Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Troker1979    566

Dzięki. A można to zrobić te tydzień dwa wcześniej by nie popsuć siły kiełkowania albo pod wpływem wilgoci do puszczenia kiełków? Bo nie mam swojego siewnika a usługodawcy to czasami z partyzanta z dnia na dzień się pojawiają i weź nie siej jak masz 3,5 ha a sąsiedzi sieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60

Zaprawiać to można rok wcześniej i to nie skiełkuję bo ile tej wilgoci jest. Ja osobiście robię tydzień wcześniej i nie daje ani wody ani mleka tylko pożywki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek530053    63

Szukaj coś z wysokim FAO, i jaka by odmianę nie polecił to najważniejsza jest zasobność stanowiska i gęstość siewu. Na takiej klasie to maks 75tys/ha nasion.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Codiese, MAS 21.E, Piast, Ameca.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

kolega siał w ubiegłym roku 4 odmiany a w tym roku z tego zostawił sobie legion mu się najlepiej udała  cena ok ze smolic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6

Cześć, zastanawiam się czy dobrym wyborem będzie zasianie qq na ziarno RAGT RGT Conexxion na klasie 4? Dodam że planuje po zbiorze siać pszenicę ozima i nie wiem czy się wyrobie bo to jest odmiana średnio późna. Może w tej cenie czyli około 550zl na ha polecacie jakaś inna sprawdzona odmianę? 

Z góry dzięki za odpowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Conexxion sprawdzona odmiana u mnie, (podkarpacie), dobrze oddaje wodę. W tym roku sieję ją na wszystkich lepszych stanowiskach, tylko na gleby ilaste wzięłem Chromixxa i Kawaxxa na piachy. Jak chcesz siać pszenicę to tak na koniec października po tej odmianie spokojnie zasiejesz. JAk chcesz coś wcześniejszego to siej Chromixxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6

Akurat dzisiaj oglądałem tą RGT Conexxion i gość też polecał tylko ona jest średnio późna i tak się zastanawiałem czy zdążę z pszenicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6
2 godziny temu, solek01 napisał:

Conexxion sprawdzona odmiana u mnie, (podkarpacie), dobrze oddaje wodę. W tym roku sieję ją na wszystkich lepszych stanowiskach, tylko na gleby ilaste wzięłem Chromixxa i Kawaxxa na piachy. Jak chcesz siać pszenicę to tak na koniec października po tej odmianie spokojnie zasiejesz. JAk chcesz coś wcześniejszego to siej Chromixxa.

Ja też z Podkarpacia jestem 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Dziś znajomy robił pomiar temperatury gleby, niecałe 6 stopni pokazał miernik, wiec siew nie w taką zimną glebe, podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podlaskie okolice Grajewa codziennie widzę jak kursują siewniki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108

Toż w podlaskim jeszcze noce z przymrozkami jestem z okolic Moniek i tu jeszcze nikt nie myśli o siewie może pod koniec następnego tygodnia , chociaż kiedy ta ziemia się ogrzeje jak prognoza z niskimi temperaturami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209
2 godziny temu, raszpl napisał:

Przeworski 

A  kto ci proponuje i po ile za worek Conexxiona kal można zapytać. Ja powiat Przemyski

1 godzinę temu, Zawisza napisał:

Dziś znajomy robił pomiar temperatury gleby, niecałe 6 stopni pokazał miernik, wiec siew nie w taką zimną glebe, podlaskie

Wczoraj kuzyn siał w Kraśniku lubelskie, to mu pokazywał temometr 8-9 stopni w zależności od pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Mazury przed nami cztery noce od -1 do -5, a w dzień max 12 stopni.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrecony1    0

CO napiszecie o kukurydzy dent Hemingway Euralis ?? 

Jakieś doświadczenia? 

Jakie plony ( na różnej klasie ziemi). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6

Tylko cały czas się zastanawiam czy jak ja zasieje np za tydzień to pszenicę po biorze zdążę zasiać? Kiedy ja mówiłeś w tamtym roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj