Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
conny    111

Codiese siana ok 5 maj, dostała ok 400l wody od czerwca. Miejscami pływala po kilka tygodni. Kolba miejscami braki w uziarnieniu.

20200901_170303.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60

Dlatego trzeba siać kokune  codizuka i hardware  ktoś chcę już zamówić to zapraszam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil20151    130

U mnie wszystkie zielone wcześniej jak po 10 września u mnie w okolicy nie wyjadą , wszędzie zielone tylko widziałem dwie plantacje gdzie zaczynały schnąć ale tam to chyba 6z 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
19 godzin temu, Emil39 napisał:

Dlatego trzeba siać kokune  codizuka i hardware  ktoś chcę już zamówić to zapraszam 

No dlaczego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

U mnie przekracza codyziouk 4m, niebawem wrzucę filmiki na yt z porównania kilku odmian na jednym polu po 8 rzędów każdej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Ja dzisiaj sprawdzałem kolbe w Werenie na ziarno to wyszło ponad 600 ziaren w kolbie myślę że nie jest źle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Chlopaki kemper wybierze polamana kukurydze, mam taki pas przez calosc ze jest kpnkret pojeb... W zeszla srode przeszedl taki huragan, dodam, ze jest polamana na bok wzgledem koszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

U mnie jednego roku też była położona ostro tylko że nie leżała całkiem na ziemi i pozbieral

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
1 godzinę temu, lucas29 napisał:

zdjęcie z pola doświadczalnego MODR Poświętne

Jak wypadł na tle innych konkurencyjnych hodowli i ile odmian było zasiane? 

W odr szepietowo 13.09 tegoroczne dni qq, w ubiegłym byly 123 odmiany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas29    42

wypadł bardzo przeciętnie, Dzień Buraka i Kukurydzy również 13.09, odmian ok 60 odmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
29 minut temu, Troker1979 napisał:

Mam szkodnika w kukurydzy chyba borsuk. jak się go pozbyć?

Pewnie najszybciej ołowiem ;)

1 godzinę temu, artek27 napisał:

Ja dzisiaj sprawdzałem kolbe w Werenie na ziarno to wyszło ponad 600 ziaren w kolbie myślę że nie jest źle. 

U mnie również wygląda dość ciekawie. Lepiej jak te nieco późniejsze. Jedyny lekki minus, że najbardziej zjedzą ją dzixy ;)

  • Haha 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
3 minuty temu, ASZv3 napisał:

Pewnie najszybciej ołowiem ;)

U mnie również wygląda dość ciekawie. Lepiej jak te nieco późniejsze. Jedyny lekki minus, że najbardziej zjedzą ją dzixy ;)

Ja właśnie u Was ja kupiłem tak mi doradziłes i jestem zadowolony. U mnie tam gdzie mam ja posiadał to akurat nie jedzą. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas29    42

Poświętne 13.09,2020 Dzień Buraka i Kukurydzy, 17.10.2020 Farmsaat organizuje Dzień Pola między Płockiem a Płońskiem

Edytowano przez lucas29
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Panowie ile litrów melasy należy dac na sztukę  w paszowóz aby były jakieś efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

Śląsk, siew 29.04

20200831_174434.jpg

20200831_180419.jpg

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
1 godzinę temu, Pawel29 napisał:

Panowie ile litrów melasy należy dac na sztukę  w paszowóz aby były jakieś efekty?

Post nie w temacie ale jak masz dobre mokre pasze ti melasa di niczego nie jest potrzebna! 

Doje 12tys od Krowy bez melasy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Poleci mi ktoś jakąś odmianę grysową na piachy?? Potrzebny mi typowy flint z grubym szkliwem co piachy totalne wytrzymuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Xion obawiam się że nie ma takiej, testowalem kilka jak nie kilkadziesiąt odmian na przestrzeni kilku ostatnich lat i na 6kl między lasami tez. Niestety jak woda się kończy to kazda usycha, z tym ze jedna szybciej przy 2m inna wolniej przy 2.5m ale kolby w obu cienkie. 

Co do codyziouk, poniżej link do kanalu gdzie wrzuciłem szybkie porównanie do sm piast

Trochę za późno się wybrałem na pole ale cos tam widać :)

https://www.youtube.com/channel/UCFbnZXsnAT9rFcvLF8UyXww

Edytowano przez zetorr6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Mam taką działkę 13hektarów że na samym środku 3h piasku jest i co roku wszystko siada no ten rok wyjątkowy był poszło 50ton na hektar obornika i mokry maj czerwiec to pszenżyto średnia 7 ton wyszła ale przeważnie nie zbieram tam nic. Jak by dał gruby podkład z obornika to liczę że coś urośnie. A jak ten codizouk sprawdza się na ziarno? Bo to typowa kiszonkówka a ja mam na grys zapotrzebowanie duże typowe flinty sieje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj