Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Mari82    275
2 godziny temu, ASZv3 napisał:

Jeśli dobrze pamiętam to kliknąłem "haha" bo zajechało tekstem typowego sprzedawcy... Nie spinaj się na takie rzeczy ;)

Też mogłem / mogę sprzedawać ten towar ale jednak tego nie robię. Nie wyśmiewam tego (jak i prawie nikogo sensownego), nie są złe ale też bez przesady, że są "naj" pod każdym względem...

Czy ja gdzieś napisałem, że działanie mesurolu w tych nasionach jest w 100% dobre? Pisałem o tym, że nie ma problemu z kiełkowaniem. Cena jest/będzie niższa jak nowych bez mesurolu... więc musisz z czego innego się pośmiać :)

 

No i wyjaśnione nie spinam się i po części też wziołem to z przymrużeniem oka😉 po drugie nie napisałem że są najlepsze ale w czołówce odmian premium. Pozdrówka

2 godziny temu, ASZv3 napisał:

 

😉

Edytowano przez Mari82
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conny    111
Dnia 29.11.2019 o 21:31, MKrajes napisał:

Co do farmsaatu to z moich szerokich prób rozeznania wśród wielu osób które siło w sezonach 2018 i 2019 nie bierze w 2020.Powód za droga za to co oferuje. Pan handlowiec nie chciał sprzedać 2 jednostek bo wiedział że posieję sobie doświadczalnie po przejeździe na różnych działkach tylko cały czas brać na 40ha wszystko farmsaat bo jak ktoś posiał raz to teraz inne firmy psami szczuje. I postawiłem sobie za cel zdobyć 2 jednostki i sprawdzić te cuda jakich moja podlaska ziemia nie widziała. Usilnie będę też szukał ich traw po tym jak ów pan handlowiec mnie wyśmiał tekstem że jak sieję Barenburga to nie mam pojęcia o użytkach zielonych. Firma w mniemaniu ma się bardzo wysoko bo z góry uważa swoje za lepsze a inne za śmieć  więc może uda się kilku prostym podlaskim rolnikom utrzeć im trochę nosa zestawiając z IGP Pionnerem Mas i LG.

Trawy mają z DLF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    77

Siał ktoś odmianę rudilia? Surterra na 5-6 klasę się nada na dobrą kiszonkę? Zależy mi na jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

dzisiaj zamówione odmiany Anovi na ziarno i SM kurant SM piast na kiszonkę w firmie Flores, brał ktoś już od nich nasiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Brałem dwa razy, zamawiane przez telefon, kuku przyszła pocztą

Jaka cena Kuranta i Piasta?

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil20151    130
1 godzinę temu, Szu15000 napisał:

dzisiaj zamówione odmiany Anovi na ziarno i SM kurant SM piast na kiszonkę w firmie Flores, brał ktoś już od nich nasiona?

Ja brałem w tamtym roku i w tym również :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9

Witam siał ktoś kukurydzę firmy SAATBAU odm Goldnugget bo myślę w tym roku posiać ta odmianę, sieje praktycznie tylko saatbau i mam już sprawdzone odmiany ale w tym roku chce 2 kolejne zobaczyć tą oraz nowość Leonido więc tutaj nie pytam o opinie

Sprawdzone mam juz Sativo, Morock, Pirro i sieje ja na klasach V i VI :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Ciekawa, raczej będzie w naszej ofercie również. A może Enormo?


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Nie sialem ale widzialem na dniach qq, wyróżniającym się odmianom zrobilem zdjęcia żeby nie zapomnieć nazw, kolby imponujace ale masy malo. Na kiszonke nie zaryzykuje. Myslalem ze to odmiana ziarnowa ale producent rekomenduje na kiszonke 

IMG_20190908_115423.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja w tym roku miałem 3 odmiany: Subito suprime i mas 26b. I na następny rok idzie mas i Subito, a z suprime rezygnuje bo szału nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Na Sudrixa masz za słabą glebę?


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W jakiej cenie masz lg31.250  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

zamówione już farmoritz 14 worków P9363 3 worki i DKC 4098 14 worków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 3.12.2019 o 16:11, Szu15000 napisał:

dzisiaj zamówione odmiany Anovi na ziarno i SM kurant SM piast na kiszonkę w firmie Flores, brał ktoś już od nich nasiona?

Tylko na olx mają ogłoszenia czy jakaś swoją stronę?  Ceny na olx całkiem ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

356,90 zaprawa standardowa plus korit 37,63 czyli w sumie 394,53 za worek bo zamawiane do końca listopada i płatność na 15 maja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek530053    63
18 godzin temu, Bolek96 napisał:

Witam siał ktoś kukurydzę firmy SAATBAU odm Goldnugget bo myślę w tym roku posiać ta odmianę, sieje praktycznie tylko saatbau i mam już sprawdzone odmiany ale w tym roku chce 2 kolejne zobaczyć tą oraz nowość Leonido więc tutaj nie pytam o opinie

Sprawdzone mam juz Sativo, Morock, Pirro i sieje ja na klasach V i VI :D

A jaka opinie masz na temat odmiany morock? Ile wydała ziarna przy jakim nawożeniu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
45 minut temu, marek530053 napisał:

A jaka opinie masz na temat odmiany morock? Ile wydała ziarna przy jakim nawożeniu? 

Sieje tylko na kiszonkę więc co do plonu ziarna nie odpowiem w tym roku byl na 6 klasie, miejscami co miala wilgoć praktycznie caly czas to kolby byly bardzo duze tylko tyle moge powiedziec  w porownaniu do pirro co mialem obok. Sativo wytwarza bardzo duze kolby i rowne jakby cie interesował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj