Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Dodi    514

Jeśli ktoś zaopatruje się w Agropolu Ryki to kilkadziesiąt metrów za ich magazynem po kilka złotych na jednostce taniej.IMG_20190128_085018.thumb.jpg.02b6dcd4b5f3cf12999d1facbe5f6d68.jpgIMG_20190128_085105.thumb.jpg.c09bc2652bd4234390a5cd82cfdb52ce.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62

Panowie ziemia IV klasa raczej słabsza gleba która odmianę pioneera polecacie z tych czterech h32 p8150 p8958 n86 czy p8307?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3
32 minuty temu, Damian24424 napisał:

Panowie ziemia IV klasa raczej słabsza gleba która odmianę pioneera polecacie z tych czterech h32 p8150 p8958 n86 czy p8307?

Jak fao nie przeszkadza i ma być na ziarno to n86. Jeśli na ziarno wczesne to P8307, jeśli na kiszonkę to P8150. H32 na gleby wybitnie słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514
1 godzinę temu, matias941211 napisał:

@Dodi A możesz podesłać zdjęcie dalszych cen z saatbau?

Innych nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62
1 godzinę temu, karolu napisał:

Jak fao nie przeszkadza i ma być na ziarno to n86. Jeśli na ziarno wczesne to P8307, jeśli na kiszonkę to P8150. H32 na gleby wybitnie słabe.

Nie mogę nigdzie znaleźć informacji o tym p 8307...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10
34 minuty temu, matias941211 napisał:

Szkoda bo interesuje mnie cena Ułana z Saatbau

Masz przecież cenę Ułana podaną na drugiej kartce na samej górze 172 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, maniusie23 napisał:

Masz przecież cenę Ułana podaną na drugiej kartce na samej górze 172 zł brutto

Ułana ze Smolic  a nie z Saatbau

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Na magazynie leży w workach Saatbau więc chyba jeden ciul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    106
Dnia 27.01.2019 o 10:40, damianzetor9540 napisał:

Aaa, pomyliło mi sie. Wziąłem Cię za tego co nie potrzeba. Teraz już przypominam sobie że Ty wolisz żywic qq niż trawa. 

A ty jakie odmiany siejesz??? Tak czytam twoje posty to jesteś bardzo wymagający to i pewnie odmiany dobierasz staranie i z gurnej półki?? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    913

Miałem na v i vl klasie. hmm na vl bez melioracji w tamtym roku ładna na v to taka sobie Ale masy dała dosyć, w galerii mam foto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bycek1234    0
Dnia 30.01.2019 o 23:19, ThePerkins napisał:

Miałem na v i vl klasie. hmm na vl bez melioracji w tamtym roku ładna na v to taka sobie Ale masy dała dosyć, w galerii mam foto.

a jak z ziarnem to wygląda? ile w kolbie i jaka MTZ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

Jakie opinie o Walterinio KWS? Chce zasiać ale trochę się obawiam bo tak czytam i czytam i pare osób widziałem pisali że mieli i łamała się , a u mnie jest problem z omacnicą i już sam nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

Może się ktoś wypowiedzieć na temat odmian Sudrix, Suprime, oczywiście na kiszonke wziąłem w tym roku na większość pola klasa ziemi od 3 do 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Proszę o poradę osoby które miały odmianę P8329 i P9074 która lepsza na ziarno.
Gleba torfowa niska więc z wodą nie ma problemu.
PR39H32 sypnęła tylko 11t/ha, na słabe gleby bardzo dobra plony po 9t/ha natomiast rekordów nie zrobi na lepszych stanowiskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj