Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Bartek933    5394

Siał któreś pole z kolei i szło wszystko super, to było na końcu plus wieczór. W tym roku to samo pole znów kukurydzą obsiane to z 5 razy wychodziliśmy i sprawdzaliśmy. Wyszło idealnie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

 to jest podstawa dobrego śiewu-kontrola

jakaś awaria zawsze moze sie przydarzyć ważne zeby szybko ją zauważyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Nie ucz ojca dzieci robić, w przenośni oczywiście

  • Haha 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

sam sie "uczę " siać , to co i rusz wyłażę i patrzę jak zasiane czy wszystko sie zgadza-miarka najważniejsze narzędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

lenistwo i rutyna zgubiła, dobra nauczka na przyszłość


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi821    0

Vitras stan na 30 kwietnia siana 24 kwietnia myślę że wygląda obiecująco ciekawe co będzie gdy wyjdzie a jak przedstawiają się wasze? 

IMG_20200430_183616.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6

Przez moje niedopatrzenie posiałem swoją kukurydzę na głębokości około 10 cm czy to może jakoś negatywnie wpłynąć na jej rozwój? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil20151    130
3 minuty temu, raszpl napisał:

Przez moje niedopatrzenie posiałem swoją kukurydzę na głębokości około 10 cm czy to może jakoś negatywnie wpłynąć na jej rozwój? 

Na Jakiej glebie posiałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

jak piasek to nie tak źle ale na cięższej glebie jeśli deszcz uklepie to może być ciężko że wschodami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6

Właśnie to są lekkie gleby, klasa IV. Ogolnie chcialem głębiej ze wzgledu na przymrozki i zapowiadaną suszę  w tym roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil20151    130

No to nie masz co się martwić.Ja w tamtym roku na ciężkiej ziemi też przez nie uwagę zasiałem na 8-10 cm i kukurydza powschodziła tylko trochę żółta się zrobiła i pomimo tego urosła i miała około 4 metrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Moja wygląda tak. 

Odmiana Farm moritz, siana 10.04 zdjęcie z 01.05

Siana na 6cm

Następne zdjęcie ta sama odmiana siana 15.04 zdjęcie z 29.04.

Siana na 6cm, kielek mial 3cm a korzeń 10cm,czyli już wtedy byl na 16cm 

IMG_20200504_164450.jpg

IMG_20200506_225204.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Taki korzeń???hmmm

Czemu tak wcześnie siane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Termin raczej optymalny na ten rok,

Co do korzenia to na jednym z kanałów yu ktos wspominał ze od malego goni za woda i dostosowuje się do warunków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

U mnie siana 15 kwietnia i wychodzi juz nawet 4 listek,a są takie co dopiero wychodza i jak to opryskac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60

U mnie siana 15 kwietnia i też jedna odmiana ma 4 listki a druga jeszcze wychodzi ale to nie problem majster się dostosuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

mam tak na ciężkich iłach że trochę wychodzi a  inna siedzi w ziemi, do tego dziki w tym roku się uaktywniły i 2 pola zryły.

Ma ktoś jakies sposoby jak się ich trwale pozbyć z pola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Trwale się pozbyć dzika to raczej nie wykonalne. Różne są sposoby, najpewniejszy to ogrodzenie pól pastuchem, inne to różnie ludzie kombinują jednak nie u każdego działa, czyli armatki hukowe, znicze na polu, hukinol, zaprawianie ziarna mesurolem coś pomaga ale nie do końca, dużo jest sposobów, jednak najpewniejszy to pastuch a do reszty trzeba dodać trochę szczęścia. dużo zależy od tego czy masz pole w miejscu narażonym na dziki czy przyszły sobie cholera wie skąd bo u nas w tym roku sobie spacerują i tam gdzie zawsze były to nie ma a są w środku wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209
Napisano (edytowany)

No niby taki nieduży las jest obok tego pola, a u kuzyna to przy samych domach ale pewnie przyszły od strony nieurzytków. Męczymy koło łowieckie aby kilka odstrzelili to dzisiaj nad ranem dzwonił myśliwy że na moim polu były 2 lochy z małymi plus 3 duże osobniki, ale mu spierdzieliły. Ma się dzisiaj zaczaić lepiej, do loch ma nie strzelać ale coś z tych 3 dużych postara się upolować. Niby już 2 upolowali z innej strony wioski.

Jak przesiewaliśmy to już zaprawiłem hukinolem i dodatkowo rozstawiłem butelki z tym śmierdziuchem to zryły juz taki nieduży krąg. Teraz jeszcze do przesiania będzie inne pole, ale czekam na szacowanie szkód z koła łowieckiego, cudów nie dadzą ale chociaż parę złoty na nasiona.

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Na ptaki to sie zaprawia mesurolem lub innym środkiem, ale bażnaty mimo, że ziarno gorzkie i tak coś wydziobią. Bez zaprawiania potrafią naprawdę dużo zepsuć. Znajomy posadził pare lat temu bez tej zaprawy i nic nie pomogło. A robił cuda: powbijał kije i rozciągnął po całej działce sznurki i szmaty, rozrzucał pióra, zaglądał kilka razy dziennie, i chyba jeszcze rozrzucał ziarno po wierzchu. To wszystko na nic, jako że pole było małe 20 arów to bażanty wszystko zjadły. Później posadził drugi raz z zaprawą i wtedy mało co mu wybrały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj