Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

lucas29    42

plon F2 co najmniej 1-2 tony mniej w zależności od odmiany. możesz sprawdzić odmian Farmfire i Farmoritz, u mnie sprawdzają się na takiej glebie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562
Dnia 10.10.2020 o 23:09, Eliot napisał:

Mieliście w tym roku baobi??

Ja miałem tylko tą odmianę. Na razie najlepsza odmiana jaką miałem(plon) tylko że ja dopiero 4 rok mam kuku na kichę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    75

baobi bardzo wysoka i ogromna ilość masy, kolba przeciętna, na słabsze gleby jak najbardziej. może spróbuj kidemos kws lub Dkc 3730

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

U mnie Rosomak się sprawdza

Edytowano przez Xawier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42
Dnia 10.10.2020 o 23:09, Eliot napisał:

Mieliście w tym roku baobi??

posiana i sprawdzona ,dużo masy,kolba przyzwoita , zdjęcie w galerii u mnie

 

Edytowano przez Kondzio55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    106
1 godzinę temu, wicia433 napisał:

baobi bardzo wysoka i ogromna ilość masy, kolba przeciętna, na słabsze gleby jak najbardziej. może spróbuj kidemos kws lub Dkc 3730

Ja mam już swoją ekipę sprawdzoną. Chodzi mi o zdrowotnosc baobi ,bo to dla mnie ważna cecha.W tym roku brakło baobi to dostałem kissmi ,też dobrze ulustniona ,wysoka, kolba ok ,zdrowa, tylko strasznie ja złamało, na kiche ok ,na ziarno nie polecam

Potwierdzam u nas w środkowej Polsce Rosomak daje radę, łatwo go odróżnić, duża kolba i łodyga koloru fioletowego, czyli podobno zawiera dużo cukrów ,a na kiche to same plusy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    75

kentos kws też ma czerwone ziarniki i łodygi, ponoć właśnie że względu na zawartość cukrów, ale dzikom też pewnie smakuje prima sort 😂 dkc i kidemosa polecałem koledze który szukał zastępstwa dla p8400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    397

W zeszłym roku miałem 8400 i dkc 3441. Na jednym polu po hektarze. Pioneer wyszedł znacznie lepiej, dlatego w tym roku mam 3 odmiany tego hodowcy. Wydaje mi się, że 8400 chyba znowu najlepiej wygląda. Szukam teraz odmiany od innej hodowli dla porównania z 8400. Zapisze te odmiany co podaliście, coś wybiorę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    106

Zapytaj może o odmianę z tej firmy ,bo tak ciężko ogólnie stwierdzić, każda firma ma dobre odmiany i te gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    75

na kiszonkę saatbau polecam, większość ładnie rośnie i niedużo kosztuje. na ziarno casandro można próbować. ogólnie zaprawa robi fajną robotę i cena do jakości jest u nich bardzo korzystna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    397

Odmian jest bardzo dużo, a moglibyście wymienić hodowle, które u Was się sprawdziły? Może są hodowle solidne, gwarantujące jakość, co w tym wypadku sprowadza się do wydajności i powtarzalności plonu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Na przykład z saatbau Pirro lub Amello? Z Syngenty Drim lub Welas. Szukam opini o tych odmianach. Chce klientom polecac sprawdzone odmiany a o tych w.w. słyszałem dobre słowa.

Edytowano przez isentor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    75

amello w coboru ładnie wyszło i może być ciekawe, i na ziarno i na kiszonkę. welas ponoć w Niemczech bardzo dobrze się sprzedaje, wyższego FAO nie chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    397

Fao 220-240 w centralnej Polsce to najbardziej pożądane. Przy mokrym roku da się w październiku wymlócic, a w suchym da radę te 8 ton złapać. Dłuższe sieją tylko na 5 klasie, bo dojrzałosc do omlotow osiąga razem z tym 230-240.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    397

Tak, masz rację, nie sprecyzowalem. W naszym okolicach bydła prawie nie ma, większość sieje na ziarno, a pamiętam czasy, gdzie krowy miał każdy. Łezka się w oku kręci, być może dlatego, że byłem beztroskim gówniarzem, a może lubiłem ten wiejski zgiełk. Teraz tylko te wielkie traktory jeżdżą, ruch jak w mieście, a zwierząt mniej niz na blokowisku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

To może ja podzielę się moimi spostrzeżeniami z tego roku. Muszę zwrócić honor dla polskich odmian Kurant i Kanonier. Resztki które zostały z tamtego roku wypadły niewiarygodnie dobrze. Rośliny wysokie dobrze ulistnione i ładne kolby. Teraz Mas Hulk rewelacja jak zawsze tylko w tym roku była bardzo podatna na wiatr i dużo było połamanych roślin, Madlen ogólnie dobrze bez rewelacji ale nie najgorzej. IGP Codiziouk i tutaj największy zawód bo nie osiągnęła plonu jak w roku ubiegłym, kolba nie była zapełniona w całości ale potencjał był. SU Susann niezwykle źle zniosła mokrzejszy teren i najszybciej poddała się suszy, na drugiej działce o bardziej przepuszczalnej glebie nawet ładnie wyszła. LG (nie pamiętam jaka) długo wyglądała najsłabiej ale w najtrudniejszym okresie poradziła sobie najlepiej. Rośliny wysokie ponad 4,5m i duże ładne kolby. Muszę dodać że pryskana była dwa razy bo pierwszy zabieg wyszedł prawie bez efektu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    397

Troszkę z innej beczki, czy robił ktoś porównanie siewu z podsiewaczem i bez? Usługodawcy mają siewnik z podsiewaczem, kupuje polidap i tak śmiejemy. Noszę się z zamiarem kupna siewnika do kukurydzy, ale możliwości sprzętowe pozwalają jedynie na taki bez podsiewacza. Chciałbym sie dowiedzieć co o tym myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132
11 godzin temu, kr9292 napisał:

@MKrajes na jakiej glebie był Hulk? Na farmsaat  jednak cię nie namówili? 😁

Gleby od 5 do 3

Przemilczę temat Farmsaatu. Może kilku zadowolonych klientów zechce się podzielić opinią. Z tego co widziałam na polach zdecydowanie lepiej kupić polską. 

W kwestii podsiewacza jest dużo plusów i minusów ale wielkiej tragedii nie będzie. Sam tyle lat siałem mechanicznym meprozetem i było dobrze

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj