Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Davidmix    2

Czym zaprawiacie kukurydze przeciwko ptakom itp.

Niestety Mesurol wycofują i nasiona sprzedają nie zaprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Davidmix napisał:

Czym zaprawiacie kukurydze przeciwko ptakom itp.

Niestety Mesurol wycofują i nasiona sprzedają nie zaprawione.

Kolego  gdzie nie zaprawiają to nie zaprawiają ja mam zamówione  z zaprawą na ptaki i takie przyjdą jak coś to mam kilka worków do zbycia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidmix    2
1 minutę temu, maniek20 napisał:

Kolego  gdzie nie zaprawiają to nie zaprawiają ja mam zamówione  z zaprawą na ptaki i takie przyjdą jak coś to mam kilka worków do zbycia 

Kolego powiedz jakim środkiem są zaprawione??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Davidmix napisał:

Kolego powiedz jakim środkiem są zaprawione??

Jak będą to ci powiem bo nazwy nie zapisałem Ale tylko nasiona francuskie takie są 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidmix    2
8 minut temu, Bartek72511 napisał:

zaprawa na ptaki to niekoniecznie mesurol, w pioneerze jest np korit.

Mesurol nigdy mnie nie zwiódł zawsze robił u mnie robotę.

Korit pierwszy raz słyszę o nim.

Może macie jakieś sprawdzone środki do zaprawiania kukurydzy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas29    42

Korit plus zawiera  repelent przeciwko ptakom i nawóz donasienny. 37 netto do j.s. 50tys. nasion

Edytowano przez lucas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81
Davidmix napisał:

8 minut temu, Bartek72511 napisał:

zaprawa na ptaki to niekoniecznie mesurol, w pioneerze jest np korit.

Mesurol nigdy mnie nie zwiódł zawsze robił u mnie robotę.

Korit pierwszy raz słyszę o nim.

Może macie jakieś sprawdzone środki do zaprawiania kukurydzy??

Mnie również i działał na wszystko. Nic się nie poradzi że wycofują. niektóre odmiany jeszcze dostanie się z mesurolem ale termin ich sprzedaży legalnej kończy się bodajże z końcem lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Bartek72511 napisał:

Mnie również i działał na wszystko. Nic się nie poradzi że wycofują. niektóre odmiany jeszcze dostanie się z mesurolem ale termin ich sprzedaży legalnej kończy się bodajże z końcem lutego.

Tylko że niektóre odmiany jadą z innych krajów gdzie jest legalna zaprawa i wtedy masz to to z danego roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

odmiany ziarnowek na ten sezon korynt pioneer pr38n86 pioneer9241 kokuna z igp i jeszcze z dkc czegos szukam...co o powyzszych odmisnach myslicie,jskies spostrzezeenia?wysiane beda na 4 klasie o ph 6. zaprawa na ploniarke jakas skuteczna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

koledzy interesuje mnie qq na ziarno typu flint lub posredni fao 230-270 na gleby od 3a do 5b oczywiscie zeby jednostka nie byla za droga do 350zl brutto co polecacie?. ja polecam LG 32.58 oraz DKC 3350.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    77

Na ziarno i niedrogo to casandro z saatbau. Jednostka 310 brutto, w Coboru od 3 lat powyżej wzorca, na południu w tym roku rekord 16,9 ton suchego ziarna. Optiplus z saatbau działa przeciwko ptakom także, i posiada nawóz donasienny przez co qq dużo lepiej startuje.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, rolnik1986 napisał:

koledzy interesuje mnie qq na ziarno typu flint lub posredni fao 230-270 na gleby od 3a do 5b oczywiscie zeby jednostka nie byla za droga do 350zl brutto co polecacie?. ja polecam LG 32.58 oraz DKC 3350.

https://www.olx.pl/oferta/kukurydza-do-siewu-hardware-codigip-igp-CID757-IDCVmBL.html

Jak coś to zapraszam a na pewno coś jeszcze urwę z tego 

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Zamówione odmiany, sudrix 8 js, erasmus 4 js, codizouk Igp 8js i 5 Piaff fao 290 :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Może jak z ziemniakami będzie że podkiełkowane będzie siał (sadził)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
Przed chwilą, Zawisza napisał:

Zamówione odmiany, sudrix 8 js, erasmus 4 js, codizouk Igp 8js i 5 Piaff fao 290 :D 

Na co przede wszystkim patrzyłeś w  wyborze? masa?  wcześniej czytałem Tw opinie na temat tego codizouk , to na jakie to gleby i jaka cena? bo nie wiem kto ma to w sprzedaży.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    77

Zawisza. Gdzie zamawiałeś Erasmusa? U nas był tylko rok w cenniku saatena a ciekawy całkiem się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Erasmusa wręcz znikome ilości są, zamówione już teraz bo szybko znikają odmiany te co bym chciał, w marcu to już można brać co zostanie, Agro-Market Wojciech Kalinowski Mścichy, mają jeszcze pare jednostek Erasmusa.

@Primula94

Co roku biorę jakąś nowość, w tamtym padło na Codizouka który się sprawdził, dla mnie bardzo ważnymi czynnikami są mocne stay greeny, dobry wigor początkowy no i masa również. U mnie ten z IGP był na mozaice, chociaż prospekty podają również przydatność na gleby lekkie, nie ma jeszcze cennika z tego roku, w każdym bądz razie zakręci się podobnie jak w tamtym roku tj. 340brutto j.s, wszystko zamawiane u Wojciecha Kalinowskiego Mścichy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Witam zamierzam pierwszy raz posiać 2 ha kukurydzy. Połowę na czarnym piasku V klasa. A reszta na zwykłym piasku V klasa, zbieram tam 2 pokosy bo 3 nie ma co. Jaką odmianę mógłbym wypróbować na kiszonkę przy takich warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
Dnia 3.01.2020 o 08:06, ThePerkins napisał:

Z saatbau opti plus to na ptaki też nie działa ?

działa, i powiem ci że nawet na dziki sie sprawdza w 80 % ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj