Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Młody916    2

Też zamówiłem Morocka z przeznaczeniem na ziarno, ktoś siał może coś powiedzieć o tej odmianie?

Edytowano przez Młody916

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
Młody916 napisał:

Też zamówiłem Morocka z przeznaczeniem na ziarno, ktoś siał może coś powiedzieć o tej odmianie?

Miałem go w 2017 na kiszonke 3,4 klasa gleby, wysokość ponad 3m gruba roślina z dużą kolbą, obok rósł Sumaris wysokość około 4m kolba dużo mniejsza I rośliny mniej masywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil20151    130

Ja w tym roku zamówiłem Walterinio,Danubio,Hulk, w tym roku miałem subito to średnie było ale fakt susza była ale w tamtym roku miała około 3.5 m spoko kukurydza na słabsze stanowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kampinos 350

Talisman 375

Keops 373

Ceny brutto. Zakup po kilka js. Coś gdzieś taniej? 

Edytowano przez paktofonikas1987

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

U Somsiada....  ceny podstawowe brutto z dostawą do zejścia indywidualnie:

Talisman - 389 zł (z nowych dostaw na zaprawie Maxim Quattro) / 369 zł (z 2019r. z Mesurolem lub bez... bez zostały chyba dosłownie 4js).

Kampinos i Keops nie są w podstawowej ofercie ale ciut do urwania z tych cen co podałeś również.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Tak, nie chcę powielać postów. Zajrzyj ze 2-3 strony wstecz w tym wątku :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jdteam5100    6

U mnie pujdą pół na pół Kws Walterinio z Lg 31.277 i coś na próbę jeszcze wziąśc🤔 Co polecacie na ziarno na V klase i kamienie czyli 99% zagrożenie suszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Codiese, Subito


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek530053    63
2 godziny temu, 90mateusz napisał:

Sial ktoś agro polis ?

Kolega parę stron wcześniej mi ją polecił że wyda plon wyższy od rosomaka i w przyszłym roku zasieje na próbę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898
Dnia 6.12.2019 o 20:30, jdteam5100 napisał:

Co polecacie na ziarno na V klase i kamienie czyli 99% zagrożenie suszą.

Dnia 6.12.2019 o 21:12, ASZv3 napisał:

Codiese, Subito

Właściwie każdą można skosić zarówno na kiszonkę i na ziarno, ale wydawało mi się, że Subito to tylko na kiszonkę?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Chyba tutaj wypowiedziałem się akurat w kierunku kiszonki aczkolwiek mam kilku klientów co sieli / sieją Subito też na ziarno na najsłabszych glebach. Codiese powinno wyjść tu lepiej. Ale chętnie czekam na Wasze opinie nt typowych ziarnówek na takie gleby :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79
jdteam5100 napisał:

U mnie pujdą pół na pół Kws Walterinio z Lg 31.277 i coś na próbę jeszcze wziąśc🤔 Co polecacie na ziarno na V klase i kamienie czyli 99% zagrożenie suszą.

Może wypróbuj grosso kws. Co prawda miałem na kiszonkę i nie była wysoka ale w stresowych warunkach miała najlepsze kolby. Odmiana bardziej redukuje wysokość na korzyść kolby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek_cel    1
1 godzinę temu, koks napisał:

@ASZv3 Hulk-a nie ma i nie będzie ?

A ile jednostek tego Hulk potrzeba, odmiana jest jak najbardziej dostepna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

No w big agro pokazuje brak na magazynie, więc pytam co tam z nią. Potrzebuję eksperymentalnie na próbę, może z 5 jednostek, nigdy nie siałem, a opinie bardzo dobre.

Przykładowo Monster w Agroloku rozszedł się już w październiku podobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek_cel    1
3 godziny temu, koks napisał:

No w big agro pokazuje brak na magazynie, więc pytam co tam z nią. Potrzebuję eksperymentalnie na próbę, może z 5 jednostek, nigdy nie siałem, a opinie bardzo dobre.

Przykładowo Monster w Agroloku rozszedł się już w październiku podobno.

Napisz na priv to coś ustalimy jeżeli będziesz zainteresowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ktoś zainteresowany Farmoritzem mam 5 worków do sprzedania .Zaprawiana w grudniu 2018 Maxim xl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dopóki nie będe miał kombajna z przystawka to nie chce widzieć kukurydzy na moim polu.A jak susza będzie się powtarzać to tej przystawki też nie chcę widzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

W tym roku oprócz kukurydza na kiszonkę chcę posiać również na ziarno i tak pasuję że będą na to przeznaczone 3 pola i na każdej spróbuje posiać inną odmianę, będzie to z kws figaro, SY Talisman i na  trzecim kawałku coś ze hr smolice, zastanawiam się na SM Jubiliat lub Kosynier. Miał ktoś z was je wśród zasiewów ?, co możecie o nich napisać, a może polecacie jakąś inną odmianę ze hr smolice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj