Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
danielhaker    6899

W tamtym roku przez deszczową pogodę siałem 13 maja odmiany o FAO 240 na ziarno i 260-270 na kiszonkę i spokojnie dojrzały do terminu zbioru (wschód kraju). Na kiszonkę odpowiednie były pod koniec września a na ziarno kosiłem w pierwszych dniach listopada, bo deszcze nie pozwoliły wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli teraz stoi tam woda to teren podmokły a kukurydza nie lubi takiej ziemii. Zdecydowanie gorzej rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2354
czy ja wiem w zbozu woda stala w dolku jednego roku i nie bylo zle a w tamtym roku kuku siana w dolku w błoto i choc dobra czarna ziemia to urosła mala

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko uprzedzamy żeby w koszta nie popaść a z kukurydzy nici.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Jak będzie rok w miarę suchy to coś urośnie. Ja na mokrych kawałkach orze głęboko i s9e je wapno jurajskiegleba od tego jest bardziej przepuszczalna. No i wylopalem rowy wzdluz granicy bo oczywiście gmina o merjoracje nie dba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornel    3
Dnia 29.01.2018 o 08:32, Eliot napisał:

Fajne odmiany,ale czemu takie drogie???

 

czy ja wiem czy takie drogie, z innych zagranicznych firm jak wybierzesz najlepsze odmiany to ceny są porównywalne a nawet niektóre sa i droższe... tańsze odmiany też ma Farmsaat które też równie dobrze się spisują jak np MORIBOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123456    54

Coxximo , babexx , tetraxx  warte uwagi te odmiany czy lepiej Popis ze Smolic ? na kiszonke . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robzombie    16
Dnia ‎30‎.‎01‎.‎2018 o 14:56, Patryk1222 napisał:

Kto miał Pioneera 9074 oraz 9234 opinie? 

Ja miałem , killery .  Obecnie moim zdaniem  w tej klasie wczesności najlepsze odmiany to : P9074 , P9241 , P9234 . Kiedyś kombinowałem ,  ale nie sieję już żadnych super reklamowanych wynalazków .

Edytowano przez robzombie
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

pioner już  dawno nie ma nic dobrego,tylko reklama go trzyma.Ludzie myślą ze jak zasieją coś z Piionera to samo urośnie,dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

tez jestem tego zdania , ja w tym roku na ziarno spr. Telias, w coboru juz 2 rok rewelacyjnie  i agro polis z kws

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas75    5

Witam kolegów  takie pytanie kuku Danubio na ziarno miał ktoś?  chce zasiac na ziarno chyba ze będzie cena dobra to pójdzie i na kiszonkie, cena 445zl 80 tyś

drugie pytanko  kuku Es Inventive ta poleca mi znajomy sprzedawca cena 530zl 80tyś

  z góry dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
Dnia 30.01.2018 o 14:56, Patryk1222 napisał:

Kto miał Pioneera 9074 oraz 9234 opinie? 

Ja miałem 9074. Start na zimnej glinie kiepski, ale później podgoniła. plon rewelacyjny, rośliny niezbyt wysokie. W tym roku też bym siał, ale nie było bez mesurolu to zrezygnowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ja wcześniej sialem polskie i powiem że dzień do nocy i warto zapłacić raz tyle za nasiona. 

tyle że na zadbanym polu bo jak ktoś sypnie 200kg tarnogranu i 200kg saletrzaka na ha przy pH 4.5 to nie ma sensu bo raz się uda a drugi nie a po kolana każda wyrośnie...  I kupując Pioneera więcej zawsze są jakieś gratisy standardowo 14 worków jeden gratis a zawsze można ponegocjowac a z polskich uja dostaniemy tyle że i tak kosztują połowę tego co pioneer xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a7x    0
Dnia 30.01.2018 o 14:56, Patryk1222 napisał:

Kto miał Pioneera 9074 oraz 9234 opinie? 

 

9074 13-14 t wilgotnosc 26-29%. Dolny slask klasa 3a-b. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
Napisano (edytowany)
Cytat

 

Typowo polskie podejście,nie ważne żę 2 razy coś jest droższe ,ważne że są gratisy,9_9
Myśle że warto sprawdzić sobie wyniki coboru, pioner tam jakoś nie miażdzy innych chodowli.Sam w tym roku dam szanse polskim odmianą ,ale nie skreślam ich bo kiedyś to i to,czasy się zmieniają.Samochody niemieckie kiedyś a dziś to to samo????,Kupująć  nowy samochód kierujesz się ich opiniami marki z np. 2003 czy opinią aktualną na dzień dzisiejszy o ich produktach???to samo ma się z rolnictwem,napisałęm kiedyś żę ta różnica miedzy odmianami zachodnimi .a naszymi powoli staje się coraz mniejsza<widzę to po wynikach coboru ,i u znajomych na polu>.Zeby nie było ,sam sieje zachodnie,ale w tym roku będzie pierwszy raz rosomak i hubal,oraz zachodnie jak co roku.

Edytowano przez Eliot
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj