Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Którą odmianę polecicie na ziarno klasa gleby V / VI gleby suche i PIASZCZYSTE. Cs Luigi, kws Keops, kws Ambrosini? Macie jakieś sprawdzone odmiany na najsłabsze ziemie? Proszę o odp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190
wicia433 napisał:

mikcom20 napisał:

To co lepsze na te najgorsze piachy : subito czy codiese? Na kiszonke, północ wielkopolski.

Baobi spróbuj, dobrze znosi susze. Jestem z tego samego terenu. Subito już swoje lata ma a codiese to fao w rzeczywistości wychodzi minimum 280 także trochę późna.

jaka cena tej odmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam Panowie, czy ktos moze cos powiedzieć na temat kukurydzy saatbau talentro? Chodzi mi o opinię ludzi którzy kosili ja na kiszonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    77

@mikcom20 415 za 80 tyś jednostkę. Agro pol sprzedaje. Na olx bez problemu znajdziesz. Na 5 klasie do 3.5 metra potrafiła dobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    927

A mam takie pytanie , czy można zasiać tą samą odmianę drugi raz na tym samym polu ( rok po roku )? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Picek2005    0

Mam dylemat co zasiać na kiszonkę na lotnych piaskach VIz na oborniku, mazowieckie okolice Ostrołęki. Chciałbym coś nowszego/lepszego niż Subito i Rosomak. Dla Rosomaka rok był za suchy u mnie a Subito jak Subito - na pewno na piachy dobre jeśli chodzi o wysokość, ale kolby słabiutkie nawet w mokrych latach i dość szybko podsycha. PH uregulowane 6.9, na jesieni poszedł jeszcze dolomit magnezowy bo zasobność magnezu niska.

Zastanawiam czy zasiać Hulka, Codiese, Codizouk, czy Baobi - powinno wyjść chyba lepiej ni Subito, no chyba, że polecacie coś jeszcze innego?

No i pytanie gdzie w okolicach Ostrołęki, ewentualnie Warszawy coś z tych odmian jeszcze dostanę. W ostateczności Codiese lub Hulk widzę, że można zamówić w https://big-agro.pl/kukurydza-nasiona-promocja/

Doradźcie proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7
18 godzin temu, maniek20 napisał:

90mateusz ja sieję już 4 lata 

I co możesz powiedzieć o tej odmianie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

90mateusz Sieję ją na ziemiach od 1klasy do 5 nigdy mnie nie zawiodła w tym roku aż zaskoczyła Bo gdy ja kosił 15 października miał tylko 24 % i plon też super a z dkc znajomy o podobnym fao miał 31 %  I jej plus taki że ziarno suche a łodyga zielona potrafi być I również poleca Hardware Bardzo łanie pokazał w tym roku swój potencjał 

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208
11 godzin temu, ASZv3 napisał:

Na południe tak. W Wielkopolsce też trochę sieją. Ogólnie bardziej kiszonka.

to co na ziarno polecasz na piaski? środkowa lubelszczyzna

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek530053    63
Picek2005 napisał:

Mam dylemat co zasiać na kiszonkę na lotnych piaskach VIz na oborniku, mazowieckie okolice Ostrołęki. Chciałbym coś nowszego/lepszego niż Subito i Rosomak. Dla Rosomaka rok był za suchy u mnie a Subito jak Subito - na pewno na piachy dobre jeśli chodzi o wysokość, ale kolby słabiutkie nawet w mokrych latach i dość szybko podsycha. PH uregulowane 6.9, na jesieni poszedł jeszcze dolomit magnezowy bo zasobność magnezu niska.

Zastanawiam czy zasiać Hulka, Codiese, Codizouk, czy Baobi - powinno wyjść chyba lepiej ni Subito, no chyba, że polecacie coś jeszcze innego?

No i pytanie gdzie w okolicach Ostrołęki, ewentualnie Warszawy coś z tych odmian jeszcze dostanę. W ostateczności Codiese lub Hulk widzę, że można zamówić w https://big-agro.pl/kukurydza-nasiona-promocja/

Doradźcie proszę

Ja też z okolic Ostrołęki i w tym roku na kiszonke spróbuje codizouka na klasie VIz dobrze aby orka była jesienna bo wiosną wogole wilgoci nie utrzyma i uprawki przedsiewne płytko talerzowka aby czym plycej spulchniać glebe bo w tym roku pewnie znów susza będzie przy tych opadach co mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    108

Potwierdzam ktoś tu już pisał że rosomak ilość ograniczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik514    3
Dnia 20.01.2020 o 15:31, suchy330 napisał:

Witam Panowie, czy ktos moze cos powiedzieć na temat kukurydzy saatbau talentro? Chodzi mi o opinię ludzi którzy kosili ja na kiszonkę

Sialem Talentro na 3-4kl. Przy wysokim nawozeniu. Jedna z najwyzszych, i dobrze ulistniona, ogolnie duzo masy ale i ziarna tez duzo, bylem zadowolony z tej odmiany ale niestety juz nie znajde badan z pryzm z tej odmiany jakie miala parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169
Picek2005 napisał:

Mam dylemat co zasiać na kiszonkę na lotnych piaskach VIz na oborniku, mazowieckie okolice Ostrołęki. Chciałbym coś nowszego/lepszego niż Subito i Rosomak. Dla Rosomaka rok był za suchy u mnie a Subito jak Subito - na pewno na piachy dobre jeśli chodzi o wysokość, ale kolby słabiutkie nawet w mokrych latach i dość szybko podsycha. PH uregulowane 6.9, na jesieni poszedł jeszcze dolomit magnezowy bo zasobność magnezu niska.

Zastanawiam czy zasiać Hulka, Codiese, Codizouk, czy Baobi - powinno wyjść chyba lepiej ni Subito, no chyba, że polecacie coś jeszcze innego?

No i pytanie gdzie w okolicach Ostrołęki, ewentualnie Warszawy coś z tych odmian jeszcze dostanę. W ostateczności Codiese lub Hulk widzę, że można zamówić w https://big-agro.pl/kukurydza-nasiona-promocja/

Doradźcie proszę

PH troche za wysokie jak na piaski 5 i 6 klasa optymalnie tak koło 6 ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek154    138

A ta zaprawa opti plus tak samo działa np na ptaki, dziki jak mesurol czy może gorzej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

jaką odmianę na mozaikę klasa od 6 do 4 z przewagą 4 do tej pory dobre kilka lat siałem Pioneer PR39A98 i wypadało by coś zmienić oczywiście odmiana na kiszonkę wschód Dolnośląskiego


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    108

Baobi ,hulka nie sialem jeszcze to nie wiem.na piachy też polecam danubio czy też geoxx oczywiście w obsadzie Max 85 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj