Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Patryk1222    136

U siebie siane 20.04 i początkiem maja dostała troszkę od przymrozku potem nawalny deszcz który uklepal na amen i się wszystko meczylo ostatni deszcz w maju to jakoś 23/24 maj i przez cały czerwiec praktycznie zero opadu w lipcu również bardzo słabo... U mnie 6.4t na 5 klasie... 

Na piasku kukurydza była do kolan.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    927

A sieje ktoś denty na kichę ?, mam jeden taki działek gdzie dzik lubi przebywać i nie wiem co tam zasiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
7 minut temu, ThePerkins napisał:

A sieje ktoś denty na kichę ?, mam jeden taki działek gdzie dzik lubi przebywać i nie wiem co tam zasiać.

Właśnie dlatego na ziarno sieje flinta bo ok 50t rocznie robię w rekawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

A jakie odmiany w nastepnym roku planujecie zasiac na kiszonke?

U mnie hulk znow dal sobie swietnie rade, kardona rowniez ale bylo duzo grzyba.. eduardo po zycie gdzie mial troche wilgoci tez ladnie, ale gdzie wyzej i slabsza ziemia to juz slabo( moze dlatego ze po zycie dalem dwa razy gruber i bylo sucho i plytko sie zrobilo) . Suprime i coudiese tez na +.

Mysle zeby  dodac cos z pioniera/ farmsatu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    927

Codiese zostanie, Kardona urosła dosyć ładnie ale grzyb jak wyżej. Madras sypał nie źle ale był strasznie niski , Pleven to kiepsko, mało masy , ziarno około 8t/ha. Co siać więcej , nie wiem. Myślę nad Hulkiem , Mas 21.e, i coś po życie ale to z naszych bo ziemia nie pewna to i glejta ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

UJa na ziarno posieje farmMoritz i na lepszej glebie ponownie rigoletto. 

Na kiszonke poczekam az beda wyniki coboru. 

Jestem przeciwnikiem polskich odmian ale piasta spr, do tego moze stromboli cs, moze kentos kws i su sucorn

Hulka mialem 8ha qq piekna ale niewiem dlaczego przy koszeniu kemper na 1 rzędzie sie zapychal u kolegi to samo, operator kosi w sezonie ok 200ha i pierwszy raz sie z tym spotkał. Poza tym tj pisali w folderach sieczkarnie slychac ale jej nie widać z lanu. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    108

Widziałem hulka na dniach kukurydzy ,wysoką,ładna chyba trzeba ją przetestować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
Dnia 10.11.2019 o 15:13, ThePerkins napisał:

Codiese zostanie, Kardona urosła dosyć ładnie ale grzyb jak wyżej. Madras sypał nie źle ale był strasznie niski , Pleven to kiepsko, mało masy , ziarno około 8t/ha. Co siać więcej , nie wiem. Myślę nad Hulkiem , Mas 21.e, i coś po życie ale to z naszych bo ziemia nie pewna to i glejta ...

Jak kolba w Madrasie? W masie rekordów nie ma ale jakościowo super.

Masz jakieś fotki? Zdjęcia Codiese?

Pleven w jakiej wilgotności?

6 godzin temu, Mateusz6340 napisał:

A siał ktoś Hubala na kiszonke? Ma ktoś jakieś opinie?

Be szału, jeszcze słabiej jak Rosomak

Dnia 10.11.2019 o 13:54, ThePerkins napisał:

Bo właśnie chyba ziarno denta do żywienia jest słabe nie ?

Flint to lepsza wydajność dzięki szerszemu trawieniu, że tak powiem ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Czyli Hubala chyba skreślę. Trzeba zacząć już się rozglądać za odmianami żeby coś przyzwoitego wybrać 😂. W tym roku mailem Agro polis, kws 5133eco, krogulec, agro yoko. Agro polis najlepiej wyszła ale jednak jej nie zasieje, nawet fajnie urosła ale strasznie łamliwa w sierpniu przeszła burza z silnym wiatrem to było połamane ok 25% gdzie u sąsiadów stała nie ruszona dlatego odpada a kolejne trzy były zasiane na słabszej ziemi i suszy nie sprostały i też im podziekuje.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    927

Codiese to tylko to co miałem, kolby ogólnie w tym roku bez szału wszystkie, masa ziaren 220-250g .. Pleven 26%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Miałem Exxclama i Conexxiona w tym roku plon 12,495 przy 22%. Dopiero w  ubiegłą sobotę udało się wykosić. Ładnie stała, mało połamanych, mimo że dzik w niej łaził i mnóstwo jeleniowatych.

Ktoś zna szczegóły promocji na nasiona pionieera z Cortevy?

https://my.corteva.com/pioneer-optimum-aquamax?utm_source=Uniqom&utm_medium=Fb&utm_campaign=Aquamax

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

miałem dzwonic do cholewy i popytac o ta promocje, ale jakoś tak zleciało... jutro zadzwonie jak nie zapomnę


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123slaw    0

Hubala miałem w tym roku na lepszej ziemi 3b _ wysoka i kolba piękna a zaraz 6 klasa i już słabo jak u nas na pozostałych ziemiach piaszczystych pod Gnieznem w kierunku Konina . Na 5 klasie ale wysokiej wodzie Kurant jedna z najwyższych kukurydz jakie były w pobliżu . Plon 2-3 klasy to tylko max 9 ton nie młóciłem wyższych w okolicy ,  6 klasy to 2-3 tony ale najczęściej 5 , średnio to ponad 7 ton .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208
Dnia 12.11.2019 o 19:44, Pajej napisał:

miałem dzwonic do cholewy i popytac o ta promocje, ale jakoś tak zleciało... jutro zadzwonie jak nie zapomnę

dzwoniłeś do Cholewy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

cały czas cos mi sie sypało więc o kukurydzy nie myslałem


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras411    20

Eduardo zasiałem na ziarno urosła mega wysoka plon 11.5 t 29-31 % na polu kupionym zasiane na talerzówkę, DKC 3509 sypnęła 13.15 t 30-32 % ale na dobrym stanowisku kukurydza piekna i przede wszystkim sztywna wystała do końca, koledzy co na ziarno jeszcze polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1483

dkc 3787 ziarno mega grube ładne, plon mogę powiedzieć tylko na oko bo nie ważone ale w granicy 15t, to samo dkc 3939, ziarno trochę mniejsze ale plon również dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

DKC 3787 super oddaje wodę, koszona 27 października miała 23%, pioneer p9241 tego samego dnia okolice 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Ma FAO 270, w jakim rejonie ją uprawialiście?


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj