Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

solek01    208

Z tego co widać to badane były odmiany o wysokim FAO. I może nowsze odmiany. Czy z cennika Pioniera można wynegocjować jakieś rabaty? Oprócz tych z cennika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

nie wiem, ja nie będe brał duzych ilości to na rabaty na prwno sie nie załapie. dzwoń do cholewy i go cisnij. Ja w tym roku mam ochote posiac P8400 SY talisman i IGP quentin. co Wy o tych odmianach myslicie?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928
W tym roku ogólnie kto posial z większym fao wygrał, ja już od 2 lat też sieje powyżej 250 I jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890
1 godzinę temu, Pajej napisał:

nie wiem, ja nie będe brał duzych ilości to na rabaty na prwno sie nie załapie. dzwoń do cholewy i go cisnij. Ja w tym roku mam ochote posiac P8400 SY talisman i IGP quentin. co Wy o tych odmianach myslicie?

U mnie SY Talisman w tym roku nr 1 w plonowaniu. 11,7t przy 17-18%. Sąsiad już mi zapowiedział żebym w tym roku zamówił i dla niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Ktoś siał w tym roku kukurydzę TOUTATI CS? Jakieś opinie

Ogólnie tych odmian jest za dużo na rynku, każdy producent zrobi jakąś ulotkę gdzie poda ogólnikowo jakieś parametry odmiany.

W tych ulotkach wszystkie cechy są dobre albo bardzo dobre.

Czym się kierujecie przy wyborze odmiany?

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał13    1

Ja miałem, stronę wcześniej opisałem jak wyszła ;) W tym roku też ją posieje  na przemian z tonifi CS ;)

Nie cytuj poprzedniego posta

"na przemian" piszemy oddzielnie

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127
Dnia 6.12.2018 o 19:53, solek01 napisał:

Ktoś siał w tym roku kukurydzę TOUTATI CS? Jakieś opinie

Ogólnie tych odmian jest za dużo na rynku, każdy producent zrobi jakąś ulotkę gdzie poda ogólnikowo jakieś parametry odmiany.

W tych ulotkach wszystkie cechy są dobre albo bardzo dobre.

Czym się kierujecie przy wyborze odmiany?

Wynikami Coboru ,choć i te nie są jakąś tam wyrocznią, na ten sezon będę chciał dorwać Dkc 3972 od osadkowskiego i ES Faraday z Chemirolu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

tak 3972 to nowość ,od lat sieję różne odmiany dkc i po prostu one mi się podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jaką odmianę polecacie na stanowisko pole klasa 4 przechodzące w 5 o zasobności średni fosfor magnez niski potas ph 5.8 obornik już poszedł w ilości 35 ton na hektar od krów przy okazji co byscie dali w podsiewacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Ciekawi mnie jak kształtują się ceny nasion kukurydzy w innych krajach: np Czechy, Węgry no i Ukraina. Zechciałby się ktoś podzielić takimi informacjami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890
slawekr6    28

Koledzy czy ktos z Was siał może odmiany Skywalker, Bogoria, Belido , Hulk lub Neutrino? Szukam  opini o tych odmianach.W tym roku  miałem na próbe Surprime i Walterinio z którego praktycznie  na kiszonke nie zebrałem nic  bo wszystko leżało na ziemi. Sprasowałem ją prasą i poszła na ściólke pod byki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj