Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Gość   
Gość

Mkrajes To jestem ciekaw która to firma robi takie wytyczne co ile mam dać Jak mi dadzą nawóz to mogę tak robić. Ale jak sam daje to tyle samo co na resztę pól  I nie smaruję  jak niewiem pod co   Bo ja chcę mieć realne wyniki na standardowym nawożeniu .A co do jednostek to wszystko zależy od powierzchni jakie się sieje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

zawsze myślalem ze pod poletka firm hodowlano nasiennych u rolnikow czy u nich samych nawozenie jest ujednolicone a tu teraz widzę ze jest odwrotnie 🤤


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro_expert    7
25 minut temu, danielhaker napisał:

Co z tego, kiedy oni porównują tylko swoje odmiany

Ich przekombinowany marketing zniechęca mnie do przetestowania oferowanych odmian

Na dniach pola tylko własne odmiany natomiast w  ramach Więcej Praktyki... porównują z odmianami konkurencyjnymi wysiew na 0,5ha każdej odmiany. Polecam przetestować i ocenić u siebie na polu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ciekawe dlaczego w tym roku coboru nie opublikowało rozpoznawczych?  Co do farmsaat to sialem pierwszy rok. Szukalem odmiany nisko rosnącej o mocnej lodydze, polecono mi pilota,i jestem bardzo zadowolony rośliny zgodne z rekomendacja niskie rowne, z plonem 15.7t przy 28%.  W tym roku bedzie 8 ha na ziarno i wszystko farmmoritz bądź Moritz i poletka. Na kiszonkę narazie mnie nie przekonuje ta hodowla. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

farm pilot niska odmiana?dobre dobre.... może  u Ciebie była bo mało deszczu... fakt odmiana z potencjałem

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

siał ktoś na ziarno mas 23.m i 29.t oraz na kiszonke hulk i 26.k? Jakieś opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku miałem większy areał SY Pandorasa, sprawdził się. Plon nie był na poziomie tak tutaj niektórzy piszą, jednak łatwość wymłotu i oddawanie wody w suszarni były na bardzo wysokim poziomie z bardzo małym % strat.  Ziarno chętnie akceptowane na grys. Druga sprawa, zdrowotność rewelacyjna. Jeżeli ktoś szuka odmiany niskiej, początkowo o wrażeniu dosyć wątłym, jednak plonującej bardzo stabilnie polecam SY Calo, bardzo zbliżony do Talismana jednak z większą nutą denta 🙂 Jak na tą "lampę" którą mieliśmy - super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
58 minut temu, seba1985 napisał:

farm pilot niska odmiana?dobre dobre.... może  u Ciebie była bo mało deszczu... fakt odmiana z potencjałem

Nie cytuj poprzedniego posta

Myślę ze wiecej niz 2.5-2.7m nie miala, ponizej jest zdjecie. Za miedza byl halk i brigado to Jaguar 860 sie schowal. Na tych dzialkach odkad uprawiam na kilkanaście sianych odmian tylko suzy byla podobnego pokroju, reszta b. wysokie. Talisman w 2017 wyglądał jakby tajfun przez niego przeszedł. 

Situ halka siej smialo, mega odmiana

IMG_20190925_144423.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

@zetorr6441 to czemu go odstawiasz?

 U mnie  2 lata byl hulk i swietnie sobie radzi, dobry stey green, bardzo wysoki, gruba lodyga. Tak jak zetor pisze sieczarnie sie chowają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
7 godzin temu, danielhaker napisał:

Ale jaki tego cel? Jaki wpływ ma jedna odmiana na drugą przy wysiewie mieszanki?

Zamysł jest taki sam jak przy wysiewie mieszanki zbóż. Wg madrych głów siew mieszanki kilku odmian pszenicy(lub jęczmienia) powoduje zwyżke plonu od 5 do 10%. http://rolniczeabc.pl/245111,Mieszanie-odmian-to-moze-byc-wlasnie-to.html   Byłe ciekawy czy kukurydza podobnie zareaguje,ale jeśl ziarno będzie miało inny kształt, to nierównomierny wysiew zniweluje wszelkie korzyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
Primula94 napisał:

@zetorr6441 to czemu go odstawiasz?

 U mnie  2 lata byl hulk i swietnie sobie radzi, dobry stey green, bardzo wysoki, gruba lodyga. Tak jak zetor pisze sieczarnie sie chowają.

Bo Moritz według doświadczeń u rolników ma najwyższy potencjał plonowania ze wszystkich odmian farmsaat , w ubieglym roku bylo go malo i rozszedl sie juz w październiku. Widzialem go na dniach qq to kolby byly piekne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek66    20

Ja polecam odmianę Fadonna z Saatbau siałem po życie na kiszonkę 90 tyś/ha, obornik bydlęcy, mocznik 250 kg/ha, klasa IV-VI

20190621_205351.jpg

20190806_185821.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
2 godziny temu, situ14 napisał:

siał ktoś na ziarno mas 23.m i 29.t oraz na kiszonke hulk i 26.k? Jakieś opinie?

Przez kilka lat siałem 29t i byłem naprawdę zadowolony.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro1981    9

Ja polecam odmiany z farmsaatu. Odmiany będę siał już  czwarty rok i jak narazie genetyka się broni 80%arealu odmiany farmsaat reszta topowe odmiany innych hodowli wszystkie testowane na jednej działce. Plon sredni z 42 ha 12,6t/ha przy wilgotności 26-27% gleby od 3 do 6 klasy. Z czystym sumieniem mogę  polecić  odmianę  farmfire  fao 230 i farmpilot fao 240 a na kiszonke farmagic fao 240. W tym roku będę  testował farmoritz na ziarno i farmirage na kiszonke. Przyjeżdża do mnie taki fajny Pan z farmsaatu ktory zawsze mi doradzi i niczego nie narzuca a kiedy na prawdę  czasem trzeba się  poradzic zawsze na niego mogę liczyć- odpowiedni człowiek  na odpowiednim stanowisku. Odnośnie talizmana ne będę się wypowiadał plon 1,5 tony mniej jak farmsaat i na glebie 5 klasy nie dał rady.Odmiana Pandoras była strasznie polamana i ciężka  do zebrania natomiast sucha 25% wilgotnosci, pionier p 8400 mokry 32-33% wilgotności  plon 11 t/h

Edytowano przez Jaro1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro1981    9

Ja polecam odmiany z farmsaatu. Odmiany będę siał już  czwarty rok i jak narazie genetyka się broni 80%arealu odmiany farmsaat reszta topowe odmiany innych hodowli wszystkie testowane na jednej działce. Plon sredni z 42 ha 12,6t/ha przy wilgotności 26-27% gleby od 3 do 6 klasy. Z czystym sumieniem mogę  polecić  odmianę  farmfire  fao 230 i farmpilot fao 240 a na kiszonke farmagic fao 240. W tym roku będę  testował farmoritz na ziarno i farmirage na kiszonke. Przyjeżdża do mnie taki fajny Pan z farmsaatu ktory zawsze mi doradzi i niczego nie narzuca a kiedy na prawdę  czasem trzeba się  poradzic zawsze na niego mogę liczyć- odpowiedni człowiek  na odpowiednim stanowisku. Odnośnie talizmana ne będę się wypowiadał plon 1,5 tony mniej jak farmsaat i na glebie 5 klasy nie dał rady.Odmiana Pandoras była strasznie polamana i ciężka  do zebrania natomiast sucha 25% wilgotnosci, pionier p 8400 mokry 32-33% wilgotności  plon 11 t/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro1981    9
Dnia 11.01.2020 o 10:30, wicia433 napisał:

Jeśli nie masz gleby ciężkiej gliny to kidemos kws i dkc 3730.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Poziom marketingu Farm Saat firmy aspirującej do najlepszej hodowli roślin w kraju to założenie konta na AF (rejestracja 2 godziny temu)  i wysyłanie PW do użytkowników od "rolnika" zachwyconego firmą farm saat. Ktoś naprawdę myśli że taka wiadomość przekona rzesze rolników i pobiegną czym prędzej zamawiać.Kpina poziomu przedszkola a mają się za najlepszą hodowlę roślin. Dno wodorosty i metr mułu 

Cytat

"ja polecam odmiany z farmsaatu. Odmiany będę siał już  czwarty rok i jak narazie genetyka się broni 80%arealu odmiany farmsaat reszta topowe odmiany innych hodowli wszystkie testowane na jednej działce. Plon sredni z 42 ha 12,6t/ha przy wilgotności 26-27% gleby od 3 do 6 klasy. Z czystym sumieniem mogę  polecić  odmianę  farmfire  fao 230 i farmpilot fao 240 a na kiszonke farmagic fao 240. W tym roku będę  testował farmoritz na ziarno i farmirage na kiszonke. Przyjeżdża do mnie taki fajny Pan z farmsaatu ktory zawsze mi doradzi i niczego nie narzuca a kiedy na prawdę  czasem trzeba się  poradzic zawsze na niego mogę liczyć- odpowiedni człowiek  na odpowiednim stanowisku. Odnośnie talizmana ne będę się wypowiadał plon 1,5 tony mniej jak farmsaat i na glebie 5 klasy nie dał rady.Odmiana Pandoras była strasznie polamana i ciężka  do zebrania natomiast sucha 25% wilgotnosci, pionier p 8400 mokry 32-33% wilgotności  plon 11 t/h "

 

Edytowano przez MKrajes
  • Like 2
  • Thanks 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mkrajes Mam wrażenie że oni jak szybko się pojawili tak szybko znikną z rynku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

2 lub trzy lata temu jadąc w stronę Skierniewic widziałem poletka z farm.....

Kukurydza tak wybitna ze na środku pola było widać pier....ce się zające.

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro1981    9

Widzę że nie warto czasem się odzywać odnośnie swoich doświadczeń. Jestem nowym użytkownikiem agro foto ale widzę że przez niektórych nienawiść przemawia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898
49 minut temu, MKrajes napisał:

Poziom marketingu Farm Saat firmy aspirującej do najlepszej hodowli roślin w kraju to założenie konta na AF (rejestracja 2 godziny temu)  i wysyłanie PW do użytkowników od "rolnika" zachwyconego firmą farm saat. Ktoś naprawdę myśli że taka wiadomość przekona rzesze rolników i pobiegną czym prędzej zamawiać.Kpina poziomu przedszkola a mają się za najlepszą hodowlę roślin. Dno wodorosty i metr mułu

Dlatego podtrzymuję swoje zdanie:

10 godzin temu, danielhaker napisał:

Ich przekombinowany marketing skutecznie zniechęca mnie do przetestowania oferowanych odmian

Poza tym jest takie stare chińskie przysłowie, że dobrego nie trzeba reklamować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5392

No ma facet tupet. Ja trzeci rok z rzędu będę miał Talismana


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj