Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol091193    869
slawekr6 napisał:

Walterinio to ja akurat nie chce znać.  Miałem ją rok temu to wcale jej nie zebrałem bo plackiem leżała, badziewie cholerne.Prasa ja zbierałem i ścieliłem pod byki na luzie.

To ja juz sam nie wiem co w tym roku zasiać .

Znam to dobrze. Też ją miałem i możesz zobaczyć jak wyglądała u mnie w galerii. Również nie polecam WALTERINIO KWS


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18212    9

Ile sieliście nasion na ha? Przedstawiciel właśnie zachwalał mi tą odmianę, a że słyszałem o tym że lubi się "położyć" to zapytałem o to i on niby twierdził że przy optymalnej obsadzie nic się z nią nie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, przemek111447 napisał:

kokune i dkc 3623 sialiscie?

kokuna jest młoda mało kto miał z nią przyjemność ale jak ma geny jak hardware to może ładnie sypać  Bo typ ziarna podobny i parametry rośliny też 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79
adam18212 napisał:

Ile sieliście nasion na ha? Przedstawiciel właśnie zachwalał mi tą odmianę, a że słyszałem o tym że lubi się "położyć" to zapytałem o to i on niby twierdził że przy optymalnej obsadzie nic się z nią nie dzieje...

Miałem w tym roku walterinio. W najlepszych miejscach 3.80 wysokości. Klasa 4 b siana po pszenzycie i gorczycy w poplonie. Po zniwach 40 ton obornika. Z nawozów 250 kali 150 polidap 150 saletra 200 mocznik wszystko przed siewem. Do tego odżywka mocznik siarczan mikro i u mnie żadnego problemu z wyleganiem nie było. Polecam od siebie bardzo, dużo masy i kolby świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho3333    37
2 godziny temu, adam18212 napisał:

Ile sieliście nasion na ha? Przedstawiciel właśnie zachwalał mi tą odmianę, a że słyszałem o tym że lubi się "położyć" to zapytałem o to i on niby twierdził że przy optymalnej obsadzie nic się z nią nie dzieje...

Odmiana piękna jak stoi u mnie przy siewie 88 tys/ha place lezaly, sieczkarnia zebrała wszystko ale więcej nie sieje pozostałe odmiany na tym polu stały bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, adam18212 napisał:

Ile sieliście nasion na ha? Przedstawiciel właśnie zachwalał mi tą odmianę, a że słyszałem o tym że lubi się "położyć" to zapytałem o to i on niby twierdził że przy optymalnej obsadzie nic się z nią nie dzieje...

W okolicy mieli.na dobrych ziemiach była za***ista,wichur nie było to nie leżała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

 Mieliscie w tamtym roku odmianę baobi? :odmiana fajna ,tylko było trochę grzyba i nie wiem czy tylko tak było u nas ,może to też przez stres ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil20151    130

Ja miałem Walterinio w tamtym roku i innej nie chcę kukurydza na okolicę równa z sieczkarnią byłą.Fakt nie było wichur to i dlatego nie leżała ale łodyga wydawała się sztywna chociaż fakt rosła na 3 klasie ziemi i bardzo zwięzłej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cena też jak za sieczkarnię😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

Eliot ja miałem baobi. Wysoka, mocna łodyga, kolby przeciętne ale główni nie było. Miałem na 5-6 klasie i dobrze radzi sobie z suszą. Na 6 odmian u mnie jedynie kardona łapała głownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil20151    130
59 minut temu, bobienko napisał:

Cena też jak za sieczkarnię😁

No fakt cena droga ale za dobrą kukurydzę trzeba zapłacić aa jak da więcej masy i to bardziej wartościowej to się opłaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Kilka lat temu był u nas fabel.Nie radzi sobie z suszą ,strasznie gubi kolbę,w mokrym roku może jest ok ,ale ja wolę nie ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93
23 godziny temu, slawekr6 napisał:

ZUCH1234 a jak wypadła amecka

Bardo dobrze plon świetny i kolby o niebo lepsze jak w kardonie . Polecam polskie odmiany . Teraz sieje ameca i kurant 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Kurant słabszy od sucorn, i hulk. Rosliny cieńsze, gorzej ulistnione, kolba tez słabsza do tego slaby stey green. Wysokoscia nie odstawal, bardzo podobny do brigado

W tym roku na kieszonkę będzie kws kentos, su sudrix/novialis i na próbę polski piast.

Na ziarno FarmMoritz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

Panowie czym zaprawić nasiona przeciw gawronom bo Dekalb nie ma już mesurolu, czy można kupić gdzieś Korit ?,bo u nas zaprawiają pastą do podłóg niektórzy , tiuram z fundabenu też miał działanie repelentne ale też wycofany ,macie jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, lassie napisał:

Panowie czym zaprawić nasiona przeciw gawronom bo Dekalb nie ma już mesurolu, czy można kupić gdzieś Korit ?,bo u nas zaprawiają pastą do podłóg niektórzy , tiuram z fundabenu też miał działanie repelentne ale też wycofany ,macie jakieś pomysły ?

Dlatego Jebać Dekalbo dobrze myślą jak zarobić .Ale to już zostawię dla siebie i nie wypowiem się publicznie .I dlatego nie sieje ich nasion  .A mesurol jest dostępny tylko nie każdy wie gdzie i jak go dostać . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

maniek20 masz nieaktualne informacje bo mesurolu (zamienniku) już nie ma w handlu ,bo dziś byłem w jednej firmie i nie mają , chyba że ty masz jakieś namiary to daj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, lassie napisał:

maniek20 masz nieaktualne informacje bo mesurolu (zamienniku) już nie ma w handlu ,bo dziś byłem w jednej firmie i nie mają , chyba że ty masz jakieś namiary to daj 

 A kto powiedział że są w handlu Ja mówię że można dostać   .namiarów ci nie dam ale ci napisałem już .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
3 godziny temu, zetorr6441 napisał:

Kurant słabszy od sucorn, i hulk. Rosliny cieńsze, gorzej ulistnione, kolba tez słabsza do tego slaby stey green. Wysokoscia nie odstawal, bardzo podobny do brigado

W tym roku na kieszonkę będzie kws kentos, su sudrix/novialis i na próbę polski piast.

Na ziarno FarmMoritz 

Co powiesz więcej o brigado,nie było grzyba,?bo zauważyłem że nowe odmiany może nie wsZystkie ale większość  ma gorszą zdrowotnosc ale nadrabiaja plonem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zetorr6441 napisał:

Kurant słabszy od sucorn, i hulk. Rosliny cieńsze, gorzej ulistnione, kolba tez słabsza do tego slaby stey green. Wysokoscia nie odstawal, bardzo podobny do brigado

W tym roku na kieszonkę będzie kws kentos, su sudrix/novialis i na próbę polski piast.

Na ziarno FarmMoritz 

novialis juz masz zamówiony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas29    42
19 godzin temu, Damianbob napisał:

Polecicie jakieś punkty gdzie mogę kupić nasiona kukurydzy na ok40ha. 

Zadzwoń do firmy Agro Expert, ja jestem zadowolony, fachowe doradztwo i dobry materiał siewny. 731231267

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj