicki :P z 18t mokrej 40% mamy 12,5t suchego ziarna 14% np


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Maruś, ale mając suszarnię możesz sobie poczekać do grudnia nawet i jak będzie miała 30 % ją skosić. A taką 250-tkę skosisz wcześniej, wcześniej pszenicę posiejesz... A poza tym, to po co wodę na przyczepach wozić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

poczekać do grudnia, jak wjedziesz w pole :) no nie widzę sensu wożenia wody na przyczepach


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Czy każdy musi siać pszenicę po qq? Pytam poprostu o to FAO jakie sie nadaje i czy takie ma rację bytu. Nie jestem specem ale wychodzę z założenia że jakbym miał siać 250 to wolę chyba spróbować anovi. Zazwyczaj sieją u nas 270/280. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    49
Dnia 22.10.2021 o 19:54, Eliot napisał:

W tym roku zostawiłem na ziarno danubio i karlaxx około 1.5 h,miałem dużo już w kopcu to zostało na ziarno .Po tarowaniu wyszło 21 ton 30%,danubio miało średnio 28%,karlaxx 31% 

Na kiszonkę polecam kissmi ,żółto i masy dużo.

Kismi leżało placki po nawałnicach, cielismy u faceta i miał zasiane dwie odmiany danubio i kissmi po trzy redliny to kissmi leżało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jadka88    5

 Powiat Grodziski 

Talentro 22% klasa 6 -6z średnia 7t/ha

Hardware 23% klasa 4   srednia11t/ha

Kanonier 22% klasa 4 srednia11t/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj