Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

wicia433    75

pod kątem masy wszystkie 3 bardzo dobre, pod kątem jakości przeciętne. codizouk według coboru strawność średnia do słabej. jak mają krowy się zabijać to weź kws albo syngente.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

kentos kws będzie jakościowo lepszy od baobi cs lub hulk maisa?

ja jedną odmianę na kichę sieje co roku moje typy na ten rok to:

kentos, figaro, skywalker es, bond es, hulk, lg 31.255 no i baobi co miałem w tym roku ale wolałbym coś innego na tym samym polu ze względu na choroby.

a z  syngenta na kichę co godne polecenia oprócz kardony - ponoć głownia atakuje często

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Podlasiaka ze smolic to bydło mi tak żre że nawet patyczka nie zostawią jak by mógły to płytki w żłobach by pogryzły ale ogólnie średnio mi się ta odmiana podoba. Bardzo wysoka, badyl cieniutki, stay green nie za mocny, omacnica ją łamie, kolba średnia ale na słabszej glebie w miarę sobie poradziła a jak ma wodę to masy robi sporo

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho3333    37

Jak ma być jakościowo to farmirage farmidabel Skywalker i es Wellington , jak ilościowo kentos clementeen colloseum baobi LG 31.285 . W Niemczech w jedynych doświadczeniach badali ilość cukru w kiszonce i były bardzo duże różnice myślę że to może mieć wpływ na smakowitość paszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    75

kentos jakościowo lepszy od baobi, Hulk porównywalnie. co do kardony to głownia niestety atakuje, jak masz dobrą glebę to nowość amfora bardzo ciekawa. u mnie we wiosce dziki to w kws pierwsze idą jeśli zbliżone fao, farmsaat też na jakość rewelacja tyle że plon ilościowy troszkę niższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

U mnie kentos z Hulk był na dwuch działkach i na obu wyższy i ważył więcej zawartość skrobi powinna być bardzo podobna z obu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster321    21

ktos ma zdjecia jak wygladała kukurydza Baobi cs  jaka wysokosc jaka klasa i czy da rade na 5 klasie  i czy da wiecej masy jak subito ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562
2 godziny temu, majster321 napisał:

ktos ma zdjecia jak wygladała kukurydza Baobi cs  jaka wysokosc jaka klasa i czy da rade na 5 klasie  i czy da wiecej masy jak subito ?

Mam ale tylko ze wczesnej fazy ogólnie gruba łodyga, liści dużo i urosła na 4m kolby jak wyżej z tym że w zagęszczeniu tak różowo już nie było. W rzędach brzegowych były często takie dwie a i trzy się trafiło na kilku krzakach:

Baobi to chyba flint czy to pośrednie? Fix czy flex? Chyba flex bo jak rzadziej to kolby mega i to nie jedna na krzaku. Może ktoś wie, potwierdzi bo nie mogę znaleźć.

Resized_20200716_193940001_3622.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho3333    37

Baobi to mieszaniec trójliniowy o ziarnie flint-dent czyli najbardziej tolerancyjny na słabe stanowiska. Kolba flex to taka w której zmienia się liczba rzędów i ziaren w rzędzie w zależności od warunków, a nie tylko jedna  mała a druga większa bo obydwie kolby mogą mieć taką samą liczbę ziarniaków tylko jedna uschła i nie nalała do końca a druga dorosła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72
3 godziny temu, radzioRS napisał:

A sialiscie kurant

 jakie opinie

Mialem w tym roku, wyrosl mega, kolba srednia, ale byla u nas wichura we wrzesniu i polegl masakra, potrzebne bylo krone na lancuchowym kemperze bo jaguar nie chcial sie podjac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6
30 minut temu, solek01 napisał:

Mas 23M i 22 R jakieś opinie?

Miałem 22 R, ogólnie oddała w tym roku fajnie jak na moje gleby bo średnia około 12500 kg przy wilgotności 33 %, jedno co rzuciło się w oczy to to, że nie bardzo radzi sobie na glebie bardzo ciężkiej, zlewnej i gliniastej, 

Mas 23 M to dent z tego co się orientuje czyli nie bardzo na gleby zimne ale jej nie miałem także się nie wypowiadam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60
7 minut temu, pasio napisał:

Co na ciężką i zlewną glinę?

Hardware fajnie sobie radzi na takich ziemiach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Farmoritz, tylko że już chyba w listopadzie się skończył. 

Poszukaj kokuny, bądź czegoś co u ciebie w coboru stabilnie i wysoko plonuje 

Edytowano przez zetorr6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562
Dnia 14.12.2020 o 15:40, krzycho3333 napisał:

Baobi to mieszaniec trójliniowy o ziarnie flint-dent czyli najbardziej tolerancyjny na słabe stanowiska. Kolba flex to taka w której zmienia się liczba rzędów i ziaren w rzędzie w zależności od warunków, a nie tylko jedna  mała a druga większa bo obydwie kolby mogą mieć taką samą liczbę ziarniaków tylko jedna uschła i nie nalała do końca a druga dorosła. 

czyli baobi to flex czy fix. Flex ? Bo były u mnie krzaki z dwiema  nawet trzema kolbami około 40 cm w pełni zaziarnionymi jak było luźno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60
2 godziny temu, zetorr6441 napisał:

Farmoritz, tylko że już chyba w listopadzie się skończył. 

Poszukaj kokuny, bądź czegoś co u ciebie w coboru stabilnie i wysoko plonuje 

O kokunę już ciężko dzwoń pod ten numer co masz na priv bo kolega dziś dzwonił i zamówił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho3333    37

Dwie, trzy kolby to wielokolbie reakcja "stresowa" rośliny na warunki w tym przypadku zapewne stresem była przestrzeń, woda i nawożenie, odmiana jest typowo kiszonkowa zapewne dlatego jest bardziej podatna niż mieszance ziarnowe bo wielokolbie to wada. Kolby typu flex są zazwyczaj niedokonca zaziarnione, obejrzałem filmik jeszcze raz o baobi i jednak chyba to flex.

Edytowano przez krzycho3333
Pomyłka
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas29    42
na 3 i 4 klasę fajnie poradzi sobie Farmirage
na 3 i 4 klasę fajnie poradzi sobie Farmirage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
58 minut temu, lucas29 napisał:

na 3 i 4 klasę fajnie poradzi sobie Farmirage
na 3 i 4 klasę fajnie poradzi sobie Farmirage

Jak jest w Farmsacie z oddawaniem wody w porównaniu z innymi odmianami? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj