Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

ASZv3    829

Polecam (na kiszonkę) spróbować Piasta i Amecę.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Sialiście głebiej kukurydze w tym roku ze wzgledu na susze? Mam posianą na cieższej ziemi 3-5cm i teraz mam zagwostke czy to wzejdzie bo zero wilgoci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3204

U mnie 8cm i wyjdzie bo ona ma najmocniejszą i ostrą szpilkę. Owies siałem na 6cm,więc 3-4 cm to płyciutko.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Ja zawsze starałem się siać 85tyś denta z kolbami typu flex, w tym roku z racji że siał mi kto inny i miał możliwość ustawić 83 lub 89 to wybrałem to więcej. W zeszłym roku usługodawca ustawił mi 85 ale też mówił że on sieje przeważnie wszystkim w okolicy 89tyś.

W tym roku siałem OZDOKENEM ( bardzo mi się podobał siew, wszystko zakryte), w ubiegłym Monosemem (nówka, to źle nie było ale coś narzeka właściciel że są ciągłe problemy z nim). A kuzynowi siał Kuhnem to ten ma największą możliwość ustawienia ilości wysiewu nasion i też sieje OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Ja siałem około 90 tyś czyli 15,5cm gdzies ziarno od ziarniaka.Do maja deszczu nic nie mowią i myśle czy nie podlać tego tam gdzie jest najgorzej zeby chociaż korzeń siegnął wilgotnej  ziemi,a wilgotna ziemia jest 1-2 cm ponizej ziarniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2354
Strongman napisał:

U mnie 8cm i wyjdzie bo ona ma najmocniejszą i ostrą szpilkę. Owies siałem na 6cm,więc 3-4 cm to płyciutko.

szkoda że nie mam zdjecia jak dwa lata temu ta najmocniejsza szpilka poskrecala sie 2 cm pod ziemią i juz nie wyszla odmiana nepomuk


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi821    0

Witam wiem że już późno ale mam możliwość zasilania więcej kukurydzy niż było planowane i stwierdziliśmy z tatą że z uwagi na suche lata będzie też trochę więcej kukurydzy po życie (zdaje sobie sprawę jak to będzie wyglądało bo co roku mamy około 2-3ha po życie. Z uwagi na to mam pytanie czy ktoś polecił by mi jakąś odmianę która da radę na 5kl ziemi z fragmentami 4kl oczywiście na kiszonkę? Przeczytałem kilkanaście poprzednich stron i kilka stron z tamtego roku i myślałem nad Codiese i Legionem. Doradzicie coś? 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian1982    139

U nas też gościu siał pierwszy raz i coś musiał żle ustawić miało być 90 tyś.a wyszło 80 tyś ciekawe co z tej normy wyjdzie Kuku na kiszonke odmiany to mas 26b el normo i z coussade delici

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho3333    37

Ja zasiadłem 83 tys na ziarno jak i na kiszonkę przy siewie 89 tys i kukurydzy 260 FAO uważałem że jest za gęsto na polu nie dało się przejść w poprzek rządków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
3 godziny temu, Adi821 napisał:

Witam wiem że już późno ale mam możliwość zasilania więcej kukurydzy niż było planowane i stwierdziliśmy z tatą że z uwagi na suche lata będzie też trochę więcej kukurydzy po życie (zdaje sobie sprawę jak to będzie wyglądało bo co roku mamy około 2-3ha po życie. Z uwagi na to mam pytanie czy ktoś polecił by mi jakąś odmianę która da radę na 5kl ziemi z fragmentami 4kl oczywiście na kiszonkę? Przeczytałem kilkanaście poprzednich stron i kilka stron z tamtego roku i myślałem nad Codiese i Legionem. Doradzicie coś? 😅

Jeśli wyższe FAO to zdecydowanie te wymienione lub np. MAS 21.E, a z polskich Piast, Ameca.

  • Thanks 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik514    3
Dnia 10.04.2020 o 18:19, damiano12332 napisał:

Jak powinna byc ustawiona redlica nawozowa wzgledem rządka kukurydzy, chodzi o wysokosc i odleglosc w poziomie.

Teoretyczne w jakiejs instrukcji czytalem ze ma byc min 5cm w bok i 5cm nizej niz glebokosci siewu. I ja tak dokladnie mam ustawione co wychodzi gdzies na 10cm gleboko ryje ta redliczka. Ale obserwuje wiekszosc  ma ustawione je plycej tak na ok glebokosc siewu a dalej w bok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

panowie szybkie pytanie. zawsze sypie po 3 sekcje jednej odmiany i 3 sekcje drugiej, jedna jednostka waży 11 kg a druga 18. Nie będzie problem z precyzją wysiewu? czy lepiej sypać jedną odmianę a później drugą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho3333    37

A jaka to różnica jak ma zasiać dobrze to i tak czy tak będzie dobrze to zależy od siewnika i ustawień a nie jak wsypiesz odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Dobra odmiana z ciekawymi grubymi kolbami. Lubi "ciepłe stanowiska", na zimnych np glinkach / w naszym północno-wschodnim regionie bez szału w wielu lokalizacjach ale w Twoich okolicach powinna wyjść super.

  • Thanks 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5392

Dzięki za info, się okaże jak to będzie. Dziś kupiona jutro siew


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60

A ja dziś doznałem szoku 6 dni po siewie mam  1 cm kiełki w QQ Tylko szkoda że nie zrobiłem fotki ale może na dniach zrobię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał13    1

Witam ;) mam pytanie czy mogę zasiać trzy różne odmiany kukurydzy o podobnym FAO na jednym polu wsypując po jednej odmianie do dwóch sekcji?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj