Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Damian_B    21

U mnie Pioneer 9127 oddał 14 ton przy wilgotności 31.3%

Pierwszy raz kukurydza na tym polu

Klasa od 3 do 5 ale większość 4/5

Nawet w środku zdarzały się dwie kolby ale druga skromna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
46 minut temu, marek530053 napisał:

Co powiecie na temat kws Figaro na kiszonke? Na klasie od 3 do 5? Zastanawiam się czy ja zamówić, w tym roku keltikus na ziarno oddał 14ton przy 30% a nie wyglądał na tyle

Bierz kentosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

iconico kws z nowości wygląda obiecująco choć brak danych bo u nas chyba w 2021 pierwszy raz. Uniwersalna na kichę i ziarno.

Z nowości to jeszcze absolutissimo ale to już chyba nie ta jakość co poczciwe ronaldinio i figaro. u mnie to wszystko na kiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45
11 godzin temu, marek530053 napisał:

Co powiecie na temat kws Figaro na kiszonke? Na klasie od 3 do 5? Zastanawiam się czy ja zamówić, w tym roku keltikus na ziarno oddał 14ton przy 30% a nie wyglądał na tyle

Polecam - bardzo dobra odmiana dużo masy i ziarna, sieją ja głównie na kiszonkę, w tym roku został mi kawałek tej odmiany na ziarno, obsada 100tys nasion, plon w przeliczeniu z 1 ha wyszedł 12,20 t (lepszy plon niż z talisamana  11 T ), wilgotność 34%, siew na IV/V klasie wysokość 3,5 - 4 m, Figaro dobra opcja da gospodarstw które sieją kuku dla kiszonki a w przypadku obfitych plon z powodzeniem może zostać na ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94
5 godzin temu, wicia433 napisał:

kentos więcej masy, Figaro lepsza kicha. polecam spróbować nowość armoris

Ten armonis to juz siałeś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
Dnia 24.11.2020 o 11:22, ThePerkins napisał:

Wolałbym czysty bo wiadomo, że flint lepszy dla krów. Ogólnie miałem w tym roku SY Vemstar i śrendnio byłem zadowolony, 9t/ha 27%, kolby słabo wypełnione niestety... Policzyłem sobie to drogo mnie wyjdą te odmiany na przyszły , rok temu wydałem 2tyś z hakiem a teraz policzyłem z lepszych odmian to 3,5 tyś :o 

co do typów ziarna i ich przeznaczenia na ziarno i kiszonkę fakty i mity polecam:

 

https://www.e-pole.pl/blog/odmiany-kukurydzy-flint-czy-dent?fbclid=IwAR2lQMJqCfSF1GLMtLe0ch6Q5R7ZfjmM_pfKyFFAOieSZhXi1aI-GMm04Og


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho3333    37

Jak ktoś z Pioneera pisze bloga dent czy flint a w ich ofercie 99% to denty to możesz im wierzyć napewno są obiektywni.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108

Zakupiona odmiana Inventive. Ktoś miał tę odmianę ? Ponoć w Podlaskim się sprawdziła w tym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

gdzie kupowałeś, ile płaciłeś za jednostkę? jaka zaprawa? uprawiam tę odmianę 2 już rok :)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108

W Agrii zamawiałem 525 zł netto , nie wiem jaka zaprawa , na jakiej glebie uprawiasz ją i jakie plony uzyskałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

aha plony różne zalezy jakie pole 9-14t wyczyść skrzynkę wiadomości bo chcę napisać

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3196

Jak jest z cenami kukurydzy w kws mamy 50tyś od 250zł do 380zł a przeważnie ok 350zł czyli 700zł za 100tyś, w innych firmach jak jest, bo jak mamy 80tyś w tej samej cenie to 20tyś ziaren jesteśmy do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Chodzi Ci o tą samą odmianę z różnych firm ? Chyba nie ma czegoś takiego jak w wypadku pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

wybór odmiany to najtańszy czynnik plonotwórczy,w uprawie na ziarno jak i kiszonkę -ja uprawiam na ziarno i oszczędności rzędu 100-200zł na ha tańszych odmianach mnie nie interesują ze względu na to że mam za dobre gleby aby marnować ich potencjał różnice w plonach na poletkach przekraczają 3t z ha i to wśród nowych odmian.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
3 godziny temu, Strongman napisał:

Jak jest z cenami kukurydzy w kws mamy 50tyś od 250zł do 380zł a przeważnie ok 350zł czyli 700zł za 100tyś, w innych firmach jak jest, bo jak mamy 80tyś w tej samej cenie to 20tyś ziaren jesteśmy do tyłu.

no przeliczasz sobie jednostki 50tys na 80 tys lub odwrotnie i porównujesz ktore taniej wychodzi

lassie celne spostrzeżenie nie warto oszczędzać na odmianie kukurydzy chyba że się wie co się w danym gospodarstwie na danym polu nam sprawdzało wtedy nie ma co przepłacać to wszystko są kwestie indywidualne i nigdy ktos komus dobrej odmiany nie wybierze w 100% jedynie można przypuszczać dlatego tutaj piszą jedni że mi ta sama odmiana przy tym samym nawożeniu i terminie siewu dała 10 a sąsiadowi 15 jak tj możliwe a no jest możliwe, pola są różne

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1295

Jestem tu nowy co myślicie o saletrzaku w pełnej dawce pod qq na zielonkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1295

Bo pole to kwas  a dawka to 120N na moich kawałkach  w dobrej kulturze  a na tej dzierżawie to  ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15
Dnia 27.11.2020 o 22:45, Xerkses napisał:

W Agrii zamawiałem 525 zł netto , nie wiem jaka zaprawa , na jakiej glebie uprawiasz ją i jakie plony uzyskałeś ?

545, 525 była rok temu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

ludwik jaki rejon jaka gleba i czy chcesz po tej kukurydzy siać pszenicę jeszcze ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Jaki Pionier na ciężkie ziemie FAO 220-240? Nie miałem doświadczenie z pionierem zawsze Rgt ale znajomi mocno chwalą Pioniera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    77

8834 ponoć w coboru numer jeden w doświadczeniach rejestrowych. aczkolwiek na ciężkie gleby lepiej coś z ziarnem pośrednim, np kws iconico.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj