Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

90mateusz    7

Hulk u mnie na piachu lepiej dał sobie radę natomiast geoxx był za***isty ale tylko na lepszej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Wojtek nie ma? W kolpaszu pytałeś?

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256
41 minut temu, zetorr6441 napisał:

Znalazł ktoś w podlaskim SU Novialis? 

Na ten rok nie ma novialisa, z tego co sie zorientowałem to jest to jeszcze testowa odmiana a w katalogu jest bo jest, może Wojciech zorganizuje pare worków ale nic pewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

W ubieglym tygodniu u wojtka nie bylo i nie wiedział czy bedzie. 

Facet z su przez tel mowil ze w tym roku tylko nieliczni będą ja mieli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    75

też bym chętnie przytulił jednostkę 😏 w Niemczech dsv to sprzedaje głównie na biogaz, ponoć numer jeden w wydajności energetycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Zawisza napisał:

 

novalisa mam zamówione na 6 hektarow na próbę.

Dealerowi udalo ściągnąć trochę jednostek z Niemiec.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327
maniek20 napisał:

Panowie Jak coś komuś  jeszcze Brakuję  do siewu lub by chciał spróbować czegoś nowego   to zapraszam (chyba za dużo wypiłem) Ale dla wszystkich z tego portalu bon 10zł na każdą dostępną jednostkę  https://www.olx.pl/oferta/kukurydza-do-siewu-hardware-codigip-igp-CID757-IDCVmBL.html

coś ty się wściekł co strona to wciskasz tą kuku. jak tu taki jeden odpowiada na pytania zwiazane ze sprzedażą z jego sklepu to zaraz ban

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Wczoraj przyszła MAS.30 po 316 brutto.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208
36 minut temu, robi57362 napisał:

coś ty się wściekł co strona to wciskasz tą kuku. jak tu taki jeden odpowiada na pytania zwiazane ze sprzedażą z jego sklepu to zaraz ban

Jakbyś nazamawiał drogich nasion i nikt o zdrowych zmysłach nie chciał tego kupić to też byś reklamował wszędzie gdzie się da. 400zł za js to już duża przesada.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Wia-Lan, zamawiane w listopadzie, płatne gotówką. Płatnosc na termin to 340 zł jednostka wychodzi.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    75
traczykula napisał:

Odmiana Codies to  jakiej jest hodowli?

chodzi Ci o codiese? jeśli tak to hodowla codiesem z Francji. igp ma od nich codigreena i codizouka, a hardware biorą choćby od farmsatu. caussade też coś ma od codiesema w ofercie. igp nie ma własnych odmian w ogóle, wykupują sobie wyłączności od innych hodowli i nic więcej, tylko cena o marzę wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie chyba jesteście  w błędzie Bo IGP m swoje hodowle między innymi Niemcy Francja Austrai   i tak jak np farmsat ma od nich dwie odmiany A nie oni od Farmsata Pierw  należy sprawdzić a potem mówić 

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wicia433 To chyba Masz jakieś nie właściwe info bo Hardware  jest ich produkcji A farmsat ma jeszcze ich dwie odmiany które mają odebrać im i sprzedawać sami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    75
maniek20 napisał:

wicia433 To chyba Masz jakieś nie właściwe info bo Hardware  jest ich produkcji A farmsat ma jeszcze ich dwie odmiany które mają odebrać im i sprzedawać sami 

spójrz w coboru na stronie. rejestracja hodowcy to freiherr bór moreau czyli farmsaat a igp widnieje tylko jako pełnomocnik. w dodatku zglaszana do badań była przez Tomasza Krakowiaka czyli głównego przedstawiciela farmsaatu na Polskę.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wicia433 kolego chyba nie znasz do końca tej historii ale ja nie będę się tłumaczył jak to było Jak chcesz to prezes zaprasza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    75

mniejsza z tym w sumie. ważne żeby się w polu sprawdzało a kto wychodował to już sprawa drugorzędna 😉

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro1981    9

Dokładnie,ważne  że  w polu się  rodzi. Ale fakt czesc ogmian z IGP pochodzi z farmsaatu. Ostatnio nawet był przedstawiciel z Agroloku i proponował  cos z IGP no ale cena jednoski 50 tys 400 zeta netto i sobie odpuściłem

Siał może  ktoś  odmianę  Rubenius z satbau? Jak to wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj